reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiarygodność testu ciążowego

Wiadomość od Ani z lipcówek:

Dziewczyny dostałam dziś od teściowej laptopa i internet więc mam do jutra. Nie wiem gdzie napisać - jeśli źle to Nadalko przenieś proszę moją wypowiedź.
Jak wiecie do tej pory czułam się dobrze , niestety na wizycie szyjka okazała się na 1 cm. Lekarz mówi, że to zanikająca szyjka, ale postępująca po cichu więc nie czułam bólu. I nie jest to absolutnie moja wina (bo się obwinialam) tylko taka fizjologia i budowa po prostu. Jedne kobietki mogą do końca śmigać i pracować i nic, a drugie prowadzić normalny tryb życia i coś. Ale to nie wina komody ;)
Dziś czuje się lepiej choć noc nieprzespana. Emilka rozwija się pięknie, waży 1380 gram i jest cudowna.
Wczoraj na KTG nie było żadnych skurczy ani nic podobnego. Wszystko w normie. Wzięli wymaz z pochwy czy nie ma bakterii i na tej podstawie zdecudją- bo jak będą batkerie to nic nie mogą założyć.
No i jak pisała Animatki mój lekarz prowadzący mówił o szwie a tu już dwóch lekarzy dyżurujących powiedziało mi, że ich zdaniem lepiej pessar bo na tym etapie ciąży szew jest niebezpieczny, może pęknąć, przebić wody płodowe i nie ma takiej skuteczności, ale do tego by mieć pessar muszą być warunku tzn miejsce w szyjce , której u mnie prawie nie ma. Decyzja jednak należy do mojego prowadzącego i chyba musze mu zaufać, liczę jednak na pessar. Okaże się jutro albo w poniedziałek.
Dziękuje Wam za wsparcie i dobre myśli, które czułam. To bardzo ważne w takich momentach.
 
reklama
Karwiczki u nas jest LATO :szok: ja latam po domu i tarasie w cienkiej tunice :szok::-D pogoda jest cudna! Życzę Ci również takiej!

Co do porodu no to pewnie Grzegorz będzie do końca, tylko mam czasami takie chwilowe zawahanie :baffled: w maju będziemy jechać do naszego szpitala zobaczyć porodówkę, popytać i oswoić się :-D jak byłam na obserwacji to jakoś nie miałam nastroju żeby oglądać.

A co do karuzeli to mi podoba się taka: KARUZELA Wyspa Marzeń TINY LOVE PILOT + GRATISY (2279687748) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i chyba ją kupimy ale dopiero po porodzie bo podobno można używać takiej karuzeli od 2-3 msca.

Ja już bym chciała wizytę u lekarza to to twardnienie i skurcze mnie dobijają tzn boje się o szyjkę eh..

Dzisiaj mąż do 17 w szkole więc chyba też będę cały dzień siedzieć na tarasie choć nie wiem czy nie jest tam przypadkiem za ciepło :cool2:

Aaa nam się też udało bo mój Grzegorz będzie ubezpieczony na kopalni i okazało się, że nie będzie mieć karencji na ciąże i po porodzie dostaniemy dodatkowy 1000 z ubezpieczenia, zastanawiamy się czy mnie też nie ubezpieczyć (jak nie będę miała karencji), zobaczymy..

p.s: zdjęcie wskoczyło samo na następny dzień :-)
 
Ostatnia edycja:
dzieki Natkusiu za wiadomosc od Aneczki:tak:

my na porodowke mamy termin teraz 2 maja,wszystkie dane spisac i takie tam,no i ogolnie obejrzec wszystko i wypytac sie o szczegoly,juz sie ciesze:-)
Natkusiu jesli Cie szyjka niepokoi no i ten brzuchol,to wez moze dla pewnosci pojdz wczesniej do lekarza?lepiej raz za duzo niz za malo,przeciez lekarz nie pogoni Cie do domu,zrozumie Twoje obawy,nawet jesli bedzie wszystko w porzadku:tak:Co do ubezpieczenia to ja nie mam o tym zielonego pojecia,takze Ci nie doradze...:zawstydzona/y:

Ja dzis o wiele lepiej sie czuje,wczoraj robilam sobie koktajle z maslanki i truskawek,jadlam duzo owocow i warzyw,ogolnie jadlam bardzo lekko i dzis czuje sie jak nowonarodzona :))) ale pogoda nadal do dupy:baffled:,jest nawet cieplo ale ciemno i wyglada cos na deszcz,wczoraj wyjrzalo pare razy slonce ale lata nie ma jak u Was.
Dzis moj jest w domu takze pewnie nie zagladne juz,zobacze :)
W razie czego zycze milej niedzieli dla Was!!!buziaczki!!!:-):-):-)

p.s.
karuzela Twoja bardzo ladna :) ja nasza juz przyczepilam do lozeczka bo nie bylo zadnych przeciwskazan,ze od poczatku nie mozna :)
 
Ostatnia edycja:
Hej. pisze szybko i na chwile bo oddaje internet.

Dziś nadal nic nie wiem, dowiem się dopiero jutro. Ale dziś chociaż przespałam noc , z wyjątkiem na wrzaski krzyki przerażające dziewczyny , która rodziła MASAKRA!! Przerażające to jest,
Leżałam na ginekologii bo na patologii nie blo miejsca i tu jest cicho i spokojnie, ale niestety dziś mnie przenoszą bo jutro ten zabieg mam mieć (anastezjolog i te sprawy) i mi smutno, bo moje koleżanki z sali takie fajne i wychodzą a tam na dole to przestrzegają godzin odwiedzin, dudnią telewizory, są dziwne przerażające opowieści lasek no ale trudno...przeżyje.
dla Emilki wszystko. Na spacer dziś nie mogfę isć, mam leżeć bo za wcześnie na poród , który mi grozi dużo szybciej..
zobaczymy jutro. Odezwę się w miarę możliwości do Natkusi na sms:* Całuje was !!
 
Dzisiejszy SMS od Anii:

"Hej. Mam bakterie E.coli, muszą ją antybiotykować. Dopiero po tym mam zabieg szew i pesar. Wiem, że to dla Małej ale denerwuje się i na głowę dostaje.."
 
Cześć Karwiczki :-)

Mi jest MEGA ciepło.. do lipca oszaleje z tą pogodą :baffled: a ogólnie to dobrze się czuję :-)
Doszukuję wyprawki i mam problem z kosmetykami, nie wiem jakie wybrać :-p
wymyśliłam tak: mam zamiar kupić do kąpieli OILATUM SOFT EMULSJA 500 ml!___APTEKA (2263795936) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. na przemian z Rossmann, Babydream, Pflegebad (Pielęgnacyjny płyn do kąpieli) - kosmetyki i ich recenzje w KWC - Kosmetyk Wszech Czasów (KWC) (dermatolodzy uważają, że skład rewelacyjny) i do tego oliwka z tej samej firmy Babydream - Oliwka dla dzieci - Oliwki i olejki - Rossnet a dodatkowo zabezpieczyć się na różne wypryski itd krem OILATUM SOFT Krem 40 g (2275847058) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..

Natomiast do pupki po każdej pieluszce linomag krem LINOMAG Krem z tlen.cynku (2302032883) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy maść i od czasu do czasu HIT krem na odparzenia SUDOCREM aż 250g! (2292429580) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ponieważ podobno nie używa się go non stop więc sama już nie wiem
realmad2.gif
co o tym myślisz?

a co tam u Ciebie?
 
Witam Kochane ;)))
Melduję się i ja ;))) U mnie lato padam z gorąca stopni 28 wczoraj to samo
Kacperek się wierci i kręci wbija mi piętkę pod żebra już mnie boli ostatnio uparł się na prawą strone ale od wczoraj kopie mnie z lewej wiec chyba przekręcił sie na drugi bok mój Arek w niebo wziety wpatruje sie w brzuchola całymi godzinamy Kacperek go ubóstwia w momencie gdy położy rękę na brzuchu mały odrazu sie tuli i wypina pupke a tatuś zacheca do tego żeby sie dużo ruszał brzuch nie przestaje mi falować brat wrócił z delegacji i jak mały usłyszał " co tam Kacperek ? Ty dalej w brzuszku ? " to myslałam że sie przez powłoki brzucha przecisnie nie dziwie sie ze tak reaguje na brata i tate mieszkamy wszyscy razem razem więc mały ich dobrze rozpoznaje po głosie.

Ja czuję sie dobrze troche więcej sie ruszam żeby rozruszać to co zastane po tak długim czasie ale nadal uwazam dzisiaj rano około 5 obudziły mnie silne skurcze zalałam sie potem bolało okropnie nie były regularne ale bolesne modliłam sie zeby przeszły bo o 7 na morfologie jechałam i mocz więc nie mogłam wziaść nospy żeby przeszło wystraszyłam się że zamiast do laboratorium będę musiała do szpitala na szczęście do 7 mineło i teraz już jest ok brzuszek miękki odpreżony. Ja wariuje bo mi duszno poce się jak świnia :baffled: jeszcze jest tak goraco że masakra ale dobrze ja sie cieszę na ładną pogode uwielbiam słońce wiosne lato i wogóle jak jest ciepło Kocham sie opalać naturalnie nie na solarium wiem jednak że nie moge :-( teraz ale wytrzymam później się nadrobi choć mój Arek i brat już wczoraj byli się opalać ładnie ich słoneczko spiekło a mi żal trudno wytrzymam dla ochłody biorę letni prysznic pomaga i mnie i Kacperkowi do tego przez ostatnie 3 dni zjadłam nie wiem ile lodów.

A dziś miałam sen że byłam u lekarki mojej na wizycie powiedziała mi pani Agnieszko mamy 38 tydzień szyjka krótka i rozwarcie prosze jechac do domu po terbe i widzimy się na porodówce ,,,
Dodam że mam prorocze sny które sie sprawdzają :tak: a 8 mam wizyte i odstawiam tabletki to bedzie juz 37 tydzień no zobaczymy jak to bedzie czy sen się spełni
 
[SUB]Dziewczynki ja uciekam dodam jeszcze że od wtorku się czuję tak jakby mi znowu brzuch urosł Kacperka czuję pod powłoką brzucha baaardzo wyraźnie gdzie nie przyłoże ręki to czuje jego maleńkie ciałko dodam ze obwód w pasie z wtorku to 102cm widzę już że na buzi troche spuchłam i na udach a waga w góre idzie w piorunującym tempie nie dawno (we wtorek ) było 65 już jest 66 z dzisiaj rana naczczo [/SUB]:tak:

Uciekam miłego dnia pogłaszczcie ode mnie Dzieciątka buziaki :*:*:*:*:*:*:*:*:*
 
reklama
Natkusiu ja sie czuje bardzo dobrze,wrecz tryska ze mnie energia,nie to co w sobote:tak:dzis moglabym gory nosic,chce pomyc okna,robie pranie i bede prasowala zaraz :-) korzystam jak moge z tej energii :rofl2:
co do kosmetykow kochana to ja na razie jestem wyposazona tylko w mydelko do kapieli na cale cialko lacznie z wloskami(o ile je bedzie mial:happy2:)i puder do pupki na odparzenia i to wszystko.Nie chce na poczatek za duzo kosmetykow uzywac,dopiero potem w razie potrzeby to kupie jakies oleki i takie tam,no i masc do pupki na odparzenia to teraz juz kupie http://www.penaten.de/produkte/R/3/8/penaten-creme.htm
kurcze zjadlo mi pol postu,musze kontynuowac,a tak sie wczesniej rozpisalam,:crazy:

Agagu dobrze,ze skurcze minela,lepiej niech Kacperek w brzuszku troche pomieszka :) co do wagi to sie nie przejmuj,teraz taka pogode macie to normalne,ze puchniesz.Ja mam 14 na plusie,z tym ze waga nie zmienia mi sie od prawie 6 tygodni,mam caly czas 73kg,ale przy wzroscie prawie 170m chyba nie jest tak zle,po porodzie sie zrzuci.(startowa mialam 59).
Kurcze Aga,niedlugo juz bedziesz miala Kacperka przy sobie,ja jeszcze musze sie troche naczekac,ale mam nadzieje,ze ten czas tez szybko zleci :)

Pisalam wczesniej,ale gdzies wcielo,ze rozmawialam z siostra o torbie do szpitala,ona np.pizame do porodu dostala ze szpitala,podklady poporodowe i gacie siatkowe tez,a nawet ciuszki dla dziecka byly ze szpitala,tylko jak wychodzila to dzieci byly juz ubrane w te ciuszki co ze soba wziela.Ja mam wizyte teraz w srode na porodowce to dokladnie sie popytam co mam ze soba wziasc,bo bede rodzic w innym szpitalu niz ona i byc moze tam jest inaczej.

Wlasnie dzwonili z kliniki i termin ze srody przesuniety na piatek o 8.20 :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry