reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

Futurystka - Gratuluję wizyty ;-) Może jednak dziewczynka, bo już teraz lepiej widać. A w 14 tc mógł się pomylić/
Joanna - Oj to ci mętlik zrobili. Trzymam kciuki żeby się płeć ujawniła przy najbliższym usg.
Aesthete - Gratki wizyty, u Ciebie córa już na bank jak tyle razy potwierdzona ;-)
Saaga - Gratuluję drugiego synka ;-)
Ewelinn - Gratuluję wizyty ;-)
Pysia - Gratuluję synusia ;-)
Brownagula - Takie obciążenie glukozą każda z nas przejdzie po 20 tc. Ty będziesz miała wcześniej w takim razie. Najpierw pobranie krwi na czczo, potem 75g glukozy rozpuszczają w wodzie ( u mnie w szpitalu w 2 kubkach i jest lepiej to wypić). Po 1 h pobranie krwi i po 2 h następne. Także 2 h siedzenia. U nas można pić w międzyczasie tylko wodę. W niektórych przychodniach pozwalają wcisnąć cytrynę, która zabija trochę smak. Oczywiście trzymam kciuki żebyś żadnej cukrzycy nie miała.
 
reklama
kurczaczek no ja mam również nadzieję że wszystko będzie ok... mój lekarz taki jest, że jak coś budzi jego wątpliwości to zaraz zleca badania żeby dojść do czego są złe wyniki... w sumie to i dobrze... a u mnie w rodzinie nikt raczej nie miał cukrzycy, ja na słodko nie jem... ech, a może to od tego wiecznie chodzę taka zmęczona i senna?:confused:
tak już sobie wkręcam że mam mętlik w głowie...
mam nadzieję że to tylko był jakiś chwilowy skok że glukoza mi się pojawiła w moczu...
ale oczywiście lepiej to sprawdzić bo u kobiet w ciąży nie ma żartów ze złymi wynikami...
a krew pobierają z palca jak na glukozę przystało, czy z żyły?
 
Ostatnia edycja:
brownagula - Ja mialam podwyzszony cukier i tez mialam robiona krzywia cukrowa.,.ale moze jesz duzo owocow?? albo pijesz soki >? - mowa rowniez o takich robionych samodzielnie;) A i jesli Ci w moczu wyszedl cukier to w krwi na badaniu zwyklego cukru pewnie bys miala dosc wysoki.., ja mialam w krwi 105 a rzekomo ciezarne powinny miec do 90.- ale w moczu nie wyszedl wowczas..,
Natomiast moja mama przy cukrze w Krwi ostatnio 290 - wowczas wyszedl tez w moczu.. ale moze to nie zawsze tak jest- nie znam sie na tym to tylko przytoczone wyniki danych ludzi..,

co do samej krzywej cukrowej mi te 75 gramow glukozy rozpuscili w jednym kubeczku - kazali jak najszybciej wypic bez popijania raczej - chyba ,ze juz sie nie umie ale im mniej wody tym lepiej podobno .., po pierwszym lyku mialam odruch wymiotny- tak wiec zbyt przyjemne to nie bylo;/ ale wypilam do konca z dwa razy jeszcze sie ktuszac jakbym miala zwymiotowac.. siedzac wyznaczony czas na poczekalni zabronili mi pic - chyba ,ze pojawi sie odruch wymiotny silny..., robi sie slabo i nieprzyjemnie - ale moze u Ciebie bedzie lepiej- tego zycze;) Mnie czeka powtorka jak i kazda z Tych co nie mialy jeszcze i Ty rowniez potem powtorka podobno jakos kolo 24 tyg,, ale mi po tej glukozie wynik wyszedl bardzo dobry wiec cukrzycy raczej nie mam;)

Ps. Krew pobierali mi z zyly
 
Ostatnia edycja:
Gratuluje wszystkim udanych wizyt fajnie że już większość z was wie co będzie:)
brownagula ja na początku ciąży miałam cukier 91 i ginka mi mówiła że w porządku a teraz jak będe w poniedziałek to pewnie mi też każe zrobić to krzywą ale ja nie dam sobie zrobić z 75 ml tylko 50 bo jak byłam w szpitalu teraz to mi mówiły nawet położne i lekarz że jak podaje sie te 75 to często wychodzi że kobieta ma za wysoki cukier. Ja mam nadzieje że wypije i nie oddam:) Ale wodę w razie czego wezmę i mam nadzieje że będę mogła iść się dotlenić:)
A i mam pytanko ile płaciłyście za tą krzywą cukrową?
 
pysia jak fajnie że już wiesz że chłopiec :D gratulacje! :D ja żyję dalej w nieświadomości :D
ja też już po wizycie.
Lekarz załamał się nad moimi wynikami moczu...wypytywał czy w rodzinie cukrzycy nie było,czy się czegoś słodkiego nie najadłam itp.... a ja przecież jak zjem kostkę czekolady raz na tydzień to wsio... więc skąd to? :(
oczywiście muszę zrobić krzywą cukrzycową na następny raz i powtórzyć badania moczu...
rety 75 g glukozy na czczo... miała to któraś????pocieszcie kochane, jak to badanie wygląda?
rety, boje się że wypije to i zwymiotuję...podobno to nie jest za smaczne :zawstydzona/y:

a to jeszcze trzeba siedzieć godzinę czy tam dwie w poczekalni i nie wstawać?
naczytałam się głupot o cukrzycy ciężarnych i powikłaniach i się przeraziłam! :szok:

serducho biło 154 razy na minutę, dzidziolek leżał sobie na brzuszku :-D
lekarz mnie zapytał czy znam płeć, pooglądał, podumał, powzdychał i mówi tak: "no mi to wygląda bardziej na.... a nie...a w sumie...aaa... za dwa tygodnie zobaczymy,zrobimy usg, bo nie chcę wprowadzać w błąd" a już myślałam że będę wiedzieć...że będę mieć prezent mikołajkowy :D
no nic... czekam dwa tygodnie na kolejną wizytę ...

a to zdjęcie nóżek mojej dzidzi :D
zgrabne nóżki, po mamusi ;-)

Zobacz załącznik 597680


zgrabniutkie nóżki:D
 
Dziewczynki gratuluje udanych wizyt!

Ja dzis poslucham serduszka dzidziusia, odebralam wyniki wszystko super, poziom zelaza idealny, cisnienie idealne, na alergie mam pic rumianek i kupic sobie masc rumiankowa (bo nie chce innych masci, tylko naturalne) dzidzius rosnie, zdrowy wiec wszystko super :)
 
reklama
Wszystkim gratuluje wizyt i zazdroszcze poznania płci :) Teraz to już bardziej wiarygodne jak lekarz potwierdzi :-)

Ja dzis też miam wizytę- wszystko jest w porządku dzidzia ma ponad 10 cm i waży 134 g . Wariowała w brzuchu strasznie:) Szyjka długa i generalie wszystkie pomiary w porządku ;) o płci nawet nie rozmawiał bo na jego sprzęcie nie widać jeszcze za dobrze.... Zdjęcia też słaba jakość dobrze ze na usg chociaż w miarę maluszka było widać:)
 
Do góry