reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

Opowiem wam jeszcze o lekarzu do którego wyjątkowo poszłam wczoraj na badania. Jeśli chodzi o same badania to wykonał je bardzo dobrze i bardzo dokładnie, ale z uwagi na jego podejście raczej już do niego nie wrócę. Powitał mnie w drzwiach z rubasznym uśmiechem na twarzy i głębokim spojrzeniem w oczy i od razu rzucił się do całowania rączek. Podczas badania czułam się strasznie skrępowana, ponieważ cały czas ręcę latały mu po moich nogach. Nie przepuścił żadnej okazji żeby mnie po nich głaskać i wydaje mi się, że miał z tego perwersyjną radość. Podczas robienia USG przez brzuch nie pozwolił mi się ubrać i leżałam przed nim naga od pasa w dół. Wiecie jak to jest, że kobieta zawsze wyczuje jak facet się do niej ślini. Ale na boga, ja jestem jego pacjentką i do tego w ciąży!!!!!! Oczywiście mogę być przewrażliwiona i wyolbrzymiać sytuację, a on po prostu ma taki styl pracy, ale miałam już do czynienia z wieloma lekarzami i żaden nie zachowywł się w ten sposób. MASAKRA

Makabra :O Ja miałam tak raz ale byłam w szoku i też więcej do niego nie poszłam. Niby świetny lekarz ale każdy sądzi po swojemu. Pytałam koleżanki, to stwierdziła, że nie, na pewno nie, tylko on ma taki ciepły styl bycia. Jaki ciepły jak on mnie za rękę jeszcze na koniec chciał trzymać jak mi coś tam tłumaczył.
Powiem ci, że to była jakieś 11 lat temu ale aż mnie trzepie jak sobie przypomnę :O
 
reklama
Dziekuje bardzo :)

Agunia, ja tez mialam kiedys takiego ginekologa ktory na mnie lecial i dotykal bardziej niz bylo potrzeba. Ale jakos mi to wtedy nie przeszkadzalo. Natomiast w ciazy zrobilam sie mocno niedotykalska i mysle ze tez bym sie na Twoim miejscu wkurzyla. Szczegolnie przy pacjentce w ciazy takie nadmierne spoufalanie sie jest jakies niesmaczne.

Dziewczyny, powiedzcie mi, czy na wydrukach danych takich z ekranu USG, zawsze jest pierwsza wpisana plec zenska (alfabetycznie) czy urzadzenie samo rozpoznaje plec? Bo nam wczoraj lekarz powiedzial ze na 100% widzi chlopca, a patrzymy dzis na wydruk z USG, tym z danymi typu dlugosc ciala itp, a tam jak wol: "Gender: female" :p I teraz sie zastanawiamy czy lekarz zapomnial zmienic dane przed zrobieniem wydruku, czy urzadzenie inaczej rozpoznalo plec niz on...

ja tez mam przy płci napisane ze kobieta..ale to chodzi o plec kobiety, bo powyzje sa moje dane, a dwie linijki nizej sa juz pomiary z usg. Wiec twierdze ze to chodzi o mnie :) choc zastanawialam sie czy kiedykolwiek pojawia tam sie "mezczyzna" ?? :)
 
Dziewczyny czujecie już ruchy swoich maluszków? bo wyczytałam, że już powinnam czuc jak się rusza a wsłu****e się ciągle w brzuszek, ciągle głaszcze i dotykam, ale nic nie czuje a że to moje pierwsze maleństwo to wpadam w panikę że może coś nie tak a lekarza mam dopiero 12..
 
współczuję Wam, że spotkałyście takich lekarzy ja bym dostała szału..mój jest w porządku, nawet za bardzo powściągliwy bo ostatnie trzy wizyty robił mi usg, krem, próbki na MRSA itd a nie badał mnie ginekologicznie, ale tu to rzadkośc jak badają więc się nie martwie.
 
Nina spokojnie to Twoja pierwsza ciaza wiec mozesz jeszcze nie czuc. Ja w swojej pierwszej ciazy poczulam wlasnie ok 18 tygodnia, ale to tez bylo jeszcze takie delikatne i sporadycznie. Teraz juz czuje, od kilku dni raczej regularnie i bez watpliwosci ze to dzidzia. Spokojnie, jeszcze tydzien, dwa i na pewno bedziesz czula.
 
Dziewczyny czujecie już ruchy swoich maluszków? bo wyczytałam, że już powinnam czuc jak się rusza a wsłu****e się ciągle w brzuszek, ciągle głaszcze i dotykam, ale nic nie czuje a że to moje pierwsze maleństwo to wpadam w panikę że może coś nie tak a lekarza mam dopiero 12..

spokojnie, jeszcze troszkę :) może dzidzia spokojna albo pupką w stronę brzucha i wystarczy :)
 
Dziewczyny chciałam sie pochwalić, że jak byłam w środe na wizycie to dowiedziałam, sie że na 99% bedzie chłopak:) Drugi syn. Tak po cichu marzyłam o córce, ale wkoncu nie ważne jaka płeć. Młody cieszy sie że będzie miał brata. Maleństwo ma ok 15cm i waży 150g. Ale jestem szczęsliwa że wszystko ok, bo ruchów także nadal nie czuje, pomimo ze to moja 2 ciąża, ale jestem juz spokojna jak zobaczyłam maleństwo na USG jak sie rusza:)
 
Cześć dziewczyny :( a ja właśnie jestem po wizycie i jestem strasznie rozczarowana i wkur... moją lekarką prowadzącą :wściekła/y: poszłam dzisiaj z nastawieniem ze dostanę skierowanie pewnie już w końcu na jakieś badania i że w końcu uda się podejrzeć płeć dzidziusia i sprawdzić czy wszystko jest ok ! A tu lekarka znów po raz chyba już 3-ci zrobiła mi ph pochwy i coś tam jeszcze na samolocie i dziękuję zapraszam za 4 tygodnie :szok: więc ja a jakieś badania czy coś ? a ona tak za 4 tygodnie !
Odkąd jestem w ciąży miałam robioną tylko raz morfologię i testy Pappa i to wszystko aaa i USG miałam jedno w gabinecie na NFZ no i jedno prywatnie w 5 tygodniu ciąży no i w 13 tygodniu USG prenatalne.
Ostatnio przyjęła Mnie poza kolejnością bo miałam straszne skurcze przepisała jakieś leki i teraz nawet nie zapytała jak się czuję, czy już przeszło, czy maluszek się rusza czy już czuję, no i co Mnie najbardziej martwi to schudłam kolejny kilogram ! i też nic na ten temat nie mówiła a to chyba nie jest normalne skoro to już prawie połowa ciąży bo właśnie zaczęłam 19 tydzień :( ajjj już sama nie wiem czy to ja jestem przewrażliwiona czy coś z tą lekarką jest nie tak :( co myślicie dziewczyny ? :(
 
reklama
olivia gratuluję synka!

Evelinka ja bym się nie martwiła ilością badań. A pytałaś sama czy w związku z tym, że chudniesz to chciałaś dodatkową morfologię?
Dziewczyny gdzieś wcześniej dawały link do listy badań które się ciężarnej należą, ale lekarze są różni. Ja mojego sama prosiłam np o TSH i bez problemu dał mi skierowanie.

Ja w pierwszej ciąży też do 22tyg schudłam 4 kg, a potem nadrabiałam i wszystko było ok.
A teraz byłam tylko raz na badaniach u gina (poszłam dopiero w 12 tyg.) i miałam jedno usg w 14 tyg. Następna wizyta za 2 tyg. i też bez usg, bo ja się osobno zapisuję, to dopiero mi powie kiedy.
PAPPA ani prenatalnych nie robiłam, bo nie widziałam potrzeby, ani gin nie proponował.

Nie wydaje mi się, żeby częstsze usg było potrzebne, ale jeśli się denerwujesz i chcesz zajrzeć do dziecka to chyba prywatnie musisz iść, bo z NFZ chyba 3 badania tylko dają. A o morfologię spróbuj się upomnieć.
Dziwne tylko, że nie pytała o tą historię ze skurczami, bo to ważne się wydaje...
Prawda jest taka że do innego lekarza zawsze możesz pójść, tylko czy starczy Ci czasu i nerwów do końca ciąży na znalezienie tego dobrego? Głowa do góry, przemyśl to na spokojnie :happy:
 
Do góry