reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści z wizyt

Ja też po wizycie. Dziś nie oglądaliśmy małego na USG tylko detektorem.
Szyjka mi się skróciła w ciągu tych 3 tyg i ma 3 cm. Na twardnienie no spa, dodatkowko do luteiny duphaston i zamiana magne b6 na aspargin. Mam dużo leżeć, nie sprzątać i nie dźwigać ewentualnie jakiś spacer. Wizyta kolejna 23.01 więc chyba nie jest aż tak zke?? Pocieszcie mnie !!!
To mamy taką samą szyjke. U mnie odkąd biorę luteine, magnez i się oszczędzam to się nie skrocila. Następna wizyta na początku stycznia więc zobaczę czy nadal się nie skraca. Ja jestem dobrej myśli bo 3 cm to jest dobrze.
 
reklama
@liczba łaał kilogram dzieciątka juz nosisz:) ciekawa jestem jak tam moja księżniczka, ale dopiero gdzieś za miesiąc kontrolne USG wiec sobie poczekam.
@Karuska oszczędzaj sie i spokojnie wytrwsz do kolejnej wizyty:)
 
To mamy taką samą szyjke. U mnie odkąd biorę luteine, magnez i się oszczędzam to się nie skrocila. Następna wizyta na początku stycznia więc zobaczę czy nadal się nie skraca. Ja jestem dobrej myśli bo 3 cm to jest dobrze.
Ja od ostatniej wizyty też brałam a mimo to się skróciła mam nadzieję że teraz pomoże i duphaston też. Mnie przeradza nie jej długość ale ze zie skróciła w 3 tyg a miała ponad 4 cm
 
Komputer pokazuje az tydzien do przodu co jest niemozliwe wiec bardzo urosla. Zobaczymy co bedzie pozniej, az strach hehe
Oj najwyżej będziesz miała cesarke. ;) najważniejsze że z mala ok. :)
Ja od ostatniej wizyty też brałam a mimo to się skróciła mam nadzieję że teraz pomoże i duphaston też. Mnie przeradza nie jej długość ale ze zie skróciła w 3 tyg a miała ponad 4 cm
no u mnie w niecały miesiąc się skrocila o 1,7 cm. Teraz się zatrzymała i mam nadzieję że już tak będzie. Jeśli nie to działamy dalej. Ale cóż poczniemy. Trzeba się słuchać lekarza i tyle. Może nam się uda donosic :)
 
Oj najwyżej będziesz miała cesarke. ;) najważniejsze że z mala ok. :)

no u mnie w niecały miesiąc się skrocila o 1,7 cm. Teraz się zatrzymała i mam nadzieję że już tak będzie. Jeśli nie to działamy dalej. Ale cóż poczniemy. Trzeba się słuchać lekarza i tyle. Może nam się uda donosic :)
Mam taką nadzieje :) mnie martwi jeszcze to twardnienie częste ale mam nadzieję że po lekach się uspokoi chociaż gin stwierdziła że to nie jest mega niebezpieczne i że kolejna wizyta dopiero 23.01.. 5 tyg..
 
Mam taką nadzieje :) mnie martwi jeszcze to twardnienie częste ale mam nadzieję że po lekach się uspokoi chociaż gin stwierdziła że to nie jest mega niebezpieczne i że kolejna wizyta dopiero 23.01.. 5 tyg..
Zauważyłam właśnie że długo będziesz musiała czekać na wizytę. Ale 3 cm to jest naprawdę jeszcze dobry wynik. Mi mój ginek mówił że bardzo dobrze jest jeśli nie powstaje lejek. Nie wiem czy twoja Ci to mówiła i czy masz zdj usg szyjki. Jeśli nie ma lejka to szyjka nie "szykuje sie" do rozwierania. Ginek zwrócił mi na to uwagę przy każdym usg. Wiadomo że poniżej 2 cm to już ryzyko z lejkiem czy bez ale przy dłuższej szyjce to jest oznaką niewydolności.
 
Zauważyłam właśnie że długo będziesz musiała czekać na wizytę. Ale 3 cm to jest naprawdę jeszcze dobry wynik. Mi mój ginek mówił że bardzo dobrze jest jeśli nie powstaje lejek. Nie wiem czy twoja Ci to mówiła i czy masz zdj usg szyjki. Jeśli nie ma lejka to szyjka nie "szykuje sie" do rozwierania. Ginek zwrócił mi na to uwagę przy każdym usg. Wiadomo że poniżej 2 cm to już ryzyko z lejkiem czy bez ale przy dłuższej szyjce to jest oznaką niewydolności.
Nie mam zdjęcia ale szyjka zamknięta. Nie nakazała mi całkowitego reżimu to może nie jest tak źle. Ale za 2 tyg pójdę pryestpry na USG do lux medu niech zmierza i przy okazji dzidziulka zobaczę :p
 
reklama
Moja szyjka od samego początku ma między 2 a 3 cm jak to określa ginekolog. Powiedział, że mam budowę jak u dziecka? Póki co przez tyle miesięcy stoi w miejscu, sprawdza mi ją na każdej wizycie. Więc póki nic się nie zmienia, nie panikuję.
 
Do góry