reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

witam
jestem po wizycie i nie stety musze Was opuśccić na parę dni....dostałam skierowanie do szpitala ze wzdlędu na wysokie ciśnienie...papa
 
reklama
Wszystkim gratuluje wizyt i zazdroszcze poznania płci :) Teraz to już bardziej wiarygodne jak lekarz potwierdzi :-)

Ja dzis też miam wizytę- wszystko jest w porządku dzidzia ma ponad 10 cm i waży 134 g . Wariowała w brzuchu strasznie:) Szyjka długa i generalie wszystkie pomiary w porządku ;) o płci nawet nie rozmawiał bo na jego sprzęcie nie widać jeszcze za dobrze.... Zdjęcia też słaba jakość dobrze ze na usg chociaż w miarę maluszka było widać:)

Gratuluje wizyty :)
 
pysia jak fajnie że już wiesz że chłopiec :D gratulacje! :D ja żyję dalej w nieświadomości :D
ja też już po wizycie.
Lekarz załamał się nad moimi wynikami moczu...wypytywał czy w rodzinie cukrzycy nie było,czy się czegoś słodkiego nie najadłam itp.... a ja przecież jak zjem kostkę czekolady raz na tydzień to wsio... więc skąd to? :(
oczywiście muszę zrobić krzywą cukrzycową na następny raz i powtórzyć badania moczu...
rety 75 g glukozy na czczo... miała to któraś????pocieszcie kochane, jak to badanie wygląda?
rety, boje się że wypije to i zwymiotuję...podobno to nie jest za smaczne :zawstydzona/y:

a to jeszcze trzeba siedzieć godzinę czy tam dwie w poczekalni i nie wstawać?
naczytałam się głupot o cukrzycy ciężarnych i powikłaniach i się przeraziłam! :szok:

serducho biło 154 razy na minutę, dzidziolek leżał sobie na brzuszku :-D
lekarz mnie zapytał czy znam płeć, pooglądał, podumał, powzdychał i mówi tak: "no mi to wygląda bardziej na.... a nie...a w sumie...aaa... za dwa tygodnie zobaczymy,zrobimy usg, bo nie chcę wprowadzać w błąd" a już myślałam że będę wiedzieć...że będę mieć prezent mikołajkowy :D
no nic... czekam dwa tygodnie na kolejną wizytę ...

a to zdjęcie nóżek mojej dzidzi :D
zgrabne nóżki, po mamusi ;-)

Zobacz załącznik 597680
super że z dzidzią wszystko ok :) gratuluję :) i koniecznie daj znać jakie wyniki tej krzywej cukrowej...

Dziewczynki gratuluje udanych wizyt!

Ja dzis poslucham serduszka dzidziusia, odebralam wyniki wszystko super, poziom zelaza idealny, cisnienie idealne, na alergie mam pic rumianek i kupic sobie masc rumiankowa (bo nie chce innych masci, tylko naturalne) dzidzius rosnie, zdrowy wiec wszystko super :)
super, że wszystko ok :) gratuluję :)

Wszystkim gratuluje wizyt i zazdroszcze poznania płci :) Teraz to już bardziej wiarygodne jak lekarz potwierdzi :-)

Ja dzis też miam wizytę- wszystko jest w porządku dzidzia ma ponad 10 cm i waży 134 g . Wariowała w brzuchu strasznie:) Szyjka długa i generalie wszystkie pomiary w porządku ;) o płci nawet nie rozmawiał bo na jego sprzęcie nie widać jeszcze za dobrze.... Zdjęcia też słaba jakość dobrze ze na usg chociaż w miarę maluszka było widać:)
rośnie jak na drożdżach :) gratuluję :* super że wszystko dobrze :)

witam
jestem po wizycie i nie stety musze Was opuśccić na parę dni....dostałam skierowanie do szpitala ze wzdlędu na wysokie ciśnienie...papa
wracaj szybko do nas i informuj w miarę możliwości :* dużo zdrówka wam życzę :)
 
ewelinnnn trzymam kciuki, szybkiego powrotu do domku :)

a ja znalazłam jakiś cennik na stronie w internecie i tam jest że test obciążenia glukozą 3pkt( trzy pobrania) kosztuje 85zł,a 2pkt(dwa pobrania) 50zł :confused:
a w innej tabelce że glukoza 12 zł...
ciekawe ile ze mnie zedrą....

Kiedyś mi się przyśniło, że poszłam do laboratorium, i wybuliłam ponad 300zł, bo babka uznała że muszę powtórzyć betę, bo to ze mam zdjęcia usg to wcale nie świadczy że jestem w ciąży :D haha
 
Ostatnia edycja:
ewelinnnn trzymam kciuki, szybkiego powrotu do domku :)

a ja znalazłam jakiś cennik i tam jest że test obciążenia glukozą kosztuje 85zł :confused:
ciekawe ile ze mnie zedrą w szpitalu...
weszłam z ciekawości na cennik u mnie w laboratorium i jest tak:
Krzywa cukrowa 25zł
Krzywa cukrowa 2 punktowa 12zł
Krzywa cukrowa 3 punktowa 15zł
 
pysia - gratuluję synka. :D


brownagula - ciekawe co ten lekarz tam zauważył, ;-) ja bym
zwariowała przez te dwa tygodnie.:-p


gwiezdeczka, Bąbelek - gratuluję zdrowych maleństw. :-)


Ewelinn - trzymam mocno kciuki. Buziak. :*
 
reklama
nadal witam szpitalnie ;-)
na szycie też nadal czekam... :wściekła/y:

wczoraj nastałam się w kolejce do usg niczym za czasów PRL-u.
stałam w dłuuuuugiej kolejce z innymi dwupakami a gdy doszło do mnie Pani dr musiała iść na blok porodowy
(11 porodów w trakcie a mało lekarzy:szok:) - więc rozumiem.
za godzinę zawołali ponownie, ja uhahana że za chwilę wejdę ale nic bardziej mylnego.. karty pacjentek przełożone odwrotnie i po długim staniu okazało się że tym razem jestem przed ostatnia. pani dr stwierdziła że konczy zmianę - też rozumiem.
badanie przełożone na dziś. ale jeszcze wieczorem narobiono mi nadziei i kazali czekać bo inny dr będzie wołał ale nie wiadomo kiedy bo duuuużo porodów. i tak czekałam do 20 kiedy to usłyszałam że jednak dziś.


dziś na obchodzie usłyszałam że przecież nie trzeba usg mi robić bo jestem pacjentką dr X więc on mnie przebadał wzdłuż i wszerz. no kino :)

w tym zamieszaniu nie wykreślono mnie ze zleceń i skierowano na usg. juupi :)

okazało się że córcia ma 313 g. rośnie prawidłowo.

i na bank córcia. czyli nieskromnie mówiąc mój mega lekarz nie pomylił się w 12-13 tygodniu.


i patrząc na mój suwak to już skończony 19 tydzień
o! i skoro ma ponad 300g to i wzrostu z 18 cm (o wzroście mi dziś nie powiedzieli więc sama gdybam..)- według suwaczka...
 
Ostatnia edycja:
Do góry