reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Dziewczyny gratuluję wizyt, same pomyślne wieści
Edytka ja też słyszałam o antybiotyku w szpitalu, będzie dobrze
Agatakat znowu cię odesłali :((((

Byłam dziś na wymazie, wynik we wt, dobrze bo wiyztę mam zaraz w środę
 
reklama
Jeśli łożysko przejdzie na 3-ci stopień (2 tygodnie temu było 2 na 3) to dostanę skierowanie i będę musiała położyć się do szpitala w celu monitorowania stanu malucha

A dlaczego? Coś w historii było nie tak?
Ja mam obecnie łożysko 3 stopnia, ale mój lekarz nie widzi powodu ani do KTG ani tym bardziej do hospitalizacji...
 
A dlaczego? Coś w historii było nie tak?
Ja mam obecnie łożysko 3 stopnia, ale mój lekarz nie widzi powodu ani do KTG ani tym bardziej do hospitalizacji...
Powiedział mi,że jeśli łożysko przejdzie na trzeci stopień co często występuje równocześnie ze zmniejszeniem ilości wód to dziecko przestaje być dostatecznie odżywiane.I jego zdaniem jest to powód do monitorowania jego stanu w warunkach szpitalnych,gdyż pozwoli nam to na systematyczną (kilka razy na dobę)kontrolę poprzez KTG.Jakby tylko coś było nie tak to natychmiast wywołujemy poród lub robimy CC.
 
Kasia_B, dzieki za info :) to dobrze w takim razie, chociaz moglby sie obucic, bo mnie po zebrach z prawej kopie :)

Ciekawe jak w Anglii rozwiazuja problem paciorkowca i takich roznych bakterii skoro tutaj sie przed porodem nie robi zadnych badan ani przesiewow ani nic takiego.. czyzby profilaktycznie wszystkie dzieci dostawaly antybiotyk? Bo jedyne co u mnie sprawdzaja to mocz takim testem paseczkowym..
 
Elzu - moje maleństwo leży dokładnie tak jak Twoje i też już czasami chciałabym żeby zmienił pozycję bo moja wątroba potrzebuje odpoczynku :-) ale niestety nie da rady bo mu za ciasno przy małej ilości wód, ale z drugiej strony już na pewno nie zrobi głupiego numeru i nie fiknie główką do góry z powrotem :-)
I pewnie możliwe, że antybiotyk dają wszystkim skoro ten paciorkowiec jest tak powszechny ... w szpitalu w którym ja rodzę jest tak, że jak nie ma się wyniku na paciorkowca to standardowo dają antybiotyk a nie dają tylko jak ma się wynik negatywny na piśmie.
 
agatakat, dzieki :) musze zainstalowac adobe, zeby to otworzyc.. bo D zrobil format i mi nie dziala :)

edit. przeczytalam i srednio mnie pocieszyly te informacje :( bo co drugie zdanie pisza, ze to moze byc niebezpieczne dla dziecka jak zachoruje.. a w kolejnym, ze nie robia testow bo nie maja takiego programu.. bez sensu.. :/ a profilaktyka, to co? Witamine K daja wszystkim maluchom, a jest duzo mniejsze prawdopodobienstwo ze beda chore jak jej nie dostana.. :/
 
Ostatnia edycja:
Powiedział mi,że jeśli łożysko przejdzie na trzeci stopień co często występuje równocześnie ze zmniejszeniem ilości wód to dziecko przestaje być dostatecznie odżywiane.I jego zdaniem jest to powód do monitorowania jego stanu w warunkach szpitalnych,gdyż pozwoli nam to na systematyczną (kilka razy na dobę)kontrolę poprzez KTG.Jakby tylko coś było nie tak to natychmiast wywołujemy poród lub robimy CC.


Hmmm... No to ja nie wiem. Jak mojego pytałam o stopień dojrzałości łożyska, to powiedział, że jest to normalne na tym etapie ciąży, zresztą chyba na internecie też tak można przeczytać, a że jeszcze jestem przed terminem to nie ma powodów do wykonywania KTG i dopiero jak przenoszę to mnie wyśle na kontrolne KTG. Widac co lekarz to opinia.
 
elzu no srednio pocieszajacy tekst, ale jest tam tez napisane ze jesli matka jest zarazona to dziecko najczesciej sie zaraza od matki przy porodzie, a to da sie wykryc najczesciej do 12 godzin po (a wtedy to jeszcze pewnie bedziesz w szpitalu) :tak:
 
reklama
Do góry