reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

Emka wiem że to zbiorowisko kurzu więc potrzebne będą częste zmiany, ale niestety przez skos mam bardzo mały sufit i łóżeczko będzie stało prawie że pod żyrandolem i chciałabym dzidzie troszkę osłonić od tego światla żeby nie raziło.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Joasia ja miałam wkładkę dla niemowlaka do tuli. Jak moje dziecko było większe to juz nie było mowy o wsadzeniu go do nosidła bo po 10 minutach spaceru histerii dostawał.

A co do poduszek to nie sadze zeby taka cieniutka cos pomogła z kształtem głowy. Moje dziecko jak było małe przekręcalo głowę cały czas na jedna stronę, nawet nie mialsm pojęcia ze tego trzeba pilnować. A jak ktos mi powiedział to z jednej strony miał juz spłaszczona i to dosyć mocno. Jak byłam na wizycie w szpitalu to przejęta zapytałam co mam teraz zrobic to ordynator oddziału neonatologii zapytała mnie czy widziałam jakiegoś dorosłego z tak spłaszczona głowa, ze to nieprawda ze ona taka bedzie, zebym pilnowała i dziecku przekręcała glowe jak śpi i nic innego nie trzeba robić, ze jak dziecko zacznie więcej siedzieć to sama wróci do naturalnego kształtu i bedzie taka jaka miała byc.
Moze miałas strasznie twardy materac? Ja oprócz tego jednego boku nie miałam z synem problemów z głowa i sama wróciła do normalnego kształtu.

Martini ja śpiworka zaczelam używać od 2-3 miesiaca i musiałabym sprawdzić ale chyba taki w rozmiarze 3-6 miesiecy. Na poczatku spał w rożku. A śpiworki czesto maja na dole zatrzaski ze mozna go zawinąć. Taki 56-62 to wydaje mu sie, ze strasznie na krótko wystarczy. Tym bardziej ze niektore dzieci rodzą sie ponad 60cm.

A kołderki nie zamierzam za wcześnie używać bo takie mdłe dziecko nie jest w stanie samo sie odkryć. Jak byłam w ciazy z synem to jedna dziewczyna z rodzących w tym samym terminie pisala, ze u niej w rodzinie niestety kilkumiesięczne dzieciatko udusiło sie pod kołdra.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ostatnia edycja:
Nika podobno pomaga też masowanie główki podczas wcierania chociażby oliwki, okrężne ruchy. Ale może to tylko dla komfortu psychicznego mamy

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50F przy użyciu Tapatalka
 
Milagros możliwe, ja nie robiłam nic i sama sie wyprostowała.

A odnosnie lożeczka pod żyrandolem to do wyprawki dorzuć dobra lampe stojąca, podejrzewam ze cześciej będziecie używać niz żyrandola. U mnie jak dziecko spało tylko lampa była w użyciu.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Nika ja bardzo lubię mieć jasno w domu i podejrzewam że jednak żyrandol bedzie często w użytku ale lampkę też mam do nocnego wstawania :-)

Co do tej główki, mojej mamie tak kaZał pediatra bo moja siostra po szpitalu wyszła wręcz z jajowata głowa leżała ciągle na wznak bo miała welfron w główce, ale nie dowiemy się już teraz czy pomogły masaże czy główka sama wróciła do normy :)
 
Zu ma okrągła głowę, ale wg mnie nie jest jakaś idealna.

A co do wkładki do tuli to w sumie z nią tula nie spełnia swojej ergonomicznej roli. No ja bym po prostu w niej nie nosiła, dlatego zaopatruje się w chusty. Wkładki to tylko chwyt marketingowy, więc wychodzi na to, że dobrze, że nie miałaś potrzeby nosić.
A tak w ogóle są mniejsze nosidła, bezpieczniejsze i zdrowsze dla młodszych dzieci, ale dla noworodków to nie ma wcale. Wolałabym się obejść.

Jestem w 27 tygodniu ciąży
 
Ostatnia edycja:
Milagros ja też planuje zamontować baldachim, bo z kolei u mnie będzie dostawka od strony okna i chce mieć osłonę, żeby nie ciagło czy coś. Z resztą wrzucić raz na jakiś czas do pralki to nie problem.

Jestem w 27 tygodniu ciąży
 
A ja nie przemyślałam gdzie mała na noc będzie spała :/ chyba jakieś przemeblowanie bo ma ścisk ustawione.

Co do tej główki powiem na przykładzie Julka. Miał pod nogami łóżeczka książki zamiast klina. Na plasko bez podusi. I po każdej pobudce jak spowrotem go odkladalam spać do łóżeczka to na zmianę na drugi boczek. Miał rożek zwiniety w rulon który podkladalam nie wiem czy zrozumiale pisze. I idealna ma główkę. A miał przez jakiś okres że w jedną stronę obracal główkę to z drugiej strony stawiałam czarno biała książeczkę. To już nie noworodek a jakoś później. I zdało egzamin.
 
Mój spał na takiej płaskiej podusi a jak zaczął się wiercić to już bez bo przykładal sobie ja na twarz - efekt jest taki że teraz chwilę polezy/pospi na poduszce ale woli na płasko.
Z główką to jak Kejjti przekladalam go co rusz na inną stronę i nic się nie działo a dodatkowo żeby spał na boku to pod plecy podkladalam mu kołderkę czy kocyk.. przykrywalam go czasem na noc czymś cienkim bo u nas zawsze bardzo ciepło było i do teraz też śpi bez przykrycia...
Otulacza nigdy nie miałam więc jak coś to ewentualnie spal też w rozku ale to rzadko... i klina też nie miałam a jak coś to podkladalam książki pod nogi łóżka ale to dopiero jak miał 3mies i miał katar[emoji52]
Teraz będę robić tak samo..

A bujaczek lezaczek mam jeszcze po Niko ten z bright stars ale bez huśtawki i mały miał dopiero 4mies jak leżał w nim tak jak trzeba... wcześniej tak dziwnie krzywo główką się układała że bałam się o jego kręgosłup... zaraz wstawie link [emoji2]

O taki:
Link do: Leżaczek/siedzisko Kaczuszka InGenuity 18kg 10251 :: Bright Starts
 
reklama
Martini znalazłam właśnie taki śpiworek i on ma regulowaną wielkość od rozmiaru 56 do 86 i do tego planuje przykrywać kocykiem bez kołderki jak będzie chłodniej 636059864777342322.jpg 636059864847640883.jpg
I też mam poduszkę klin i płaska i będę obserwować Małą co będzie lepsze.
 

Załączniki

  • 636059864777342322.jpg
    636059864777342322.jpg
    94,1 KB · Wyświetleń: 53
  • 636059864847640883.jpg
    636059864847640883.jpg
    81,2 KB · Wyświetleń: 51
Do góry