reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

Hey, hi, hello:-D
U nas był sylwester na białej sali z Jaśkiem Pierzokiem :-D:cool2::-) M nie ma, mama i brat poszli do brata a my zostałyśmy same. Poszłyśmy spać o 21 z przerwą o 00 na fajerwerki i tak do rana.
Pisałam teraz do Was i Oliwka mi wpadła do łóżeczka z łóżka!!!! Myślałam że zawału dostane. Chyba się jej nic nie stało, bo nawet nie zapłakała, tylko się pozbierała i się bawi. Matko co ona wymyśla teraz to szok. Ani na chwilę, chwilunię nie mogę jej samej zostawić...
Anulka u mnie Oliwka dostała w tamtym roku 500 zł i obrazek z Aniołem Stróżem z grawerką z tyłu.
 
reklama
Szczęśliwego Nowego Roku kochane:))))))))))))))))) Zdrówka,zdrówka i jeszcze raz zdrówka,szczególnie dla naszych pociech:))))A dla nas dziewczynki dużo sił,cierpliwości i przespanych nocek:))))))))))

Anulka to prawda,ze co region to inaczej,bynajmniej inne stawki jesli chodzi o kasę. Kiedyś pisałyśmy o tym na Odskoczni,więc jak kilka dziewczyn podało kwotę około 500zł to zostałysmy wyśmiane przez którąś z e-koleżanek ,bo u niej to 1000zł minimum...Już nawet nie pytałyśmy ile dają na śluby bo chyba kupują młodym mieszkania albo samochody:-D:-D:-D
U nas 300zł-500zł jest w normie,jeśli ktoś daje 300zł to do tego kupuje np.jakiś mały obrazek do powieszenia lub postawienia z kimś świętym,albo mega tradycją jest podarowanie srebrnej łyżeczki z grawerem co według jakiś tam teorii (już nie pisząc wierzeń ludowych czy zabobonów jak kto woli) ma zapewnić dziecku dostatek w życiu:)
Dziewczyny nie ukrywajmy,ze pamiatki na chrzest sa przewaznie symboliczne,bo jeśli już konkretne jak kolczyki czy inna biżuteria to i tak często to latami lezy gdzieś w szafie. Wiem jedno,że kiedyś kupowało się chłopcom krzyżyki a dziewczynkom medaliki i miały je póxniej do komunii św,ALE...tu kolejny zabobon-nigdy nie kupuj nikomu krzyża bo bedzie miał w życiu krzyż pański,cięzko itd
 
Anulka co do chrzcin to my jak chrzcilismy Aluske 4 lata temu to od chrzestnego dostaa 600zl, a od chrzestnej lancuszek z serduszkiem plus 100zl. Ja na komunie dalam w maju 800zl bo jak robilam wywiad to tak sie kolo daje. ja uwazam, ze z 500zl plus drobna pamiatka starczy.
 
Witam w Nowym Roku życzę spełnienia wszystkich marzeń
Anulka, my dajemy jak jesteśmy chrzesnymi 500 zł, na komunie 800 i takie serduszkoopodświetlane z grawerem na allegro .Z całym szacunkiem ale mnie to wk...żeby takie kwoty płacić po 1000 i wiecej To na wesele mam dać samochód.Porażka
 
Kaira masz racje, to jest wkurzajace , to juz nawet nie chodzi o fundusze a bardziej o moralne podejscie do sprawy.Przeciez rodzic chrzestny powinien duchowo dbac o chrzesniaka .Wiadomo ze prezenty sie daje ale u nas to juz przesada.Widzialam na allegro to podswietlane zdjecie , fajne.

emka mowisz ze byl o tym temat na odskoczni?kurcze to ja sobie wolne chyba wtedy wzielam albo nie pamietam:-p

Dzieki dziewczyny za porade;-)
 
Anulka mój brat ostatnio dał pamiątkę zamówioną na allegro i tyle - ciężko u niego z kasą na maxa, nie widziałam w tym problemu, spaliłabym się ze wstydu gdybym miała czegoś oczekiwać jak nie ma kasy wcale. Chrzestna dała złote kolczyki i 200 zł - jeszcze opr zgarnęła za to co było ponad kolczyki.. Zresztą u nas w rodzinie nie robi się takich drogich prezentów. Moim zdaniem to przesada, ja z pewnością takich kwot nie podaruję, zapowiadam to jasno zawczasu żeby potem oczu jak 5 zł nie było i zazwyczaj dotyczy to mojej strony ( rodzina mamy) bo u męża nie ma żadnego problemu z tą kwestią. Nie odejmę swojemu dziecku od buzi żeby tylko dać prezent z czterema zerami bo co ludzie powiedzą - ale ja tam lubię stawać okoniem :-p
 
Ostatnia edycja:
Żadna z moich dziewczynek nie dostała takich kosmicznych kwot.

Od dziadków dostały wózki na urodzenie i z automatu było to na chrzciny.

Od rodziców chrzestnych dostały z grawerem w drewnie Anioła namalowanego oraz obrazek do postawienia Świętej Rodziny. Medaliki. Szkatułki.

No i wiadomo święcę oraz ubranko to to chrzcielne.

Normalnie zbliża się 18tka siostrzeńca A. i jestem ciekawa co też on wymyśli, jest chrzestnym. :dry:

Przeraża mnie ta gonitwa kto i ile "musi".
 
anulka , mój T był chrzestnym rok temu , dalismy 200zł.
milan dostał od jednej chrzestnej złota monete a od drugiej lezak fischer price .
pleni , mam podobne podejscie to tego jak ty , z reszta dajac takie kwoty sami sobie podnosimy poprzeczke
 
reklama
witajcie.

u nas Alicja dostała kolczyki,taką książkę do chrztu z dedykacjami i Bozią w środku i 100zł i wsio.

loi witaj.

dziewczyny mam problem z Alą i naprawdę już nie wyrabiamy z mężem...od dłuższego już czasu ma problemy ze snem w nocy...idzie spać ok 20-21,śpi do 24ej-w między czasie budzi sie na jedzenie i póżniej tak ok 3,4ej znowu na jedzenie i od tej 4ej,5ej zaczyna się jazda...tzn rzuca sie w kojcu-zmieniliśmy jej z łożeczka,bo już sie nie mieściła,wkładała nogi,ręce w szczebelki i był ryk-bije się,bije mnie jak chce ją uspokoić,płacze albo jęczy itd...dodam,że to wszystko dzieje się we śnie...oczy ma zamknięte...raz sie wybudziła to tak jakby nie wiedziala co sie dzieje i usnęła znowu już na spokojnie...wygina się w paląk,no cuda poprostu...i tak już od ponad msc...rozmawialam kiedyś z as i powiedziała mi,że Ala teraz przeżywa we śnie swój dzień...no ok...ale co noc???????? codziennie od ponad msc???? i to praktycznie o stałych porach....??? wiem,że jest głodna w nocy.częstwo sie budzi na jedzenie,jak zje to zasypia spokojnie choć nie zawsze.jest na nutramigenie2 i to mleko nie jest już dla niej tak syte jak normalne modyfikowane.ostatnio alergia jej odpuściła,od świąt je praktycznie wszystko wiec pomyślałam,że kupie Bebilon lub Hippa ha i zaczne jej mieszać...4 miarki nutra i 1 tego drugiego i obserwacja skóry...generalnie ma nutra zaleconego przez pół roq jesio,bo jest juz za duża na to mleko...ale jeśli to nie pomoże to nie wiem...w pokoju ma 21st,kupiliśmy kojec żeby miała więcej miejsca,w nocy jest taki półmrok,lekko zapalona lampka nocna,nie wiem już co mam robić...wyglądam jak zombi,nie wysypiam się wcale...dodam,że w dzien śpi 2h bez żadnych problemów...
 
Do góry