reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty, badania USG, wyniki badan

Wzrost jest prawidłowy. Zgodnie ze średnimi wartościami jest to max 20 dni po owulacji czyli początek 5 tygodnia. Wklejam link do kalkulatora: HCG Calculator and hCG Level Tool | BabyMed.com

no to chyba coś jest nie tak bo nawet jakby to było 20 dni po owulacji, to wychodzi na to że owulacje miałam 4.09, a test 6.09 wyszedł pozytywny, a raczej niemożliwe żeby po 2 dniach już był pozytywny. Może jednak to ciąża pozamaciczna?
 
reklama
ewelqa, a którego miałaś ostatnią @? Bo jak test wyszedł pozytywny 6.09 to ostatnią @ musiałaś mieć jakoś na początku sierpnia? czyli to by było dalej niż 6tc wg OM. No i może faktycznie tam u was jest jakaś inna norma?

Edit: Siedzę i myślę... Kurcze nie pasują mi te tygodnie jakoś, no bo tobie test wyszedł 5 tygodni przede mną i jesteś w 6tc a ja jestem w 5 tc. U ciebie test wyszedł 6.09 a u mnie pierwszy wyraźny 16.10... więc to nie możliwe, że dzieli nas tylko tydzień. Od kiedy liczysz tygodnie ciąży? od pierwszego dnia ostatniej miesiączki czy od dnia pozytywnego testu?

Nie wpisałaś przez pomyłkę dat wrześniowych zamiast październikowych? tj. 4.09 i 6.09 zamiast 4.10 i 6.10?
 
Ostatnia edycja:
o kurcze, przepraszam mój błąd ;) dokładnie to tak ostatnia miesiączka 8.09, a test ciążowy pozytywny z moczu 06.10/07.10 cykle 30 dniowe. Może spróbuje mi to ktoś wytłumaczyć, byłabym bardzo wdzięczna. Co do tych norm, to wydaje mi się że są takie same, bo przecież na usg nie było pęcherzyka, czyli zgadzałoby się że to 5 tydzień, ale nie rozumiem tej owulacji. Ja już od zmysłów odchodzę. ;(
 
ewelqa UUUUF. Bo ja juz tu wyliczałam jak by to było jakby faktycznie test Ci wyszedł we wrześniu i się przeraziłam, ze naprawde może byc coś nie tak, że nic na USG nie widać. Kiedy teraz masz wizytę?
 
mi sie wydaje ze anna_ ma racje, procentowy przyrost w porzadku,
nie jestem znawca ale wydaje mi sie ze w przypadku pozamacicznej ciazy tak samo hrmon 'przyrasta'
Narazie odpoczywaj i czekaj na wizyte a wtedy sie dowiesz wszystkiego. 3mam kciuki.
 
Eweq- no rośnie beta, to chyba coś znaczy, naprawdę ciężko znaleść pęcherzyk w piątym tygodniu więc spokojnie. No mi znalazła w 4 tyg ale mówię strasznie długo szukała, pod róznymi katami, a Ciebie napewno nie chcieli tak męczy ze względu na krwawienia. Zobaczyli, że jesteś zamknięta, że ciąża jest ale nie będą sobie i Tobie udowadniać, bo może to spowodować większe krwawienie, karzą czekać i dobrze, lepiej nie kombinować, choć więc że trudno ale to może zaszkodzić. Beta wzrosła, za tydzień zobaczysz pęcherzyk.Pozdrawiam
 
ewelqa ja byłam tydzień temu na usg, nie wiedziałam, żem w ciąży, bo nic na to nie wskazywało i lekarz bo badaniu stwierdził, że @ tuż tuż... :szok: wg OM to był 6tc, więc teoretycznie coś powinno być widać :confused: a jednak :-D beta ze środy 6917 :-D także uszy do góry :-D mocno &&&
 
reklama
Powiem tak...

Dwa tygodnie temu podejrzewano u mnie c. Pozamaciczna... Ale jest ok. okazalo sie ze ciaza jest 2,5 tyg opozniona w stosunku do terminu om, poniewaz owulacja wystapila przed terminem kolejnej miesiaczki, zamiast w polowie cyklu... I znajduje sie w jamie macicy, nie ma krwiakow nie ma cech oddzielania trofoblastu i zniknal plyn w douglasie ktory byl pozostaloscia po opoznionej owulacji.

Wynik beta widac w moim suwaku jak sie ksztaltowal. Najpierw przyrost byl w dolnej granicy normy potem sie rozkrecil i 100% przyrastalo w ok. 48 h.

Przyrost bety w c. Pozamacicznej moze znajdowac sie w granicy normy, ale tylko wtedy gdy pecherzyk jest w rogu macicy... Czyli tam gdzie ma troche miejsca.by urosnac. Jesli jest w jajowodzie lub jajniku to nie rosnie normalnie.

Nie sugerujcie sie tym ze to pozamaciczna kiedy nic jeszcze nie widac. Pecherzyk 5 mm mialam kiedy beta przekroczyla 1500, a i lekarka powiedziala ze na innym sprzecie mogloby go w ogole nie byc widac. Poza tym wiele zalezy od umiejetnosci lekarza ktory obsluguje usg... Mi jeden stary dziad poopisywal na odwrot jajniki i ten sam staruch wysylal mnie na kuracje metropreksatem czy czyms takim... Pomylil prawy z lewym!!

Jednak takie dzialanie.jest mozliwe jedynie.kiedy na usg widac.wyraznie ze to pozamaciczna i nie ma watpliwosci. Lekarze tez sa narwani i przeczuleni, dlatego.majac drobna przeslanke od razu.sugeruja.najgorsze, zeby nie bylo, ze cos przeoczyli i zaniedbali. Bo niedajboze zostanie posadzony o blad w sztuce...

Dodatkowo pani doktor ktora robila mi tydzien temu usg (to z pecherzykiem.gs 5mm) powiedziala, ze jesli mialam takie hocki klocki z owulacja to moze sie zdarzyc ze w jamie jest jeszcze jeden pecherzyk (bo np na jajniku sa dwie torbielki hypoechogenne jedna mniejsza druga wieksza...), stad tez moglo.wynikac przyspieszenie w przyroscie bety.

Jesli nie macie goraczki, silnych boli.brzucha, plamien to spokojnie do.usg trzeba czekac. Mimo wszystko w wiekszosci.wypadkow w.c. Pozamacicznej sa objawy, ktorych sie.nie bagatelizuje, ale nigdy podejrzenie nie jest.diagnoza... Wszystko.potwierdza usg, ktore czasem po kilku dniach i tak.trzeba koniecznie powtorzyc.

30-08 OM
7-10 test negatywny.
12-10 pozytywny.
14-10 beta 325
15-10 usg nic nie widac
16-10 beta 540
19-10 1444 i 1774 po 10 godzinach.
Usg pokazalo 5 mm pecherzyk z.kropeczka, ktora mozna podejrzewac, ze byla echem zarodka, ale nie potwierdzone.

Jutro o 9:00 mam wizyte i usg, na ktorym mam nadzieje zobaczyc serce. A moze jeszcze nie?

Mysle ze juz tak. Pecherzyk przyrasta w tempie ok 1 mm na dobe, wiec 7 dnia powinien miec 12 lub 13 mm a zarodek okolo 3-4 i serce bijace NA DOBRYM SPRZECIE.

Na to licze. W koncu teraz jakby jestem w koncu 6.tc a nie w poczatku 9 jak.mowi om.

Zrobilam sie madra, bo mam kontakt z pewna pania dr. ktora jest.normalnym czlowiekiem, mowiacym o.wszystkim.a.nie straszacym... Niestety prowadzic mnie nie moze, ale moze wspierac :)
 
Do góry