reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści z wizyt

u mnie 24 wizyta (chyba z usg) a 4 luty 3 trymestru. bardziej to jako pamiątkowe traktuje bo w 3d/4d HD live ale z przepływami że wszystkim. lekarz bez certyfikatu ale bardzo polecany we Wrocławiu. zmieniłam bo wcześniej byłam 2 razy u takiego z fmf, polecany, drożej brał za usg a badanie prenatalne trwało u niego 7 minut usg, nigdy nawet nie zapytał jak się czuje, o szyjke pytał MNIE czy była ostatnio u mojego okej i nawet nie spytał ile miała.. także trochę się wkurzylam. teraz wybieram się bardziej właśnie w formie że nastawiam się na to aby pooglądać dzidziusia. wymiary przepływy wszystko będzie, waga. zobaczymy :)
 
reklama
Dziewczyny o co chodzi z tym usg 3 trymestru??? Bo zwariowałam to jakieś specjalne usg się robi czy co? [emoji848][emoji848][emoji848]
 
No i ja dziś po wizycie.
Trochę było stresu bo mnie gin nastraszyla. Najpierw badanie i szyjka jej sie nie spodobała [emoji20] - ze miękka i ze krótka bo 2 cm.
No wiec od razu zalecenia + skierowanie na ocenę szyjki w usg na cito. Udało mi sie bo akurat obok w gabinecie lekarz robił usg wiec poczekałam trochę ale przyjął mnie między pacjentkami. Szyjka w usg - 37 mm, mały ułożony miednicowo, FHR 145 miarowe.
Ufffff, alarm odwołany, tylko lepiej żeby nie seksic za duzo.
Okazało sie ze te ruchy które tak czuje mocno i baaaardzo nisko to... nogi i najpewniej jakiś piłkarz bedzie bo nawet na usg kopał i jeszcze czkawkę miał, nie ma sie co dziwić ze matka taka poobijana [emoji6]
Poza tym przeciwciał nie stwierdzono, dalej mam brać ekstra żelazo, prenatal i usg III trym mam umówione na 31.01 - bedzie wtedy 31+3.

Biore sie dziś za zakupy, musze odreagować te nerwy z rana [emoji6]

Dobrze ze fałszywy alarm niech maluszek jeszcze poczeka [emoji7]
 
Dziewczyny o co chodzi z tym usg 3 trymestru??? Bo zwariowałam to jakieś specjalne usg się robi czy co? [emoji848][emoji848][emoji848]
Ogólnie jest tak że na NFZ przysługują ci 3 usg. Na początku, w połowie i w 3 trym.
My dodatkowo chodzimy na usg prenatalne. Z prawdziwego zdarzenia wygląda tak że lekarz ma specjalny ceryfikat, dobry sprzęt, powinno trochę dłużej potrwać i ocenia się mnóstwo rzeczy, dodatkowo wyliczane jest prawdopodobieństwo chorób. Kierowane na to badanie powinny być kobiety ze wskazaniami (możesz w necie zobaczyć jakie to) ale że prywatnie można je zrobić to prawie wszystkie miałyśmy. Mój ginek mówi ze to usg jest takim drugim polowkowym.
W każdym razie w 3 trymestrze należy się każdej kobiecie usg ale ze my chodzimy na prenatalne to dalej tam ciagniemy usg.
 
Ogólnie jest tak że na NFZ przysługują ci 3 usg. Na początku, w połowie i w 3 trym.
My dodatkowo chodzimy na usg prenatalne. Z prawdziwego zdarzenia wygląda tak że lekarz ma specjalny ceryfikat, dobry sprzęt, powinno trochę dłużej potrwać i ocenia się mnóstwo rzeczy, dodatkowo wyliczane jest prawdopodobieństwo chorób. Kierowane na to badanie powinny być kobiety ze wskazaniami (możesz w necie zobaczyć jakie to) ale że prywatnie można je zrobić to prawie wszystkie miałyśmy. Mój ginek mówi ze to usg jest takim drugim polowkowym.
W każdym razie w 3 trymestrze należy się każdej kobiecie usg ale ze my chodzimy na prenatalne to dalej tam ciagniemy usg.

Właśnie doczytałam o co chodzi, ale jak się już sprawdziłam wszystkie te parametry które bada się na tych prenatalnych mam robione na każdej wizycie oprócz badań genetycznych. Wiec luz, wystraszyłam się o co z tym chodzi :) ale dziękuje za wyjaśnienie
 
Jestem juz po wizycie :)
Z synkiem wszystko wporządku serduszko pieknie miarowo bije. ma sporą głowkę odpowiada 28+5.
I rosnie kolosik dzis 26+2 a waga 1200g o 2 tyg juz wyprzedza... i dobrze wyczulam ze ulozyl sie glowka w dol.
Dostałam zelazo bo juz wartosci są ponizej normy oraz Macmiror Complex bo ta wydzielina, dodatkowe bole i leukocyty w moczu moga coś już wywolywac ale na szczescie tylko 3 dni mam je brac.
Dostalam Plan porodu mam sobie go przeczytac zastanowic sie i na anstepna wizyte wziac ze soba.
co do cukru powiedzial ze nie ma tragedii zwlaszcza ze przekroczenia nie sa duze na czczo a hba1c nie jest zle.. lepiej taki wynik jak mam ponizej normy niz jakby mial byc wyzszy. kontynuowac diete, nie podzerac slodkiego (to moze byc niemozliwe :p) ...
 
Ostatnia edycja:
@Maliina super ze wszystko w porządku :) fajnie ze jest opcja ustalić ten plan porodu :) ciekawe jak u mnie będzie, ja mam się zgłosić do położnej miesiąc przed planem i tez coś będziemy ustalać
 
reklama
Do góry