reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gina i zdjecia USG maluszków :)

Hej,
Dziewczyny, skąd wy wiecie jaka będzie płeć waszych pociech? Ja wczoraj byłam u lekarza, i powiedział mi że to za wcześnie na takie rzeczy, i dopiero będzie widać koło 23 tc.
Powinnam zacząć się martwić kompetencjami mojego lekarza?? :confused:
 
reklama
my mamy wizytę za tydzień, ale dzidzię zobaczę pewnie dopiero na połówkowym. W przyszłym tyg wyjeżdżamy do Niemiec, wracamy pod koniec maja, ciekawa jestem, jak z badaniami w tym czasie. Czy są niezbędne co 3-4 tyg? Miała może któraś z was taką przerwę? Ciekawa jestem, czy tam będę musiała iść do lekarza. Mój gin powiedział, że zobaczymy po następnej wizycie co i jak... No i czy usg połówkowe musi być w 18-22 tyg czy jak będzie 23-25 tydzień, to będzie ok?
wiem, że to pytania do gina, ale może wiecie coś o tym?

Ja byłam w podobnej sytuacji, z tym że na wizycie byłam w 10tc, i wyjechaliśmy na 2 miesiące, i lekarz powiedział że to jest za duża , zwłaszcza jeżeli to są pierwsze 3 miesiące, no i akurat na czas nieobecności przypadało I USG w 11-14tc. I też musiałam iść w Niemczech do lekarza. Nie wiem jak Ty będziesz szła na wizytę, ja byłam prywatnie i zapłaciłam 100E za wizytę z USG.... :baffled:
Ale może u Ciebie kiedy już II trymestr jest to nie będzie przeszkadzała 2 miesięczna przerwa...
Pozdrawiam,
Ps. A gdzie jesteś w Niemczech?

I jeszcze zdjęcia z wizyty 14tc. Nasz pokutnik pół badania spędził na klęczka :)
A najlepsza akcja z całej wizyty:
Oglądamy dzidzie na monitorze, Pani doktor mówi że chłopiec - ciężko było nie zauważyć... I później dzidzia bierze rączkę do buzi, ale lewą, Pani doktor pyta kto jest majktu - my odpowiadamy że nikt. A za chwilę zmiana rączek, prawa do buzi a lewą po jajkach się gmyra - tak się roześmiałam że już dalej nie mogła mnie badać bo brzuch się cały trząsł...
 

Załączniki

  • usg 14 tydzień.jpg
    usg 14 tydzień.jpg
    26,4 KB · Wyświetleń: 137
  • usg2 14 tydzień.jpg
    usg2 14 tydzień.jpg
    41,1 KB · Wyświetleń: 138
Ostatnio edytowane przez moderatora:
\witam. ja melduję się po wczorajszej wizycie. wszystko ok. Dzidziol rośnie.serducho bija jak należy. Mam zmniejszyć dawkę luteiny do 2x1 i do końca tego opakowanią (mam pół) i odstawić. Następna wizyta dopiero 2 maja bo za miesiąc lany poniedziałek wypada i wtedy będziemy umawiać się na to połówkowe badanie. Zdjęcie mam jedno strasznie niewyraźne bo mały taką pozę przyjął że hoho.;-) może później wstawię.

Gosiu to wszystko od lekarza zależy i od dzidziusia i od sprzętu też. Mnie się Jula tak obracała na każdym usg że dopiero 3 tyg przed porodem mi powiedzieli że baba tam CHYBA jest ale nie na 100%. A teraz nie mam parcia na poznanie płci że muszę wiedzieć i basta. Ale akurat wczoraj siostra ze mną poszła na wizytę i lekarz pokazał nam małe co nie co.Choć się wcale nie nastawałam że już tak szybko będę wiedzieć. Oczywiście wszystko może się "zmienić" ale gin mój podobno raczej sie nie myli i jak nie jest pewny to też nie mówi więc zobaczymy;-)
 
Gośka - moja lekarka też mi nie mówi nic - następną wizytę mam za dwa tygodnie i już mi zapowiedziała, że wtedy mi też nie powie o płci bo skupia się na czym innym podczas badania,a płeć określi ok 20 tygodnia czyli gdzieś w maju heh i to jak dobrze pójdzie i dzidzia będzie ładnie ułożona, bo ostatnio to spała jak suseł i nie szło jej obudzić heh tylko się przewróciła na lewy bok, machnęło ręką i poszło spać dalej:) Ważne, żeby zdrowe było
 
Mnie zastanawia czy ten maluszek pokaże co ma miedzy nóżkami bo druga córcia nie chciała za chiny sie ujawnić :)
Z pierwszą miałam przeczucie które mnie nie zawiodło.Mnie wizyta tez jaokś wypada w okresie świat ale wbije się tuz przed.
A wlaśnie hahaha kiedy wypadaja świeta bo nie chce mi sie szukac kalendarza ;)
 
No tak to mi tak by wizyta wypadała więc musze sie zapisac tuz przed.I jeszcze badania mam do zrobienia
Wiecie może ile sie czeka na wynik toxoplazmozy,grupy krwi,wr ?Bo chce bym miała je na następnej wizycie.
 
reklama
Do góry