reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gina i zdjecia USG maluszków :)

ta właśnie nie jest zawsze robione cc przy dużej wadze dziecka, ale jest często wskazaniem....dużo chyba zalezy od kobiety, jej podejścia i budowy ciała, ja ważyłam 4kg i moja mama meczyła się rodząc mnie 20godz:szok: po czym zrobili jej cc, bo nie dała rady, więc mówi że miała dwa porody w jednym
 
reklama
no własnie wiem że nie reguła dlatego sie tak przejmuje... sylwiczka a jak ona to zniosła??? porozrywana i wymęczona pewnie na maska???
wiesz ona była szczuplutka i drobniutka a mimo to dośc szybko urodziła a miała raptem kilka szwów. ja rodziłam w ten sam dzień i moja ważyła 2850 i byłam w o wiele gorszym stanie niż ona wiec sama sie dziwie jak to możliwe. I teraz mam stracha bo moje drugie pewno bedzie wieksze ale wole nie wiedziec ile waży bo się załamie. Choc wszyscy mnie pocieszają ze wieksze sie bardziej pcha i że jest łatwiej. zobaczymy
 
Hmm... nie wiedzialam gdzie to napisac. Jesli zly watek to przepraszam. Tak patrze sobie na moja karte ciazy i przytylam jakies 6 kg od poczatku ciazy... nie za malo? :baffled: A niby dziecko ma byc duze... Nie wiem co myslec. A Wy co sadzicie o tym...? :confused:
 
a ja mam takie pyt trochę nie z tej beczki.. ile kosztuje cesarka?? bo ja ostatnie dni schizuje ze nie dam rady naturalnie urodzić mojej kluseczki.. skoro 2 tyg temu ważył 3500 to pewnie dojdzie do ponad 4 kg a to już kawał chłopa a ja pierworódka więc boje się że mnie rozerwie na maksa i z tego wszystkiego zaczęłam myśleć o cesarce...

Bafinka moja Martyna ważyła 4460g, pierwsze dziecko, ja rodziłam w sumie 7godz. Nikt mi nawet nie zaproponował cc a mi to nawet do głowy wtedy nie przyszło. Owszem, miałam szwy, bolało mnie krocze długo bo przez pierwsze 2dni nie mogłam usiąść porządnie tylko gdzieś tam bokiem półdupkiem, a potem było coraz lepiej, przestało całkiem boleć po ok. 2tyg. Długo, ale da sie wytrzymać. Teraz też na poprzednim usg wyszło że mała ma 3900g (to było 2tyg temu), więc teraz już na pewno ponad 4kg, jutro wizyta i termin niedaleko, więc będę pertraktować o wywołanie porosu w inny sposób niż teraz stosuję, bo jakos nieskuteczny... powodzenia!
l
 
Hmm... nie wiedzialam gdzie to napisac. Jesli zly watek to przepraszam. Tak patrze sobie na moja karte ciazy i przytylam jakies 6 kg od poczatku ciazy... nie za malo? :baffled: A niby dziecko ma byc duze... Nie wiem co myslec. A Wy co sadzicie o tym...? :confused:

Tak jak dziewczyny piszą - ni jesteś sama z taką małą ilością kilogramów na plus. A poza tym jesteś przecież pod stałą obserwację lekarza, no i skoro on nie widzi w tym nic budzącego niepokój to nie masz się czym przejmować, każda z nas jest inna i inaczej przybiera, a najwazniejsze że dzidzia zdrowa :-)
 
7.... wszystko zależy od tego ile wazylas przed ciaza i czysie ograniczalas jakaś dieta. Czy po prostu jedząc normalnie tak przybralas. Nie ma znaczenia ile przytylas tylko czy dziecko i ciaza prawidłowo sie rozwija. Gdyby było cos nie teges to przecież lekarz by zareagował.


Ja przytylam 12kg i to chyba jeszcze nie koniec:confused2::baffled:

Dziuba ja pierdyle.... 4500kg siłami natury, u mnie masz juz pomnik. Ja bym sie chyba, a raczej napewno posr..la ze strachu:-D
 
Dziewczyny, gratuluje udanych wizyt i zdrowych i dorodnych dzieciaczkow!
Tofilesia no to Cie faktycznie lekarz nie pocieszyl ale tak jak dziewczyny pisza w kazdym momencie sytuacja moze zmienic sie diametralnie wiec zyj nadzieja ze tak bedzie i rozmawial ze swoim Szkrabem zeby zaczal sie juz szykowac do wyjscia :-) Moze grzecznie poslucha :-)
Ja mam jutro przedostatnia wizyte, ciekawe ciekawe co ginka powie bo jak na razie u mnie tez wszystko szczelnie zamkniete bylo na dwa spusty ale nie leniuchowalam przez te dwa tygodnie wiec moze akurat juz cos sie zblizamy koncia.
Mala na pewno urosla bo czuje to po ciezasze brzucha i po tym jak jej jest teraz ciasno wiec ma na pewno przynajmniej 3500g :-)
 
reklama
ach dziewczyny ja to już nie wiem co myśleć.. niby wszyscy mówią ze brzuch mi opadł i nawet przez jakiś czas lyło ok nic już nie bolało nic nie uciskało a tu od paru dni Gabiś znów jest wysoko! naciska na maksa na żołądek i przeponę.. meczę się strasznie i jeszcze dołuje się ze skoro jest wysoko to do porodu daleko...
 
Do góry