reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Welcome to Rybnik :)

Witam wszystkie mamy!
To mój pierwszy post, dlatego nie najedzcie na mnie zbytnio jak cos zle napisze.

Mam 21 lat i jestem prawdopodobnie w drugiej ciąży (spoznia mi się okres 2 tygodnie). Pierwszą ciąże prowadzłiła mi pani doktor z Rydułtów jednakze nie do konca jestem zadowolona z jej usług. Cały czas wmawiała mi ze mam napięty brzuch i przez to co 3 tygodnie lądowałam z rydułtowskim szpitalu. Sam poród odbył się bez komplikacji i bez zastrzeżen do personelu. Dzis moja córka ma 2 latka.




Mam do was jednak pytanie czy polecicie mi jakiegoś dobrego ginekologa - oczywiscie prywatnie najlepiej rownież z rydułtów???? i podacie mi kiedy i w jakich godzinach przyjmuje. Niestety w internecie bardzo trudnoznaleść info na temat w jakich godzinach lekarze przyjmują prywatnie.

niestety nie pomoge bo nie znam lekarzy z rydułtów
 
reklama
hej dziewczyny:-D
wiem ze rzadko zagladam ale dwojka dzieci i przygotowania do trzeciego... takze bardzo napiety kalendarzyk:-D:-D:-D
GWIAZDECZKA gratuluje corci:-D:-D:-D:-D

pytanko do dziewczyn ktore rodzily w Rydultowach... co trzeba do szpitala... zwlaszcza dla maluszka i jak wyglada tam sala porodowa?
bo tu mam najblizej...a nie wiem czy zdaze do orzepowic:-p:-D:-D:-D

zycze duzo zdrowka chorowitkom i milego wieczorku:-D:-D:-D
 
Gwiazdeczka GRATULACJE!!!
Basia i aktywna ja niestety nic wam nie powiem na temat Rydułtów bo nie mam pojęcia jak tam jest.
Aktywna tak w ogóle to witaj i bywaj częściej.
Dziewczyny co tu tak cicho?
 
hej dziewczyny:-D
wiem ze rzadko zagladam ale dwojka dzieci i przygotowania do trzeciego... takze bardzo napiety kalendarzyk:-D:-D:-D
GWIAZDECZKA gratuluje corci:-D:-D:-D:-D

pytanko do dziewczyn ktore rodzily w Rydultowach... co trzeba do szpitala... zwlaszcza dla maluszka i jak wyglada tam sala porodowa?
bo tu mam najblizej...a nie wiem czy zdaze do orzepowic:-p:-D:-D:-D

zycze duzo zdrowka chorowitkom i milego wieczorku:-D:-D:-D

To może ja sie wypowiem, niecałe dwa lata temu rodziłam w Rydułtowach i miałam te same obawy co Ty, nikt mi nic nie powiedział co zabrać itp.

Do szpitala dla maluszka potrzeba pampersy i chusteczki nawilżające i oczywiscie ubranko na wyjście ale to moze doniesc mąż później lub nawet w dzień wyjscia.
Dla siebie co zabrac to chyba indywidualna sprawa, kazdy zabiera co innego. Wazne zeby miec duzo majtek, conajmniej dwie piżamki i min. dwa ręczniki (mnie sie szybko brudziły ale dwa wystarczyły).

Co do sali porodowej to rodziłam już na wyremontowanej. Miałam poród rodzinny na ogólnej sali, także jak rodziła jeszcze jedna kobieta to mąż musial czekac aż tamta urodzi.
Ogólnie to są 3 łóżka (najlepsze łożko jest przy samym oknie, choć nie miałam okazji na nim rodzic miałam na nim robione badania i jest o wiele bardziej dostosowane do rodzenia niz dwa pozostale - mozna je ustawic chyba do pozcji siedzącej i rozne inne bajery ma).
Położe są przemiłe (trafiłam akurat na dwie zmiany -nocną i ranna) i bardzo mi pomagały.

Jakbys miala jakies pytania to pisz.
 
hej dziewczyny:-D
wozek wyprany... ubranka poprane i poprasowane, torba praktycznie spakowana... takze moge juz isc:-D:-D:-D
AKTYWNA21 dzieki bardzo.... dwojke w orzepowicach rodzilam...wiec Rydultowy to dla mnie czarna magia:-Da jak wygladaja prysznice na sali poporodowej?:szok:
bo z tego co sie orientuje to sa chyba tylko trzy na caly oddzial:szok:

a tak ogolnie siedze w domu bo moj boi sie mnie rac ze sie przewroce... takze na stare lata dostalam szlaban domowy:crazy::-D:-D:-D

chorowitkom zycze duzo zdrowka i reszcie milego dnia(jak to mozliwe przy takiej pogodzie):-D:-D:-D
 
hej dziewczyny:-D
wozek wyprany... ubranka poprane i poprasowane, torba praktycznie spakowana... takze moge juz isc:-D:-D:-D
AKTYWNA21 dzieki bardzo.... dwojke w orzepowicach rodzilam...wiec Rydultowy to dla mnie czarna magia:-Da jak wygladaja prysznice na sali poporodowej?:szok:
bo z tego co sie orientuje to sa chyba tylko trzy na caly oddzial:szok:

a tak ogolnie siedze w domu bo moj boi sie mnie rac ze sie przewroce... takze na stare lata dostalam szlaban domowy:crazy::-D:-D:-D

chorowitkom zycze duzo zdrowka i reszcie milego dnia(jak to mozliwe przy takiej pogodzie):-D:-D:-D

Na oddziale dla mam co urodziły są faktycznie 3 prysznice. Kolejki są jedynie rano i wieczorem jak wszystkie się schodzą kąpać. Ja robilam tak że zostawiałam na 15 minut małą koleżance z sali i szłam sie okąpać po poludniu albo przed samym obiadem. Jak dziecko zaczeło płakac to poprostu przyszła mi powiedziec i szybciej skonczyłam. Trzeba sobie radzic niestety. Fajne jest to że dzieci biorą na noc i mozesz sie spokojie wyspac czego podobno w rybniku nie ma
 
malwina Ja jestem za spotkaniem w Nibylandii ;) Blisko mam :D Ale dopiero, jak mnie ostatecznie ze szpitala puszczą, bo narazie to tylko na urlopie jestem, żeby dzieci nie zapomniały jak wyglądam ;P

W Rybnickim szpitalu też mogą wziąć dzieci na na noc, jak mama sobie życzy. Ale jak jest leniwa zmiana, to szukają powodu, by nie brać tych dzieci. Mnie na przykład brali Alusia. Ale ja to dawałam go tylko ze względy na ból kręgosłupa. Tak to najchętniej miałabym go cały czas przy sobie ;) A Maksa to wcale prawie nie widziałam... Bo był na naświetlaniach od drugiej doby.
 
reklama
Do góry