reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gin, zdjęcia USG, mama w połogu.

Mam pytanko. Od 2-3 tygodni twardnieje mi brzuch. Tak 2-5 minut i jest ok. Czy to normalne? Jakoś do tej pory mnie to nie martwiło...
 
reklama
mi też twardnieje, ale ja mam tak gdzies od 3 miesiąca. nie ma czym się za bardzo martwić, ale swojemu lekarzowi powiedz. mi moj przepisal 3 razy dziennie magnez i 3 razy dziennie nospę, ale przyznam się że nospę odkąd zaczełam czuć Malutka, biorę tylko jak brzuch mi twardnieje albo jak mnie boli. no i pozatym jak czuj ze mi twardnieje to klade się i leże plackiem.
 
Pszczółko nie ma problemu, glukozę możesz kupić dzien wczesniej, nic się z nią nie stanie... to jest taki proszek jak cukier puder w papierowej torebce, dosyć pokaźnych rozmiarów, przynajmniej tak moja wyglądała 3 lata temu;-)
 
dziękuje za odp.

a mam jeszcze jedno. nigdy nie miałam problemów z tarczycą ale idę jednak zrobić badania. Wiem że robi się tsh, ale chyba catedra pisała że trzeba zrobić ft4 i ft3. czy to konieczne? pytam bo robie to prywatnie, a za każde trzeba zapłacić oddzielnie a nie chciała bym robić niepotrzebnie. a sklerotyczka ze mnie i zapomniałam zapytać lekarza na ostatniej wizycie
 
Gdy spodziewasz się dziecka, a nie pomyślałaś o tych badaniach wcześniej, możesz zrobić je teraz, jeśli coś cię niepokoi. W ciąży jednak nie wystarczy oznaczyć stężenie TSH, bo jest ono, zwłaszcza w I trymestrze, fizjologicznie obniżone, trzeba też zbadać stężenie fT3 i fT4 (są to tzw. wolne frakcje hormonów tarczycy T3 i T4) – prawidłowe wyniki to: fT3 2,0–4,0 pg/ml oraz fT4 0,7–2,2 ng/100 ml (normy mogą być różne np. z powodu innych zestawów do oznaczeń; zwykle norma podana jest na wyniku).
U ciężarnych z niedoczynnością stwierdza się obniżone stężenie fT3 i fT4, a ponadto wysoki poziom cholesterolu. Natomiast u kobiet z nadczynnością jest wysokie stężenie fT4, a niskie (czasami nieoznaczalne) TSH oraz obniżony poziom cholesterolu.


Ciąża z chorobą tarczycy - choroba gravesa-basedowa, choroba hashimoto, choroby tarczycy, ciąża, hormony - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl

https://www.babyboom.pl/forum/maj-2009-f259/ciaza-tarczyca-19064/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Prezentuję wam zadarty nosek mojej Kuleczki 25t1d :-):-):-)


p1050249.jpg
 
Do góry