reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witam!!

Rany , całe wieki. Niestety teraz to już brak czasu na maxa. Pracuję , wychowuję i jakoś sobie radzimy. Nie wiecie, ale obiecałam więc słowa dotrzymam, pochwale się 20 kwietnia urodziłam trzecią córkę Kasię. Weronika dumna najstarsza siostra , pomaga jak może , ale w tak fajny sposób , że jestem pod wielkim wrazeniem. Marysia spadła z piedestału najmłodszej w rodzinie więc początkowo była zazdrosna , jednak to już za nami do pewnych rzeczy musiała po prostu dorosnąc i przyjąc je takimi jakie są . A Kasia , grzeczna , odkąd skończyła trzy tygodnie przesypia całe noce i w ogóle dziecko anioł , zobaczymy jak skończy rok , czy to jej zostanie czy też pójdzie w ślady sióstr. Uciekam , pozdrawiam was wszystkie
 
reklama
Magda - miło Cie widzieć! Gratulacje olbrzymie!!! Fajnie mieć trójkę, co?
I bardzo dziękuję za buźki :-)

skoro już tak to chyba też się pochwalę....
 
No Magdusiek :-) Gratulacje :-)

Magda jak miło Cię widzieć. Kwietniowe Dziewczyny są w porządku ;-) Dobrze czytać ze się Wam dobrze żyje bo pamiętam początki Twojej 3 ciąży i chyba nie miałaś zbyt rożowego nastroju.

Padam na pysk normalnie. Teraz mam gorący okres w firmie, śpię po kilka godzin ale mam zorganizowany czas co do sekundy i sama jestem pod wrażeniem że umiem tak. Zawsze sądziłam ze jestem leń i ladaco :-D

Kasiek co to jest ADD? Coś podobnego do ADHD?
 
Efuniu- dzięki.
U mnie w pracy tez się zaczyna, niby jeszcze jest w miarę, ale zdjecia w styczniu, więc im dalej tym bardziej gorąco :-)

No właśnie, Magda, jak się poukładało? A mąż marzy o kolejnych dzieciach (w sensie synek) czy już niekoneicznie?
 
Nooo co ja widzę?! Magdusiek ogromne gratulacje! A nic a nic się nie zdradziłaś...

Magda witaj dla Ciebie też gratulacje. Jestem pełna podziwu, jak Ty sobie z trójką dajesz radę!

Efuniu no tak to już jakoś jest, im mamy więcej na głowie, tym lepiej oraganiuzujemy sobie czas :-)
 
Magdusiek, wielkie gratulacje!!!! na ostatnim spotkaniu miałam ochote Cię zapytać,czy nie jestes w ciązy , bo jakaś maślana mi się wydawałaś. No i jednak !!! SUPER !!!

ADD- w kilku prostych słowach, dla mnie to opis mojego dziecka.dzieci z ADD mogą oni mieć problemy z rozpoczynaniem i kończeniem, oraz planowaniem działań, przejściem od jednej czynności do drugiej, wykonywaniem zadań zgodnie z instrukcją. Łatwo się rozpraszają, sprawiają wrażenie niedbałych i zdezorganizowanych, zapominalskich. Coraz to gubią różne rzeczy. Są mało aktywne, a czasem nawet jakby otępiałe w swych działaniach. Wydają się nie słuchać tego, co się bezpośrednio do nich mówi. Mogą powoli reagować na i przetwarzać informacje. Często mają problem z odróżnianiem informacji istotnych od tych błahych. Mogą się wydawać osobami „odlatującymi”, śniącymi na jawie.
Osoby z ADD są raczej wyciszone, czasem nawet spowolnione w działaniach i ospałe. Skromne. Potrafią godzinami błądzić gdzieś daleko i są obdarzone wielką wyobraźnią, marzą na jawie. Śnią chociaż nie śpią. Ktoś wspomina sytuację gdy czekał na tramwaj. Ten przyjechał i odjechał, a on myśląc o czymś innym nawet się nie zorientował, że stoi już sam na przystanku.
Osoby z zaburzeniami koncentracji lubią leniuchować i odpoczywać.
Stale trzeba im przypominać, że już czas by rozpocząć zadanie , zabrać się za porządki czy wyjść już z domu.
W każdej chwili zdarza się im "wyłączyć" i odlecieć gdzieś daleko myślami - nawet podczas czytania czy rozmowy. Odpływają.
Dziecko nie sprawia specjalnych kłopotów wychowawczych nie zwraca się na nie tak wielkiej uwagi jak na buntownika. Skoro jest spokojne po co czegokolwiek szukać i diagnozować? Często padają takie pytania. Po co? Ten spokój jest tylko pozorny. Owszem większych problemów nie ma, dziecko jest miłe, kulturalne, nie awanturuje się ale kłopoty przyjdą wcześniej czy później.
I PRZYSZŁY!!!
Doxa, skąd pomyśl,żeby szukac w tym kierunku? wiesz ja nie jestem obiektywna,szukałam różnych rzeczy, dopiero koleżanka psycholog zapytała czy nie jest to ADD. Teraz na teście w tym kierunku,czyli deficytu uwagi wyszedł ogromny deficyt i badamy dalej .Co napisze poradnia? nie wiem.
 
Kasiek trzymam kciuki za Dawida. Magda wielkie gratulacje!!Podziwiam was za trójkę dzieciaczków, Kasiek ciebie też :tak:
Magduśkowi tez oczywiście gratuluję, faktycznie była strasznie maślana na spotkaniu, teraz rozumiem gadkę Kamila o ORLICY :-D Tak wracając do myszy to się tylko zastanawiam czy ta mysz to karaoke nie śpiewa przypadkiem :cool2:
 
reklama
Drzewko - a keidy on o orlicy opowiadał? Nie, mysz śpiewająca karaoke to mogła się ew. nastawiać ale bez pewności, coś ty, odpuściłabym wino i sushi dla siebie :-)
Doxa - no własnie nie mówiłam, kilka przyjaciółek się domysliło, ale ogólnie raczej się nie przyznawałam poza jedną rozmowa, bo tak jakoś.
Kasia - niewiaryodne dla mnie jest, że trzy osoby po tym spotkaniu się domyślały... szok!
A w ogóle to dziękuję za gratulacje!!!

Dotarłam niedawno do domu, mała imprezuje, chyba tez zrobię sobie imprezę,w sumie piątek, nie?
 
Do góry