reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁 We wrześniu dwie kreseczki ⏸, wysikają wszystkie wątkowe laseczki! 🍂

reklama
Zrobiłam dziś, ale jeszcze nie ma wyniku, czekam 😑 a odstawiłam duphaston w pon wrrr.. No nic.. czekamyyy
O kurcze, skoro brałaś duphaston to w sumie Twój progesteron był wyższy niż te 0,2 i może przez to ta beta nadal rośnie lub rosła...
Mi przy jednej z ciąż przy niskim progu (napewno mniej niż 4ng był) też beta rosła ale później sama zaczęła spadać jak prog całkiem spadł.
 
Beta 181 czyli rośnie :/ proga jeszcze nie ma... Mam nadzieję, że da się to lekami ogarnąć a nie operacyjnie.. Gdzie tam 19.30🤯
Niestety stymulacja owulacji zwiększa ryzyko CP a mało który lekarz o tym informuje ... jeśli chcesz to czekaj do wizyty ale jeśli to prywatna i lekarz będzie podejrzewać CP to i tak wyślę cie do szpitala
 
W pon 19 i od rana okres, taki jak zawsze obfity, aż do dziś, dalej mam i dziś beta 181 a proga miałam w pon 0.20

Moze wynik proga był błędny.
Zrobiłam dziś, ale jeszcze nie ma wyniku, czekam 😑 a odstawiłam duphaston w pon wrrr.. No nic.. czekamyyy

To, że odstawiłaś dupka to akurat bardzo dobrze. W takich ciążach nie należy suplementowac progesteronu do czasu uwidocznienia ciąży na usg. Zdrowa cisza sobie z tym poradzi przez kilka dni, a chorej nie chcemy zazwyczaj podtrzymywać bez sensu.
Koniecznie daj znać jak progesteron.
W tym wypadku dobrze byłoby zrobić przyrost bety w niedzielę, ale to pewnie nierealne więc w poniedziałek. No i ja umówiłaby się na usg. Oczywiście ciąży lekarz nie zobaczy ale dobrze byłoby zobaczyć jak wyglądają jajniki, jajowody, jama macicy no u przede wszystkim czy nie ma krwawień.
Leków poronnych na tym etapie w Polsce nikt Ci nie poda. Nawet jeśli wszystko będzie wskazywało na poronienie czy cp. Niestety taki mamy klimat. Sama się tak bujałam ze skaczacymi betami, a lekarkę mam wspaniałą i wiem że gdyby miała jakąkolwiek furtkę to by mi podała leki
 
Moze wynik proga był błędny.

To, że odstawiłaś dupka to akurat bardzo dobrze. W takich ciążach nie należy suplementowac progesteronu do czasu uwidocznienia ciąży na usg. Zdrowa cisza sobie z tym poradzi przez kilka dni, a chorej nie chcemy zazwyczaj podtrzymywać bez sensu.
Koniecznie daj znać jak progesteron.
W tym wypadku dobrze byłoby zrobić przyrost bety w niedzielę, ale to pewnie nierealne więc w poniedziałek. No i ja umówiłaby się na usg. Oczywiście ciąży lekarz nie zobaczy ale dobrze byłoby zobaczyć jak wyglądają jajniki, jajowody, jama macicy no u przede wszystkim czy nie ma krwawień.
Leków poronnych na tym etapie w Polsce nikt Ci nie poda. Nawet jeśli wszystko będzie wskazywało na poronienie czy cp. Niestety taki mamy klimat. Sama się tak bujałam ze skaczacymi betami, a lekarkę mam wspaniałą i wiem że gdyby miała jakąkolwiek furtkę to by mi podała
Masakra jakas.. no progesteron 1,80 także dupa blada
 
reklama
Do góry