reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

cowisnia- Obliczenia są na podstawie listy wyprawkowej by Ivi;-) ;)+ kilka rzeczy, których tam nie było ale wiem, że muszę je mieć np. laktator elektroniczny, czy monitor oddechu. Napisałam w poście, że są to koszta jakie ja poniosę na wyprawkę.
Liczyłam tylko zakup nowych rzeczy na podstawie tańszych rzeczy w Smyku( na wózek wpisałam cenę 2300) Na pewno da się tą wyprawkę dużo taniej skompletować, gdyby kupować wszystko taniutkie, używane to przypuszczam, że w 2 tys. można by się zmieścić.
To są wyłącznie moje obliczenia, u każdej będzie to pewnie inna kwota. Można np. nowe łóżeczko z pościelą na Allegro za 250 zł kupić, a ja liczyłam za łóżeczko 300( bo chcę takie z szufladą)+300 na pościel ( 2 komplety)+ 60 na prześcieradła. Patrząc na kosmetyki: można kupić mydełko+ oliwkę Bambino będzie to koszt ok. 10 zł. albo zamiennie można kupić płyn Oilatum baby 500mł + szampon Emolium+Oliwkę Emolium+Mydełko Emolium i koszt będzie grubo ponad 10 razy większy niż zestawu pierwszego. Te moje wyliczenia są bardzo indywidualne i nie ma się co zrażać, że aż tyle kasy każdej jest potrzebne;-) ;)

mama czwórki, ja się nie zrażam i broń boże nie oceniam tylko się ciut załamałam, że rzeczywiście jeszcze muszę dużo kupić. Przepraszam, jeżeli mój post miał inny wydźwięk :) ja parę rzeczy taniej szukam ale mam świadomość, że noworodki są delikatne i lepsze kosmetyki są rozsądniejszym rozwiązaniem. miałam na początku drugiego trymestru problemy z alergią ciała, każdy kosmetyk mnie uczulał bardzo i nie mogłam spać bo tak mnie ciało swędziało i miałam zmiany skórne. kupiłam johnson & johnson dla niemowląt lekki płyn z szamponem - to też mnie bardzo uczulało.

więc też na pewno kupię kosmetyki droższe typu Oilatum
 
reklama
Dziewczyny a jak to jest z tym minky, bo szczerze powiem ze moje dziecko to ominęło. Nie wiedziałam jak sie sprawuje w użytkowaniu i nie zdecydowałam sie.
Czy to pierze sie w całości? Nawet jak kocyk ma ocieplenie w środku? Czy używacie tego w łóżeczku jako pościeli czy tylko okazjonalnie jako kocyka?

Dziewczyny ponawiam pytanie (to powyżej), bo moj post chyba gdzies zaginął.
Czy ktos ma jakas sprawdzona stronkę czy solidna osobę ktora szyje gdzie mozna zamówić kilka rzeczy?


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Nika ja odp chyba , chyba ze w innym poście do kogoś innego , zależy od pory roku, teraz raczej jako kocyk w chłodne dni natomiast zima wlasnie tym przykrywalam młodego w pierwsza zimę zamiast kołdry w ktorej by sie utopił .
Pierze sie w całości .
Zamawiałam dwa komplety tzn jeden dostaliśmy na wszystko z imieniem pl i jestem bardzo zadowolona , a te do szukam fo zamawiałam z Allegro i tez sa ok:)


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
No to się chwalę-dzisiejsze łupy;-) ;) Częściowo ze Smyka, a częściowo z innego źródła. Poszłam głównie w kierunku szarości:laugh2:
Tylko czerwony śpiworek z minky jest używany ale jakoś tak mi się spodobał , tylko teraz się zastanawiam jakim cudem on ma wejść do gondoli:unsure: Mało wyraźne te foty, ale nie chciałam całej strony zawalić większym rozmiarem
2ic7ehd.jpg

281h28g.jpg
wre0lx.jpg
24mxdeh.jpg
23jptkw.jpg
 
mama czworki bardzo ladne rzeczy :) ja narazie jakos stanelam z zakupami i jak wtedy raz zaszalalam z 3 tyg temu tak teraz nic a nic...
 
Mama czwórki super zazdro:) świetne ten pierwszy kocyk mi się bardzo podoba ;)
Martini u mnie też tak stoi wszystko mam trochę ciuszków i jakieś drobiazgi i czekam do września
 
Keejti ja wlasnie tez :) we wrzesniu ruszam dalej z tym wszystkim wozek , lozeczko i reszte rzeczy. Szwagierka ma przepatrzec co moze by sie dla nas nadawalo i wtedy jak zobacze co da to podejme decyzje co jeszcze dokupic :)
 
Moja siostra cioteczna też ma przepatrzec rzeczy po swoich dzieciach. No już 3 miesiąc przepatruje. Nie lubię takiech sytuacji bo nie wiem na czym stoję. A przecież nie będę się upominać że miała mi dac. Zanim ona się zdecyduje to pewnie ja już wszystko kupię.

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
emalka ja mam dziwne przeczucie ,ze u mnie bedzie dokladnie to samo. Jesli sie nie odezwie do wrzesnia to sama dzialam, bo przeciez upominac sie nie bede ,a tak w ogole to moze i lepiej miec kupione wszystko przez samego siebie pozniej tez niech nikt sie nie oglada zeby dac :)
 
reklama
Do góry