reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

reklama
Małgonia teraz ogólnie jest nowy schemat rozszerzenia diety w którym zaleca się pierwsze pokarmy stałe po 6 miesiącu więc myślę że możesz dalej karmić mm i piersią jak chcesz, z tymi laktatorami tak jest, to nie prawdziwy ssak, ja zamieniłam butelkę na system SNS jak mała zaczęła mi się od piersi wyrywać i odpuściłam sobie całkowicie laktator i uważam że to był bardzo dobry zakup, wtedy dopiero zrozumiałam że mam mleko tylko po prostu Łucji nie zawsze chce się przy tej piersi siedzieć i je wyssysać, przy butelce dokarmianie mieliśmy na poziomie 400-450 ml na dobę a jak zaczęłam używać sns to szybko zeszłam do 200 ml, dalej już było gorzej ale to zależy od dziecka, ja myślę że mojej krzywda by się nie stała jakbym te 200 ml jej wywaliła z menu ale trochę nie mam siły, może jak zacznie więcej jeść niemleczności to wywalę snsa i zostanie się sama pierś,
mam na nią kilka trików jak mi wariuje: stosuję różne pozycje, np z pod pachy i w drugiej ręce mam jakąś zabawkę lub mój telefon, gadam do niej, karmię i chodzę, bujam, jak zaśnie przy piersi to nie odkładam tylko pozwalam ssać, przekładam do drugiej piersi, pokombinuj troche może coś z tego zadziała, ogólnie przy kp liczą się przyrosty wagi a zachowania dziecka są różne, były i będą, na innym forum znalazłam wiele mam karmiących których dzieci właśnie tak się zachowują przy piersi a mimo tego rosną czyli swoje wyssysają a dokarmiane nie są, one piszą że to po prostu takie trudne egzemplarze się nam trafiły :sorry2:

Wesołych Świąt Wielkanocnych zdrówka wszystkim życzę:-)


 
Dziewczyny zdrowych pogodnych Świąt, rodzinnych.

Małgonia, teraz mówią karmić do 6 m-ca mlekiem, a potem najlepiej wprowadzać BLW. Ja nie wiem jeszcze, jaki schemat przyjmę. Uzasadniają to lepszym rozwojem układu pokarmowego dziecka.

Agnieszkaala - u nas będzie chłopiec, Jeremiasz. :-)
 
Tutaj. Pogoda się zrobiła, to wszyscy na dworze buszują i korzystają. Dziewczynki wczoraj cały dzień na dworze, poliki im się opaliły, super dzisiaj od rana wyglądają. :laugh2:
 
reklama
witam się i ja :-)

po świątecznym rozgardiaszu chwila spokoju :-D
biorę inofem na jajeczka i owulację i nawet spotkałam owulkę u siebie bez stymulacji w okolicy świąt - poszłam zapytać czy mogę brać inofem, gin mnie zbadał i gały wywalił, że pęcherzyk ma 16/17 mm i mam być po świętach bo on chce zobaczyć co to za psikus.. po świętach nie było pęcherzyka hyhy znowu odezwał się lewy jajnik, ten z pierwszej ciąży.. zobaczymy, do lata odstawiam małą od cyca bo teraz to już 2-3 karmienia są i działam.

pozdrowionka dla wszystkich :**
 
Do góry