reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Dziekuje bardzo ale i tak w duszy mam ziarnko niepewności po moich przejsciach uwierzę dopiero jak dziecko sie urodzi całe i zdrowe i bedzie życ:tak:
 
reklama
Modlisia ale na usg zamiast 14 tydz+ 3 ,wyszło 13 tydz+ 5 ale w normie sie mieści.
Mama2010 do echa serca podchodzili 2 razy ,ważne,żeby dziecko sie nie ruszało jescze mieli zabawe kto jest szybszy oni czy dziecko??????Wygrywało dziecko:-D ale sie udało szukali jakiegoś jaskrawego miejsca w sercu i coś było słychać ,pokazały sie takie kreseczki jak przy sprawdzaniu tętna u dziecka, sprawdzili komory,żyły i tętnice od serduszka nie ma przecieków. Mam zdjecie z badania to też wrzucę. Ktoś kto bedzie ci to badanie robił na pewno wszystko ci wyjaśni, ja z badania wiem tylko tyle lub aż tyle .Ważne,ze spradzili i jest zdrowe serce na swoim miejscu:-)
 
Ale się cieszę! Właśnie mi się udało przepisać z USG z czwartku na dzisiaj i to do lekarza na którym mi zależało żeby zrobił USG genetyczne (Piotr Sołowiej) Terminy są do niego na koniec czerwca, nie mogłam tyle czekać ale okazało się że dzisiaj na 13.20 się zwolnił :-)

Kokota, super wiadomości.
 
mama 2010 to opis badania i strony tak wygladało moje badanie
OGNISKO HIPERECHOGENNE, czyli jasno świecąca plamka (ang. golf ball, bright spot), najczęściej w lewej komorze serca, NIE JEST wadą serca i nie ma związku z częstszym występowaniem wad wrodzonych serca płodu. Jest to wskazanie do bardzo dokładnego badania ultrasonograficznego, którego celem powinno być sprawdzenie obecności tzw. markerów ultrasonograficznych aberracji chromosomowych. Jeśli wynik badania USG - poza obecnością ogniska hiperechogennego - jest prawidłowy, nie ma konieczności prowadzenia dalszej diagnostyki. Wg różnych źródeł ogniska hiperechogenne występują z częstością 2-5% u całkowicie zdrowych płodów w drugim trymestrze ciąży.
W wielu publikacjach i na stronach internetowych podawana jest informacja, że ogniska hiperechogenne częściej występują u płodów z nieprawidłowymi chromosomami (zespołem Downa - trisomia 21 lub Pataua - trisomia 13). Należy wyraźnie podkreślić, że nie jest to prawdą, jeśli jest to izolowany objaw w badaniu USG u kobiety ciężarnej nie obarczonej żadnymi innymi czynnikami ryzyka (np. wiek powyżej 35 lat lub zespół chromosomowy w rodzinie).
 
Juz jestem po badaniu. I tak:

CRL 56 mm co odpowiada 12,1 tyg
Sploty naczyniówkowe w komorach bocznych 4 mm
Przezierność karkowa 1,1 mm
Kość nosowa - uwidoczniono
Kości pokrywy czaszki, kręgosłup, powłoki jakmy brzusznej - ciągłość zachowana
Serce symetryczne, 4-jamowe, prawidłowej wielkości i lokalizacji
Tętno płodu 160
Żołądek uwidoczniłem pod przeponą. Jelita izoechogeniczne
Pęcherz moczowy - średnio wypełniony
Nerki bez cech zastoju
Płyn owodniowy w prawidowej objętości
Kosmówka bez cech oddzielania
Uwidoczniłem 1 tętnicę pępowinową
Podejrzenie pępowiny 2-naczyniowej
WSKAZANIA: obserwacja pępowiny

Lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku ale podejrzewa pępowinę 2-naczyniową (powinna być 3-naczyniowa). Na razie mam się tym nie niepokoić. Następne USG za 4 tygodnie. Jeżeli się okaże, że podejrzenie jest słuszne, mam zrobić echo serca płodu. Podobno taką pępowina zwiększa ryzyko wady serca lub nerek :-(
Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim, tzn. z taką pępowiną?
 
reklama
Ja tez jestem po tak szczegółowym badaniu ale u mnie jest pępowina 3 naczyniowa,echo serca tez mi zrobili i też ok już kiedyś słyszałam o takiej pępowinie ale dzieci były zdrowe i twoje na pewno tez:-)
 
Do góry