reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

Keejti , ale Ci sie trafilo z ta wygrana :p ja w takich grach jeszcze nic nie wygralam. A wiesz ze nie pomyslalam ze nie bedzie lezalo na poduszce? no tak na plasko ? :D sorki za moje glupie pytania,ale to 1 dziecko hehe
 
reklama
Aaaaa to mam hybrydowy. Jak ja kupowałam to było sporo używek za 100-120zl, a teraz zerknęłam na olx i jakoś nie ma w czym wybierać.

Martini tak na płasko bez poduszki, zeby nie pokrzywic dziecku kręgosłupa. Pod nogi łożeczka od strony głowy wkładamy grube książki, szczególnie jesli dziecko bedzie ulewało. W sumie moj ma dwa lata i te książki nadal tam lezą. A pozniej to poduszeczka cieniutenka taka tylko tylko.




Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Keejti wiem ze droga nawet używa tego leżaczka , ale warto się zastanowić ;)

Ja kupuje poduszkę klin aby dzidzia była wyżej , właściwie już kupiłam z tym ze do łóżeczka duża a ja kołyski mam ;)
 
Nika ja Tuli zaczelam uzywac jak Zu miała 8 miesiecy, wiec juz dawno minął etap wyłącznego jedzenia i spania. Jak dziecko młodsze to nawet nie wyobrażam sobie nosić, bo Tula jest ogromna.
Używałam jej na szybkie wypady do sklepu, albo jak zwiewała z wózka, a potem chciała na ręce.

A do mnie dziś przyszła kołderka i podusia do dostawki. Kołderka na 65x75, a podusie płaściutką 20x30. Od razu wiadome, że nie będe używać, ale po 2m spokojnie. Ten zestaw jest super. Zamówie dużą wersje dla Zuzi, bo kołderka leciutka jak puch. Zuzia od razu porwała i zaraz pod nią zasnęła, choć ledwo co nogi przykryła, a najlepsze jest to, że przez całą drzemke ani drgnęła i nie skopała jej.
Zu miała (i ma wciąż) 100x135 kołderke. Poduszke płaską od 5tego miesiąca ok. 40x60. Milagros myśle, że to taki standard, bo łatwo potem pościel (w sensie poszewki) kupić na takie wymiary.
 
A co do spania "na płasko" to tym razem nie dam się w to już wrobić. Kurcze nasłuchałam się i naczytałam, że na płasko, że klin, a potem miałam cyrk z Zuzi głową, bo moment się zaczęła odkształcać i nie pomagały przekładania jej i układania nie wiadomo jak. Dobrze, że w porę zobaczyłam i kupiłam poduszke. Dlatego teraz będę kładła tą maleńką podusię i obserwowała od początku, a jak będzie trzeba to kupię większą i grubszą, byle nie miał bobo problemów z krzywą głową.
Mam dwa kliny i jak będę kłaść na klinie to tym razem tylko na podusi, albo całkiem bez klina.

Martini, a co do podpytywania mamy, to myśle, że własnie prędzej ona by podpowiedziała coś fajnego, bo ja pamiętam, że mój brat spał na podusi od początku. A teraz wchodzą różne, niekoinecznie zdrowe mody.... Zobacz ile kosztują poduszki do korygowania kształtu główki.... Czysty biznes... Kiedyś jakoś nie było tego problemu...
 
Ostatnia edycja:
Nika to tylko pogratulować dziecka :)

Mila baldachim to tylko zbiorowisko kurzu ładnie wyglada ale to wtedy kupić tyle ile pościeli i zmienić każdorazowo przy zmianie pościeli , ja tam kupiłam od razu ale faktycznie używamy od niedawna .

MartiniM poduszeczka na początek tez niepotrzebna ewentualnie ta klin . Ale najlepiej jak dziecko spi na płaskim lub sa te miski do kształtowania kształtu głowy .

A u nas śpiworki sie nie sprawdziły , na początku spał w rozkach.

Asia gdzie kupowałas pościel do dostawki i materac potrzebowałabym :)




2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
reklama
Do góry