reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

Linka a te gaziki jakiego rozmiaru wybrac? Przepraszam za moje idiotyczne pytania :p
I jeszcze sa jalowe gdzie w opisie jest napisane ze sa zlozone z ilus tam warstw a sa jalowe gdzie ma tej informacji. I tez nie wiem czy kupic warstwowe czy nie :-D
 
reklama
Princeseczka niemam pojęcia jałowe nie koniecznie ale wybierz jedne z większych niewiele jak to tam centymetrowo wychodzi :) a o co chodzi z warstwami hahah , chyba łatwiej w aptece kupić ;) powiedziec o co chodzi i po co gaziki ;)
 
My myliśmy ręka, emokium do wanny i ta woda wszystko, do buzi - ust języczka i dziaselka ,przegotowana woda z gazikiem (obojętnie jakiego rozmiaru ja zamówiłam jakies większe opakowanie wiekszych i rozcinaliśmy je za rada położnej) buzie myliśmy mokrym wacikiem przegotowana woda , sól fizjologiczna w ampułce na patyczek i czyscilismy nosek - choc to nie win czy dobra metoda jak mam byc szczera ale nie wiem jak inaczej , no i patyczki do uszu. Niby jak myje sie w rmolientach to niepotrzeba juz oliwki , ale mieliśmy bambino .
Apropo jest fajny blog Link do: Sroka o....: Detektyw Sroka na tropie - czyli o chusteczkach nawilżanych z biedronki

Princeska warstwowe i jałowe koniecznie :)


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Princesseczka Emolium jest od 1 dnia życia. Też pewnie kupię. Za to w babydream dobrze celujesz, bo te chusteczki mają super skład. Ja kupowałam Zu różne, ale już od dłuższego czasu tylko te Babydream i często są na promo. Ja kupuje z żółtym znaczkiem Calendula czy coś takiego, bo są mocno nawilżone, a teraz używam tylko do wytarcia pupy po kupie.
A ponadto jak była maleńka to jak wyżej, waciki jałowe, potem takie duże kwadratowe i woda przegotowana i później już teź chusteczki. Po mocniejszej kupie, która się podostawała w zakamarki to przemywałam wodą z kilkoma kryształkami nadmanganianiu potasu. Jedną saszetkę miałam od początku. Dopiero niedawno skończyłam, jak Zuzia mówiła, że coś ją tam gniecie, to ją dwa razy w tym wykąpałam i przeszło. Teraz też kupie, a kosztuje tylko kilka zł.
 
Princeseczka nie martw się :)
Wszystko nam się samo ułoży jak dzidzie się urodzą :)
Ja to już słyszałam tyle opinii że ohohoho :)

U mnie na szkołę rodzenia, było żeby twarz myć gazikiem zamoczonym w wodzie przegotowanej, oczy też o ile nie ropieją bo jak ropieją to wtedy sól fizjologiczna.
Uszu nie kazali myc patyczkiem tylko tak samo gazikiem przecierać. A patyczków używać tylko to osuszania skóry wokół pępka przed użyciem octanispetu.
Kazali zarówno wlewać preparat do mycia do wody jak i później smarować maluszka.
Znów u koleżanki kazali wlewać trochę oliwki do wody i to wystarczy.
Emolium nie polecali jeśli dziecko nie przejawia żadnych alergii żeby skóry nie przyzwyczaić.
Więc naprawdę można zwariować :D

Gaziki polecam wziąć większe :) może kup takie jaki masz np rozmiar płatków do demakijażu? Ja np wolę większe :)

Gąbkę kupuję maluchowi ale taka bardzo delikatna.

Na ciemieniucha jedni polecają preparat z ziaji, inni zwykła parafinę także będziemy musiały same szukać co dla naszego maluszka jest najlepsze :)

Sudocrem też mam, ale to malutka próbkę i nie kupuje póki co więcej.
Bephanten chce kupić, podobno dobrze się sprawdza do smarowania tylka częściej niż tylko przy odparzeniach któraś mógłby mi doradzić? Nie wiem czym j czy wgl powinnam profilaktycznie dziewczynkę smarować?

Co do chusteczek ja mam tę dady z bawełna, czytałam link od Emki niby z tej firmy eco ale nabralam wątpliwości.
A Pampers sensitive?

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Mila tam sa tez a przynajmniej były kiedyś porównania wszystkich składów chusteczek każdego produktu porównanie tylko trzeba poszukać .

Gaziki do buzi? Przeciez to szorstkie ? Wacikami moze jednak ?


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Ja sudocremu nie używałam wcale. Od początku bepanthen. Mają całkiem odmienne działanie. Bepanthen bardziej zabezpiecza wg mnie i ani razu nie było u nas problemu z odpażeniem. Sudocrem to chyba bardziej jak już coś wysypie, bo jest bardziej wysuszający.

Jestem w 28 tygodniu ciąży
 
Em ka właśnie gazikami takimi jak się do rany przykłada albo dają po pobraniu krwi.
Mi też się to mało przyjemne wydaje, szczególnie że skóra dziecka jest taka delikatna.. sobie bym tak buzi nie wytarła ;)

Joasia dziękuję, słyszałam właśnie od kolezanki to co napialas :)

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Milagros ja smarowalam odrobinę przy każdej zmianie pieluszki. U dziewczynek możesz używać bez problemu, byle nie zostawiać nierozsmarowanej warstwy, tylko żeby dobrze się wchłonęło. No i pupe możesz smarować dokładnie, bo kupy przy zębach są okropne dla skóry, że juz po minucie skóra robi sie czerwona, za to cipuszke tylko z zewnątrz i w pachwinie. Tam do środka lepiej nic nie stosować, najwyżej wodą lub chusteczkami jak nie masz innej możliwości.

Jestem w 28 tygodniu ciąży
 
Do góry