reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiarygodność testu ciążowego

Mi też pierwszy test wyszedł negatywny, a wiedziałam, że jestem w ciąży.
Polecam test Quick Vue, nieciekawe opakowanie, ale chyba jeden z dokładniejszych na rynku.
 
reklama
moze masz tarczyce albo inna chorobe i dlatego testy pozytywne zapytalas gina dlaczego wychodza pozytywne?moze warto zrobic wszystkie badania bo jakas przyczyna musi byc

pytać pytałam, ale jak się gina pyta o testy to się krzywo patrzą, powiedziała że ciąży nie może w takim razie wykluczyć skoro testy wychodzą, ale w końcu co miała mi powiedzieć, w ogóle jakaś dziwna była i kolejnym razem ide do innego gina.
dzisiaj tez zrobiłam test i naprawdę widzę ze kreska czym dalej tym robi się ciemniejsza, więc coś w tym musi być, nie chcę sobie na siłę wkręcać że jestem w ciąży bo jak się rozczaruje:-(

wkleje wam moje teściki i możecie oceniać ich wiarygodność:-)
 
testy no ciazowe ale chyba wszystkie tej samej firmy zrob moze innej i idz do innego gina a beta dziwne ze nie wyszla moze za wczesnie albo jakas bledna byla moze zrob jeszcze raz?
 
testy no ciazowe ale chyba wszystkie tej samej firmy zrob moze innej i idz do innego gina a beta dziwne ze nie wyszla moze za wczesnie albo jakas bledna byla moze zrob jeszcze raz?

Cornellka ma rację, czasami testy danej firmy są po prostu wadliwe. Ja robiłam 2 różne i każdy pokazał co innego...
A najlepiej do lekarza, zobaczysz fasoleczkę i będziesz miała pewność.
Tylko wiem, że niektórzy lekarze nie chcą od razu robić USG i czekają np do 12 tygodnia.
Mi w 6. pokazało piękną fasolkę i od razu wyszłam z kartą ciąży, no ale ja chodzę prywatnie, a na NFZ to różnie bywa.... niestety
 
Testy które robiłam są z 5 różnych firm, tak więc nie sądzę żeby były wadliwe, te co wstawiłam są z dwóch amila i z takim dzieciątkiem chyba, już sama nie pamiętam.
 
w pierwszej ciąży wszystkie trzy testy, które robiłam wyszły mi negatywnie, a jak poszłam do lekarza to był już koniec 6 tygodnia ciąży ;-) teraz w drugiej ciązy wszystkie trzy testy wychodziły pozytywnie no i lekarka stwierdziła 4 tydzień ciąży i kazała przyjść za dwa tygodnie
 
witajcie! minęły 3 dni od spodziewanej miesiączki, zrobiłam test - wynik negatywny. tzn. po ponad godzinie pojawiła się druga, cieniutka, ale bardzo wyraźna kreska. naprawdę nie wiem co o tym myśleć. do tej pory miałam regularne miesiączki, poza jednym wyjątkiem, kiedy to też na trzy dni po spodziewanej miesiączce zrobiłam test i okazało się, że jestem w ciąży, którą niestety poroniłam. dodam jeszcze, że do poronienia doszło przed dwoma (regularnymi) cyklami. czy test odczytany po ponad godzinie może wskazywać ciążę? czy któraś z Was zna podobny przypadek? niestety jestem obecnie za granicą i nie mam możliwości udać sie do lekarza. pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
 
Guś- test należy odczytywać po takim czasie, jaki jest podany w instrukcji- potem też zachodzą na płytce testu różne reakcje chemiczne, ale nie świadczą one o ciąży...
Też tak miałam kiedyś- test odczytałam po 5 minutach, była jedna kreska, a po 15 min pojawiła się druga, mimo że w ciąży nie byłam...
Możesz ewentualnie powtórzyć test jeszcze za parę dni, jeśli ciągle nie dostaniesz okresu, dokładniejszą metodą jest też ocena beta-HCG z krwi, ale nie wiem, jak jest z jej dostępnością tam, gdzie teraz przebywasz...
Przykro mi z powodu Twojej poprzedniej straty, trzymaj się i obyś niedługo zobaczyła 2 kreseczki na teście w dużo krótszym czasie, niż godzina ;)
Pozdrawiam
 
Hej,

jestem tu pierwszy raz (być może nie ostatni :unsure:). W sobotę zrobiłam test HCG - beta i wyszedł mi wynik 482,4 IU/l. Nie starałam się o dziecko jak wiele z obecnych na tym forum pań, więc nie orientuję się w tych liczbach :zawstydzona/y:.

Czy to oznacza że jestem w ciąży???
Z góry dzięki za szybka odpowiedź.

Barbra
 
reklama
Do góry