reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty, badania USG, wyniki badan

reklama
widzę, że nie tylko mi sypią się wyniki im bliżej końca ciąży... jutro wizytuję, więc i stan szyjki poddany będzie ocenie... a co do wyników od połowy lutego męczę się z glukozą w moczu, mimo że we krwi jest 83 zatem w normie... to skąd w moczu:szok: ... a teraz pojawiła mi się kolejna nowość ciałka ketonowe (15) zobaczę, co na to lekarz...ale mi to śmierdzi cukrzycą ciążową.. a zaraz 33 tydzień się zacznie... a kwiatki kwitną z kolejnym badaniem bardziej! trzymam dziewczyny za Was kciuki i życzę powodzenia !!
 
widzę, że nie tylko mi sypią się wyniki im bliżej końca ciąży... jutro wizytuję, więc i stan szyjki poddany będzie ocenie... a co do wyników od połowy lutego męczę się z glukozą w moczu, mimo że we krwi jest 83 zatem w normie... to skąd w moczu:szok: ... a teraz pojawiła mi się kolejna nowość ciałka ketonowe (15) zobaczę, co na to lekarz...ale mi to śmierdzi cukrzycą ciążową.. a zaraz 33 tydzień się zacznie... a kwiatki kwitną z kolejnym badaniem bardziej! trzymam dziewczyny za Was kciuki i życzę powodzenia !!
khess już Ci tłumaczę - jesz za mało węgli i wytwarzają się ketony w moczu, bo organizm nie dostaje tyle wartościowego pokarmu co trzeba, zbyt drastyczna dieta na to wpływa ;-)
a obciążenie glukozą już miałaś? poza tym pij dużo wody na wypłukanie tych ketonów. Ja jutro idę wynik na mocz zrobić.

tak sie zastanawiam, bo jak Gin stwierdzi ze szyjka sie obnizyla np o 1,5 cm ? jak badana recznie , bo w dloni miary nie ma :szok: ? juz nic nie wiem .
ja bym nie panikowała tylko poprosiła o USG bo palcem to on sobie może, mnie też kiedyś niepotrzebnie nastraszył, a okazało się że mam tylko szyjkę krótszą o 2mm... oczywiście gość wyczuje rozwarcie, a może też być tak, że czuje główkę dziecka która uciska na szyjkę ;-) zresztą szyjka ma prawo się mocniej skrócić w ostatnich 3 miesiącach, w końcu dziecko jest cięższe, uciska na szyjkę.
 
Ostatnia edycja:
Ja ciagle mam 3cm szyjki. On patrzy na palca i juz napewno wie co i jak. Jestem ciekawa jak dzis moja wizyuta. Wszystko boli plecy ,dol brzucha pachwiny nogi normalnie czuje sie jakbym miala zaraz rodzic a tu 10 tyg jesioooo
 
mi mierzył takim czyms zimnym haha :-)ale nie panikuje leze i nielaze juz na zadne zuzle w telewizji bede ogladac z corcia w brzuszku .powodzenia dzis dla wziytujacych .a w piatek chyba na usg se ide
 
Skodzia.. dzięki za głos !! co do testu obciążenia glukozą i samej glukozy to wszystko u mnie w najlepszym porządku .. a w moczu niespodzianki... początkowo zaczęło się od 50, za miesiąc było już 1000 i zaczęłam ograniczać węglowodany i przestrzegać indeksu glikemicznego, a teraz znów 50 i te ketony w gratisie! lekarz mówi, że jak krew ok to najważniejsze...ale ja sama mam wątpliwości , ... zobaczę co dziś powie w tym temacie... bo głodzić się oczywiście, że nie głodziłam, ale może ograniczenie cukrów wpłynęło, że pojawiły się ketony...no nie wiem...a tyle czasu miałam wzorcowe wyniki ehhh.. pozdrawiam dziś wizytujące:-)
 
reklama
Kessh pij jak najwiecej, żurawinki dodawaj z wit c, i mocz sie poprawi. Mi wyszly raz ketony, ale to w szpitalu i powiedzieli mi ze złą dieta. to to napewno w Plskich szpitalach. A cukier mierzyłąs po posiłakach jakie masz wartości?
Siva niech ci zrobia usg i sie uspokoisz.
 
Do góry