reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty, badania USG, wyniki badan

Witajcie dziewczyny :)

Na teście ujrzałam bladą drugą kreskę (termin @ mam na 18.10) mam nadzieję, że za kilka dni będę mogła oficjalnie do was dołączyć ;) Jutro się wybieram na betę (12 dpo) Napiszcie proszę, w którym dniu po owulacji Wy robiłyście i jak ona wyszła? Boję się czy nie za szybko idę...
 
reklama
Alex - skąd wiesz kiedy miałaś owulację? Jakim cudem partner Ci to odpowiedział? Właśnie doczytałam, ze lekarz widział u Ciebie płyn w zatoce Douglasa. Wiesz, ze to znaczy, ze owulacja była niedawno? Czekałam tylko jak wpadniesz na to, ze może masz raka. Przestań kombinować. Na pewno wszystko jest ok. Koniecznie daj znać jak beta. Trzymam za nią kciuki!

U mnie dziś rano krew. W nocy miałam bóle miesiączkowe. Teraz są i skrzepy. Lekarka mówiła, ze na tym etapie nie da się nic zrobić. Jak będzie po, mam przyjść :-(
 
Abezela ciesze się, że z Twoim malenstwem wszystko dobrze i że zobaczylas pulsujaca kropeczke - serduszko, piękny widok!
Mia moja lekarka kazała mi zrobic USG NT - po 12 tyg., nie wiem jeszcze jaka jest cena tego badania u mnie, ale w tym tyg.będę dzwoniła się zapisać.
Tekla ja robiłam pierwsza bete w dniu spodziewanej miesiączki
Cyntia ​trzymaj się kochana dzielenie !
 
Cyntia czymam kciuki zeby to tylko jednorazowe bylo, jest jeszcze nadzieja
Lez i odpoczywaj. :(

Mia moja lekarka kazała mi zrobic USG NT - po 12 tyg., nie wiem jeszcze jaka jest cena tego badania u mnie, ale w tym tyg.będę dzwoniła się zapisać.
gąska takie USG jest standardem miedzy 11-14 tyg ciazy, pozniej wykonuje se miedzy 18-23
ja niewiem ile tu kosztuje ale w irlandii jak normalna wizyta byla 100euro, to takie usg bylo 130 euro

[h=1]BADANIA[/h][h=2]USG położnicze (NT) między 11-14 tygodniem ciąży[/h] Badanie ultrasonograficzne między 11 - 14 tygodniem ciąży oraz ocena ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowej u płodu wykonywane jest zgodnie z zasadami Fetal Medicine Foundation. Ryzyko wystąpienia nieprawidłowości chromosomowych określane jest na podstawie licencjonowanego programu.
Oceniana jest przezierność karku (NT), kość nosowa
 
Ostatnia edycja:
mia_ to zależy jaki widzisz cel w badaniach prenatalnych. Ja niejednokrotnie zapowiadałam się, że jeśli będę w ciąży, to od razu wszystkie testy PAPPA i amniopunkcje i wszystko, bo się boję o dziecko. Ale nie wiem w czym to pomoże...
Ja osobiście na tę chwilę z badań prenatalnych rezygnuję. Nie będę ich robić, bo kocham swoje dziecko, bez względu na to, jakiej płci, czy jakie się urodzi - będzie zawsze moim dzieckiem... choć kiedyś miałam wizję, że może aborcja eugeniczna jest ok - sama nie wiem. Ja bym się nie decydowała.

Cyntia85 - Przykro mi... :( Ja czekam niecierpliwie i się boje... wolałabym wiedzieć już - bez względu na to ile tam tego...

Co do owu...

21 września (albo może i tydzień później?? nie pamietam) wybieralismy sie na grzyby. Rano czułam bardzo silny ból prawej strony brzucha promieniujący do pleców (myślałam, że to ma związek ze zbliżającą się miesiączką - za wcześnie, ale ból był podobny - skurcz i potem łagodniejący). W ciągu dnia na tym grzybobraniu myslałam, że dostałam okres, wilgotność 200 % tzw... a po depilacji to się jeszcze wargi ślizgają (ja grubiutka to mam takie wałki ;P). Krwi nie było ani kropki. I dopiero teraz zaczęłam to kojarzyć... że to mogło być to. Jeśli było, to ja za tydzień albo najlepiej za dwa powinnam dopiero USG robić.
 
Witajcie dziewczyny :)

Na teście ujrzałam bladą drugą kreskę (termin @ mam na 18.10) mam nadzieję, że za kilka dni będę mogła oficjalnie do was dołączyć ;) Jutro się wybieram na betę (12 dpo) Napiszcie proszę, w którym dniu po owulacji Wy robiłyście i jak ona wyszła? Boję się czy nie za szybko idę...

Spokojnie już powinna być beta, ale w przypadku kiedy masz 100% że owulacja była 12 dni temu. Choć z drugiej strony skoro na teście ciążowym jest blada kreska, to beta na bank wyjdzie :)
U mnie przy becie 96 nie wyszedł mi test ciążowy o czułości 10.
 
Mia moja lekarka kazała mi zrobic USG NT - po 12 tyg., nie wiem jeszcze jaka jest cena tego badania u mnie, ale w tym tyg.będę dzwoniła się zapisać.
gąska takie USG jest standardem miedzy 11-14 tyg ciazy, pozniej wykonuje se miedzy 18-23
ja niewiem ile tu kosztuje ale w irlandii jak normalna wizyta byla 100euro, to takie usg bylo 130 euro

BADANIA

USG położnicze (NT) między 11-14 tygodniem ciąży

Badanie ultrasonograficzne między 11 - 14 tygodniem ciąży oraz ocena ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowej u płodu wykonywane jest zgodnie z zasadami Fetal Medicine Foundation. Ryzyko wystąpienia nieprawidłowości chromosomowych określane jest na podstawie licencjonowanego programu.
Oceniana jest przezierność karku (NT), kość nosowa

mia_ to zależy jaki widzisz cel w badaniach prenatalnych. Ja niejednokrotnie zapowiadałam się, że jeśli będę w ciąży, to od razu wszystkie testy PAPPA i amniopunkcje i wszystko, bo się boję o dziecko. Ale nie wiem w czym to pomoże...
Ja osobiście na tę chwilę z badań prenatalnych rezygnuję....
Alex jak pisalam wyzej USG 'genetyczne' jest standardem, polega na wymierzeniu [TYLK|O mierzeniu]kosci nosowej i przeziernistosci karku - tak czy siak lekarze w pewnym momencie mierza te 2 rzeczy

- JEsli lekarza cos zaniepokojii to wtedy robia testy pappa/aminipuknkcje [czy co tam sie jeszcze robi - nie znam sie]

w przypadku gdy w rodzinie byly choroby jakies, uposledzenia - to wtedy tez robi sie dodatkowe badania [ale na tym sie nie znam bo nie mialam przypadku takiego w rodzinie - szwagierka miala to moge jej dopytac]
 
Cyntia - Trzymam za Was kciuki!!!!

Mia - Z tego co mi mówił mój gin wg nowych wytycznych, lekarz jest zobowiązany poinformować pacjętnkę o możliwości wykonania takich badań. Badania są płatne jeśli nie jesteś w grupie ryzyka. Ja test PAPPA będę miała dopiero w okolicach 11-13 tygodnia ciąży.
 
Dziękuję Wam za miłe słowa :) Dziś zrobiłam następny test ciążowy i była na becie. Kreska jest mocniejsza niż w poniedziałek, więc jestem póki co dobrze nastawiona.
gąska1985 - na początku straconej ciąży nie miałam żadnych problemów, jednak poszłam późno do lekarza na pierwszą wizytę. I wówczas okazało się, że dzieciątko przestało rosnąć jakiś tydzień wcześniej. Nic na to nie wskazywało - czułam się rewelacyjnie, tak jak w pierwszej ciąży, która przeszła bez żadnych komplikacji.
Odpoczywam i staram się myśleć pozytywnie.
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
reklama
mia_ ja nic takiego nie dostalam w 1 ciazy a teraz ide dopiero jutro albo w piatek na wizyte;)

tekla23 ja bete robilam 2 dni przed spodziewana miesiaczka;)

Cyntia trzymaj sie kochana. Wierze ze bedzie wszystko dobrze!!

Emotion a jak to te badania to ja mialam w 1 ciazy ale ja za darmo je mialam w ramach wizyty

Moja betka dzis 4031;) jutro albo w piatek wizyta;) juz sie nie moge doczekac;P
 
Do góry