reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

reklama
Niestety, zdjęć nie dostałam, bo USG prenatalne miałam robione w szpitalu. Ogólnie razem już się nie mieszczą :-) Ale 21 października mam kolejną wizytę u swojej pani ginekolog, więc wtedy już na pewno coś wstawię.
 
Dziewczyny gratuluje wizyt :) misiarska nic sie niemartw, najwazniejsze ze dziewczyny zdrowo rosną a fotki wstaw jak bedziesz juz miala :)

TSH mam na poziomie 2,2 ale ft4 mam ponizej normy, 0,7. Lekarz stwierdzil ze to prblem z tarczyca i dostalam tabletki i za miesiac znowu krew i wizyta. Zobaczymy.
 
Dziewczyny piękne te wasze maluszki :-) To taka radość zobaczyć nasze maleństwa jak machają rękami, i nóżkami, ćwiczą mięśnie - jak dla mnie kosmos ;-)
Pochwalę się również naszym szczęściem. Tak było na wizycie 4 września czyli wg OM 8t1d ciąży.
Maluszek mierzył 1.78cm i wg tego pomiaru był to 8t4d
20131007_123245.jpg

Tak było na wizycie 2 października
czyli wg OM 12t1d ciąży. Maluszek mierzył sobie 5.96cm, obwód główki 2.04cm, przezierność karkowa 1.36mm :-). Wg tych pomiarów wychodził 12t6d i termin porodu przesunął się z 15 kwietnia na 10 kwietnia.

20131007_123332.jpg

20131007_123352.jpg


Niestety w Irlandii moja pani ginekolog nie ma zbyt dobrego sprzętu i nie miała możliwości zmierzenia szybkości bicia serca, ale cóż, dobrze że mamy jakichkolwiek polskich lekarzy bo irlandzka służba zdrowia pozostawia więcej do życzenia niż polska ;-)
 

Załączniki

  • 20131007_123245.jpg
    20131007_123245.jpg
    17,4 KB · Wyświetleń: 85
  • 20131007_123332.jpg
    20131007_123332.jpg
    17,3 KB · Wyświetleń: 78
  • 20131007_123352.jpg
    20131007_123352.jpg
    18,1 KB · Wyświetleń: 117
Ostatnia edycja:
Melduje sie po wizycie. Troche sie dzisiaj naczekalam, bo pani doktor miala dwie amniopunkcje do zrobienia. Troche sie obawialam ze potem bedzie sie spieszyla i potraktuje mnie jak na ostatniej wizycie. Ale tym razem bylo wszystko ok. W badaniu "recznym" w porzadku, tylko nadal nie pozbylismy sie do konca infekcji i dostalam kolejne globulki. Na wadze przytulam 3kg! Cisnienie dobre. Potemvposzlysmy na usg. No i zobaczylam mojego dzidziolka!!! Nie moglam uwierzyc w to co widze. Maly szkrabik wariowal po ekranie, machal raczkami, fikal koziolki, krecil sie bardzo. Dzieki temu moglismy go obejrzec z kazdej strony. I powiem Wam szczerze ze nie pamietam zeby w pierwszej ciazy jakies usg zrobilo na mnie takie wrazenie. Nie moglam sie napatrzec na moje malenstwo. Wszystko jest na swoim miejscu, kosc nosowa, serducho, zoladek :-) przeziernosc karkowa w normie, takze wszystko wyglada pieknie. No i na koniec pani doktor probowala zajrzec miedzy nozki no i stwierdzila ze wedlug niej na 90% chlopak. Nawet ja to dojrzalam wiec chyba ma racje. Zreszta ona rzadko sie myli.
Kolejna wizyta za 4 tygodnie. Oczywiscie podpytywala o prace i czy nie chce zwolnienia i troche sie dziwila ze chce pracowac, szczegolnie w szpitalu, no ale powiedzialam ze nie mam innego wyjscia. I ze skoro wszystko jest w porzadku to bede pracowala. Oczywiscie jak tylko cos bedzie nie tak to dla dobra malenstwa pojde na zwolnienie, ale na razie sie trzymam.

Jak juz wrocimy do domu od tesciow to wstawie wam jakies zdjecia.


A dziewczyny nie przywiazujcie wagi do terminow ktore Wam wychodza na kolejnych usg. Najwazniejszy jest termin z OM i ten z pierwszego usg bo jest najbardziej miarodajny. Potem juz kazdy maluszek rosnie w swoim tempie i nie oznacza to ze termin sie przesuwa.
 
Ostatnia edycja:
Marcia,ale super! Super serio! No i gratuluję Synka! :-) Czekam na zdjęcia w takim razie. :tak:

Ciekawe,czy w poniedziałek na wizycie Mój Dzidziolek pokaże,co ma między nóżkami... Może ten "wyczuty" ogonek? ;-)
 
reklama
Hejka ojj ja tez się naczekałam a ze byłam ostatnia to moja wizyta trwała cale 50 min:tak: Dzisiaj zrobiła mi cytologię bo jeszcze nie miałam szybkie Usg żeby tylko sprawdzić czy dzidzius ładnie rosnie. Wg usg jest 15tydz. i 3 dzień. No i ogólnie wszystko dobrze, porozmawiałyśmy trochę o mojej wadze bo niby znowu przytyłam 3.5 kg. :szok: rano wążyłam sie na mojej i mi wyszło ze przytyłam 2 kg. i ze waże 73 a nie 77 jak w gabinecie. powiedziala ze wygladam ok nie mam rzadnych obrzęków i że widocznie taka moja uroda. a ja postanowiłam ze jako punkt odnisienia bedę brała moje ważenie w domu. aaa no i się dowiedziałam ze muszę poszukać sobie innego lekarza bo ta pani doktor pracuje tylko do końca roku, aaa z badań zaleciła mi badanie na bakterie w pochwie-odpłatne no i jak chce to toksoplazmozę ale tez bez skierowania. no i dostałam jeszcze gratis syrop na zaparcia i 3 paczuszki-próbki Prenatalu, kazał mi brać własnie prenatal bo ma najwiecej żelaza. Wiadomo zę ktos dał jej te próbki własnie po to żeby je potem polecała ale jak sprawdziłam skład z moimi obecnymi wit to faktycznie lepszy no i tych kapsułek z kwasami mam brać 2 bo podobno bardzo sa wazne dla rozwoju dzidziusia. Zdjecia nie dostałam ale jutro wkleje wam to z uś w 13 tyg.

Dziekuje wszystkim za trzymanie kciuków bużka
 
Do góry