reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wiarygodność testu ciążowego

hej dziewczyny!

juz sie pojawiam,nie mialam ostatnio czasu na internet,troche odwiedzin,stres z sasiadami,porzadki przedswiateczne,praca...ale juz jestem :)

Aniu brzuszek masz juz ladniutki,nie da sie go ukryc!fajnie to wyglada :)) Maz pewnie szczesliwy :)

Co do uzywanych ciuszkow to ja na pewno takie na poczatek kupie,juz patrzylam na niemieckim ebayu,mamy pozbywaja sie takich kompletow dla noworodkow,wszystko prawie jak nowe,ciuszki,body,skarpetki,spodnie,kurteczki-wszystko w jednej aukci,najczesciej ponad 60 roznych ubranek i wszystko schodzi w granicach 40-60 euro,za nowe to z 4 razy tyle by sie wydalo,jest tego bez liku dlatego mozna tanio kupic bo idzie aukcja za aukcja.
Ja juz bym chciala cos kupic,ale chce najpierw poczekac czy bedzie chlopak czy dziewczynka i wtedy zaczne szalec :)

Ktoras z dziewczyn pytala o dolegliwosci,mnie sie to juz nie tyczy,pojawily sie u mnie tylko w 8 i 9 tc,teraz przechodze ciaze bezproblemowo,na szczescie :-)


Moja poczatkowa waga byla 59 przy wzroscie 168,teraz jest 62 kilo,troche sie martwie bo od ostatniej wizyty prawie nic nie przytylam,a to juz koncowka 16 tygodnia.Tak wogole to jestem w szoku bo wedle mojej ksiazki w srode zaczynam 17 tydzien czyli bedzie to pierwszy dzien 5 miesiaca!

Wrzucam tez moj brzuszek,wkoncu juz podrosl i cos widac!

DSC02880j.jpg



a tu moj kotek Bolek,z oczu mnie nie spuszczal jak robilam sobie zdjecie :)

DSC02882ikj.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Karwiczki przepiękny brzuszek !!! Jak cała Ty !!! Ale Ty jesteś chudzinka:) ja myślałam, ze jestem szczupła ale Ty do potęgi:) Chyba jesteś wysoka co? Niezła laseczka z Ciebie :D Mąż Włoch pewnie dumny hihihi :) Piękny brzuszek, pogłaszcz od wirtualnej cioci:)
 
Ale jestem mądralińska. Prawie morały o trzymaniu sylwetki a dziś mnie wzieła ochota na kebaba i go zjadłam. Teraz mi niedobrze, nie lubię kebabów ale normalnie ta ochota...i teraz mam wyrzuty sumienia. nie zaszkodzę chyba tym dziecku co? ;)
 
Ojojoj,dziekuje Aniu za takie komplementy :zawstydzona/y: ja wiem czy wysoka,168 mam,takze srednio w sumie :)
Brzusio poglaskany i pozdrowiony od cioci :) dziekuje :) Ty jestes chudziutka co nie miara,widzialam na zdjeciu!!!A Twoj brzusio tez sie slicznie prezentuje,pewnie tez juz sie nie mozesz doczekac,az zaczniesz kopniaki dostawac :)))

A tak wogole to kusicielka z Ciebie!!!!!!!!!!!!!!!!Jade wlasnie z mezem po kebaba!!!!!!haha :) Nie boj sie,male grzeszki od czasu do czasu na pewno dzidzi nie zaszkodza :)) spokojna glowa :)

Ja uciekam bo padam z glodu,choc bylismy w odwiedzinach u szwagierki i jedlismy pyszna lasagne,mniam,mniam,ale powoli brzuszek robi sie pusty :)

Poglaszcz sie rowniez po brzuszku,szepnij tam,ze to ode mnie :))

P.S.Mam jakies silne przeczucie,ze bedziesz miala jako jedyna z nas chlopaka!Agagu juz wie,ze dziewczynka,u Natkusi mysle,ze bedzie rowniesz rozowo,a u mnie tez dziewuszka :) Zobaczymy :)))

Sle buziaczki do wszystkich brzuszkow!!!
 
No no, Ktoś tu o nas zapomniał. Mój Piotruś chłopak jak się patrzy :-D Tatuś ostatnio widział przyrodzenie, to mówił że jak 1/3 nogi, hehehe. Brzuszki przesłodkie.
Karwiczki Ty podobno możesz już zaczynać czuć delikatne "pływanie rybki", mi Sis kazała zjeść coś słodkiego i położyć się na lewym boku i czekać, nawet 2h może coś poczuję ale ja już słodyczy wtedy nie jadłam:baffled:. Fajnie by było mieć taką niespodziankę na Waszą rocznicę za 2 dni :-D. No i pierwsze ruchy mylą się z trawieniem, ;-). Ja w 18 byłam już pewna że to Maleństwo. A wczoraj to nawet koleżankę nie wstydził się kopać.
Aneczka dzidzia musi wszystkie smaki spróbować, kebab też. Wy obie takie chudzinki że nie warto sobie odmawiać zachcianki od czasu do czasu. Ja z sobą walczę bo mam ochotę na straszną chemię!!! Na gorący kubek knorra, albo pieczarkową albo cebulową. Już z 3 lata nie jadłam tego świństwa ale tak mi się chce że :szok:
 
Bron Boze Galwaygirl nie zapomnialam o Tobie!!!Wiem,ze sie spodziewasz chlopczyka ale mi chodzi o mnie,Natkusie i Aneczke poniewaz my jeszcze nie wiemy i mowie,co mi przeczucie moje mowi,Ty juz wiesz,takze nie mozna juz zgadywac :)
Tez mam czasami ochote na cos niezdrowego,czipsy itp i trzeba sie jakos powstrzymywac,ale jak zjemy to na pewno nic nam nie zaszkodzi :)

Wlasnie przed chwila zakupilam na ebayu 66 roznych ciuszkow dla dziecka(unisex,takze i dla chlopczyka lub dziewczynki pasuje)od spioszkow po sweterki,skarpetki,czapeczki,spiwory za 31 euro,czeswc rzeczy jest nawet markowa i wcale nie noszona,poniewaz kobieta tyle od rodziny dostala,ze dziecko nie nadarzylo nosic :) Ciesze sie bardzo i nie moge sie doczekac az przyjda :)

Dzis mam wolne wlasnie wybieram sie na zakupy,w niedziele mamy chrzest corki mojego brata i ja bede chrzestna,mialam dac pieniadze ale zdecydowalam sie na zlota bransoletke dziecieca z wygrawerowana data chrztu,imieniem i ze to ode mnie musi tez byc napisane :-)

Powiedzcie mi dziewczyny,czy to normalne,ze w ciagu 3 tygodni przytylam tylko 200-300 gramow?Powiem szczerze,ze sie troche martwie bo i w piersiach nie mam juz takiego napiecia i wogole jakos czuje sie nie w ciazy,mezowi nic nie mowilam,ale naprawde sie martwie,a z drugiej strony zakupilam te ciuszki...uspokojcie mnie prosze i szczegolnie ty Galwaygirl powiedz,czy to normalne bo jestes juz daleko i masz wieksze doswiadczenie .

caluje Was kochane ciocie !
 
Cześć dziewczyny :*
U mnie wszystko ok :) w pracy super, brnę pomału do przodu hehe :]
Samopoczucie coraz lepiej tzn (odpukać) mdłości już przechodzą, ból podbrzusza już przechodzi także super, nareście mogę cieszyć się ciążą :) jedynie senność mnie wykańcza ;)
Brzuszek już rośnie hihi :) a co do płci to ja gdzieś w głębi siebie czuję że to będzie dziewczynka :] Nawet jak mówię do brzuszka to jako "ona" (łapie się na tym) no ale zobaczymy.
Co do ubranek i innych rzeczy to ja stwierdziłam że po malutku będę się zaopatrzać i patrzeć na wszystko w nowym roku, po badaniach prenatalnych.. Jednak wyprawka dla dziecka to duży koszt więc chcę sobie rozłożyć to na miesiące i nie będę wierzyć w żadne zabobony albo strach :] tym bardziej że zdecydowaliśmy się w lutym przeprowadzić się do moich teściów. Będziemy mieć górę dla siebie (teraz wynajmujemy mieszkanie), tak więc zaoszczędzimy kasę no i chcemy obok teściów się budować także będziemy na miejscu :)
Jutro jadę do kardiologa i będę gnębić żeby lekarka puściła serce Maluszka hihi :D i odbieram też jutro wyniki badań. Mężuś jest cały tydzień na miejscu i jutro jedzie z nami do lekarza :)

Miałam kilka dni takiego strachu że z dzidzią może być coś nie tak i myślałam że polece do lekarza żeby zobaczyć czy serducho biję ale już wyluzowałam.. A powiedzcie mi (sory że pytam) ale jak np jest coś z dzidzią to są jakieś dolegliwości jak plamienie albo ból? Yhhh znowu zaczynam.. :p

Agagu jak byłaś na prenatalnych to nagrywałaś na płytkę przebieg badania? Czytałam że w tym ośrodku jest taka możliwość (?) :)

Karwiczki aj to szczęśliwa że już ciuszki idą :) a Ty może jutro poznasz płeć :> ojojoj :D fajna taka bransoletka na chrzest, dobry pomysł :]

Oj też bym sobie zjadła kebaba albo pizze ale od jakiegoś czasu mam obrzydzenie do takich rzeczy.. A co do wagi to ja jestem na +2kg

Ania jak ten czas leci.. niedawno był 6tc a teraz 11!!!! Ola boga :D:D

Buziaki w brzuszki moje kochane :*
 
Ostatnia edycja:
anka d. Dr. Orzechowski, wiesz coś o nim?
Co do usg to w takim razie chyba męża nie wezmę, bo dla niego dopochwowe to kosmos:p
Dzisiaj zrobiłam drugi test, bo ogarnęły mnie jakieś lęki dziwne, ale na szczęście 2 kreseczki jak nic:)
 
Trzymam kciuki Karwiczki i Natkusia za jutrzejsze badania. Niech wszystkie serduszka biją zdrowo. Te duże i te małe.
Karwiczki nie martw się, ja na początku też powoli tyłam, a teraz co stanę na wagę to więcej. Na początku się wolniej tyje, czasem dziewczyny chudną i to nie przez mdłości, to wtedy gorzej. Tu masz link do kalkulatora wagi w ciąży, ale też nie patrz na to jak na wyrocznię, ważne by się zdrowo odżywiać. Owoce, warzywa, błonniki, białko, wapń, pestki, orzechy i kasze są bogate w różne składniki. Ty już jesteś w 2 trymestrze to podobno najlepszy okres ciąży, więc większość objawów przechodzi i można się cieszyć urokami bycia przyszłą mamą. Czekamy na zdjęcia ubranek :-)
Natkusia plamienie, krwawienie, inny niż dotychczas ból w podbrzuszu warto skontaktować z lekarzem. Ból pleców w dole, zwłaszcza rozciągnięty na boki też nie dobrze, ale nie szukajcie u siebie na siłę, bądźcie pozytywnej myśli.
 
reklama
3timeangel byłam u Orzechowskiego i szczerze... zachwytów nie odczułam, żadnych wzniosłych uczuć i sympatii. Co prawda nie w ciązy go odwiedzałam ale byłam raz i podziękowałam, szczególnie gdy prosiłam o wyniki badań telefonicznie (tak się z nim umówiłam) a on opierniczył mnie z góry na dół że już nie pracuje...
Ja chodzę do dr Wiercińskiej, przyjmuje na pl Zamkowym, przedtem byłam u Madanowskiego - jest niezły ale dość drogi w swoich usługach. Wiercińska za normalną wizytę bierze 70 zł z USG 90 zł, ale USG u niej trwa 40 minut bo sprawdza każdy milimetr dziecka :-D Jestem zadowolona z niej i jedyny mankament to dość długie czekanie pod gabinetem bo są kolejki, ale umawiasz się pierwszy raz telefonicznie a potem już u niej w gabinecie. No i byłam z mężem na każdym USG, dwa razy dopochwowo i mąż siedział z boku na krzesełku i nie patrzył na mnie tylko na monitor wiszący na ścianie, ja mam swój monitor naprzeciw twarzy. Ostatnio na połówkowym USG miałam już przez brzuch, mąż czekał aż zbada mnie ginekologicznie a potem zawołałam go do gabinetu żeby popatrzył na maleństwo. Ogólnie polecam obydwoje tych lekarzy :-Di pracują w szpitalu na Baczyńskiego gdybyś chciała rodzić w Oławie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry