reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty i Lekarzy, badania, zdjęcia z USG

tygryseczek gratuluje udanej wizyty i zazdroszczę że mogłaś już obejrzeć to bijące serduszko. A dzidzia widocznie wstydliwa że nie chciała się lepiej pokazać.

miliondni twój lekarz dobrze mówi. Morfologia w ciąży może być gorsza, chociaż jak jest bardzo obniżona to trzeba zadziałać odpowiednią dietą albo żelazem. Ale myślę że możesz poczekać do wizyty. Co do moczu to w ciąży też się różne rzeczy w tym moczu znajdują i niekoniecznie świadczą o infekcji. Jeśli nie masz w moczu erytrocytów i leukocytów to wszystko jest w porządku. Bakterie to pewnie takie skórne, śluz też normalny bo mamy go teraz zdecydowanie więcej. Nawet cukier i białko może się pojawić co bez ciąży jest nieprawidłowe, a w ciąży dopuszczalne :-) także spokojnie.
 
reklama
usg1.jpg

To i ja pochwalę się swoim synusiem ;-) Powiedział "cześć rodzice" ;-)

A na bakterie w moczu ginekolog dał mi żurawit 3xdziennie przez 14 dni.
 

Załączniki

  • usg1.jpg
    usg1.jpg
    35,8 KB · Wyświetleń: 68
hej!
ja juz po wizycie- usg. Robilam w przychodni, wiadomo panstwowej i nie robi tego moja ginekolog, tylko inny lekarz.
Pan w wieku ok 60 lat kazal zdjac ,,majteczki" i sie polozyc.
Zaczal mnie badac przez pochwe, a ja myslalam, ze bedzie po brzuszku :-(
Wlaczyl glos i serducho bilo, wiec odetchnelam, widzialam glowke i raczki. Najsmieszniejsze bylo to, ze ja lezalam trzymajac rece przy glowie i dziecko tez mialo do gory, hehe lekarz stwierdzil, ze tak jak ja, ale mial jakies glupie docinki, olalam to, trudno, napewno nie jest tak jak u prywatnego, ale trudno.

Oczywiscie zadnego zdjecia mi nie dal i opisu tez, doczytalam na kompie, ze serce ma 4 komory, ze widoczne narzady wewnetrzne, ze jakis plyn owodniowy w normie i ze przeziernosc 1,9 i powiedzial, ze jest male prawdopodobienstwo, ze dziecko moze miec jakies wady i.... to slowo ,,male" juz mnie zdenerwowalo!!!!!!!!!!

Ogolnie powiedzial, ze co mogl dojrzec to dojrzal i jest ok, ale nie mowil nic o kosci nosowej itp. Nie wiem... powiedzial, ze wyniki daje mojej lekarce i zeby sie niczym nie martwic. Mam wizyte 22.10 i chyba poczekam, nie ma co isc chyba do prywatnego. Tak mysle...


AAA, czy uwazacie, ze 1,9 to dobry wynik?
 
reklama
Madziolina, grunt że wiesz, że wszystko jest ok :-) Co do wyjaśnienia reszty niejasności, to się nie stresuj i poczekaj na wizytę u swojej lekarki.

U mnie USG prenatalne było całkiem udane. Maluszki rozwijają się bardzo dobrze. Są duże, bo mają ponad 10cm i ważą 104 i 112g. Organy wewnętrzne rozwinięte odpowiednio co do wieku. No i są to prawdopodobnie dziewczynki :-)
 
Do góry