reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

reklama
kbetina czyli paciorkowca brak!!!? To wspaniale :D Ciekawe jak będzie u mnie. Badanie mam dopiero przed sobą. Będę miała robione między 34 a 36 tygodniem ciąży tak jak wcześniej.

krolcia wizyta wzorowa :) super

kotkanadachu nospę brałabym tylko w razie skurczu tzn jak pojawiają się skurcze to nospa i do łóżka poleżeć przynajmniej 1,5h. Mnie to pomagało. Przede wszystkim zero stresu do końca ciąży.
 
gratuluje udanych wizyt, za te z problemami trzymam mocno &&&
ja tez mialam ostatnio wizyte, mala wazy 1200 wszystko u niej dobrze.Ja bede miec ciecie cesarskie
 
Dziewczyny nie wiem czy było już o tym ale dla pewności powiem jakby któraś z was nie wiedziała bo niektórzy lekarze to bagatelizują. Mam nadzieje że już wiecie jakie ryzyko niesie za sobą niewiedza o posiadaniu paciorkowca i gronkowca dla dziecka po porodzie. Wystarczy zrobić badanie wymazu z szyjki macicy na to i jak okaże się że macie to podczas porodu będzie wam podawany antybiotyk co 4 godziny. Dziecko powinno być zbadane po pordzie na wysokość CRP i też profilaktycznie dostać antybiotyk.
Piszę to z własnego doświadczenia. Miałam szczęście bo nie wiedziałam że mam paciorkowca i że w ogóle coś takiego istnieje a mój lekarz wysłał mnie na takie badanie i dzięki temu mam zdrową córeczkę.
 
z tego co ja czytalam to wymaz sie robi ok 36 tc i kazdy lekarz powinien to zlecic... chyba ze nie zleci to tak jak misia pisze trzeba sie upomniec ladnie :)

ja mialam robiomny przed szwem i mialam jalowy :) mam nadzieje ze pozniej tez taki bedzie
 
z tego co ja czytalam to wymaz sie robi ok 36 tc i kazdy lekarz powinien to zlecic... chyba ze nie zleci to tak jak misia pisze trzeba sie upomniec ladnie :)

ja mialam robiomny przed szwem i mialam jalowy :) mam nadzieje ze pozniej tez taki bedzie

Tak zgadza się ja też miałam robiony około 36 tygodnia.

Jak wam to wykryją to na izbie przyjęć powiedzcie to lekarzowi i na porodówce że to macie i chcecie antybiotyk a potem jak urodzicie to też mówcie aby dziecko przebadali. Niestety znam przypadek zupełnego olania przez lekarzy tego aspektu a mama nic się nie odzywała bo myślała że nie musi skoro ma to zaznaczone w książeczce ciaży. Niestety nie podali ani jej ani dziecku antybiotyku i dziecko pół roku przeleżało w szpitalu zanim wyszło z różnych chorób. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
 
reklama
Do góry