reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści z wizyt

Zawsze było że w normie ale bez podania konkretnej wartości. Pocieszam się tym że mały jest duży więc to musi być świeża sprawa albo tak mam. Boję się że coś mi się stanie przez to :( a normą jest od 5/25 więc niby norma ale już na granicy
Sanda leżała z wodami poniżej normy i dopiero niedawno urodziła. Szkoda że nie masz podanej wartości. Daj znać jak skontrolujesz ale nie martw się bo to nic strasznego nie jest ze może ci się coś stać :) może ci się wody Sącza? Nie czujesz nic takiego?
 
reklama
Sanda leżała z wodami poniżej normy i dopiero niedawno urodziła. Szkoda że nie masz podanej wartości. Daj znać jak skontrolujesz ale nie martw się bo to nic strasznego nie jest ze może ci się coś stać :) może ci się wody Sącza? Nie czujesz nic takiego?
Mam dużo wydzieliny ale też nie cały czas. luteinę biorę więc też trudno ocenić :(
 
Kurczę tak jak ja. Przez tą luteine taka woda się leje ze nie zauwazylabym saczenia wód.
Dziewczyny mam tak samo, luteinę dopochwową mam dopiero od tygodnia bo lekarz wypisujacy mnie ze szpitala mi taką zapisał( od prawie połowy ciąży, miałam podjęzykową ) I już po pierwszej aplikacji, w nocy wybierałam się na szpital bo byłam pewna, że sączą mi się wody... dobrze, że postanowiłam sprawdzic na forum czy jest coś na ten temat i na szczęście sie uspokoiłam.
 
Szkoda, że te wkładki do wykrycia wód płodowych są takie drogie (chociaż czy można wycenić święty spokój?) i dość ciężko dostępne... Też sobie nie raz wkrecałam ich wyciek. Przez tę nieszczęsną luteinę czy globulki można tylko zgadywać - i wścieklicy dostać.
 
I dzidzia ponad 2kg ż tego co pamiętam więc chyba nie jest najgorzej. Nie stresuj się na zapas... nawet jeśli jest źle to już 34tc i 2kg wagi więc będzie dobrze...
A nawet bez wody jeszcze ż tydzień czy 2 wytrzumacie by podać sterydy chociażby.
 
Ostatnia edycja:
Słuchajcie żeby się upewnić że nie sączą się wody wystarczy kupić papierki lakmusowe. Dostaniecie je w aptece albo sklepie BHP. Ja też mam dużo wydzieliny i to bez globulek, a pierwsza ciąża zakończyła się u mnie właśnie z powodu wycieku wód, na szczęście już w 38tc. Dlatego teraz nie wyobrażam sobie nie mieć tych papierków pod ręką w razie czego, bo jestem przewrażliwiona na tym punkcie.
 
reklama
Ja na USG w 34t6d mialam podane ze AFI wynosi 6 i lekarka nie mówiła ze to mało a malutka wtedy miała 2270g. Moze nie jest tak źle i sie wszystko ulozy jak należy. Ale skoro jest wstanie skierować Cie gdzieś zeby sprawdzić dokładniej to pewnie, dla świętego spokoju napewno warto.
 
Do góry