reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

Skrzat. Ja sie tez zastanawiam ale na pewno 62 i oby starczyl bo zast. Sie jeszcze nad 68.
Koalka swietny kombinezonik.

Jestem w 34 tc, Tp 03.11 córcia
 
reklama
Joasia twoja tuła jest bardzo fajna ale skoro piszesz ze uszyta z chusty to inna fajniejsza sprawa. Moje nosidło to właśnie nie tuła tylko ma takie utwardzenia z boku. Wstawię zdjęcie podobnego z Allegro.
A chusta to faktycznie dużo babrania zanim sie owine to lepsza zdecydowanie nosidło tuła juz gotowe do założenia. Ile dziecko musi ważyć żeby włożyć w tulę ? Sa jakieś ograniczenia czy od początku można noworodka włożyć tak i nosić?
Poniżej zdjęcie poglądowe tego nosidełka
 

Załączniki

  • image.png
    image.png
    109,6 KB · Wyświetleń: 83
Ojojoj... no to ja w takim nosidle bym nie nosiła. Bo ten panel jest po pierwsze sztywny, a po drugie wąski. W dobrym nosidle dziecko powinno być w pozycji żabki i nigdy przodem do świata.
Tula jest niby od 7 kg, ale są dobre nosidełka mniejsze od niej. Moja pierwsza tula byla ze zwyklej bawełny, nie musiała byc z chusty, byle dziecko mialo dobrą pozycje. Chustową kupilam jak sobie uskładalam na nią, a wcześniej nosiłam długo w zwykłej.
A tak w ogóle najzdrowsza jednak dla niesiedzącego jeszcze dziecka jest jednak chusta. Nie musi być taka długa. Są też tzw.chusty kółkowe i one mają ok 2m.

Jestem w 33 tygodniu ciąży
 
Właśnie te kolkowe to te prostsze? Prościej sie je zakłada?
Akurat u mnie w tym nosidle mogę i jedna strona i druga strona dziecko włożyć ale nie przekonuje mnie to wogole - może dla starszych dzieci owszem ale dla maluszka tak jak piszesz który nie siedzi najbezpieczniejsza jest właśnie miękka chusta.
Moja chusta to kawał materiału bardzo długiego który sie lekko zwęża ku końcówce. Musi sie jakoś zawijać bo ta znajoma latała w tej chuście i była zadowolona bynajmniej tak twierdziła.
Dała mi instrukcje jak zawijać ale jakoś nie mogę. Może zbyt nerwowo podchodzę do tego muszę na spokojnie usiąść i jakoś sie z nia uporać
 
O przyszło moje sobotnie zamówienie ze smyka rozmiar 50 i rzeczywiście są takiej długości jak 56 z innych firm
1474370354668.jpg


Jestem w trakcie 32 tygodnia.
Z Polą spotkamy się ok 18 listopada [emoji176][emoji176][emoji176]
 

Załączniki

  • 1474370354668.jpg
    1474370354668.jpg
    47,9 KB · Wyświetleń: 279
Emalka zadroszcze moje bodziaki dopiero ida do mnie :-) jakie to wszystko słodkie i malusie ojoj
Ja zamowilam sobie wszystkie bodziaki na 56 kopertowe bo boje sie o moja malutka główkę ze zrobie jej krzywde. Doswiadczenia mam zero i bede sama nie wiem jak ja dam rade nie panikujac przy ubieraniu
 
A ja w smyku będę zamawiać dopiero. 5 paki bodow sa za 40 zł. To kombinezon wezmę ten 62?

Ja mam chustę natibaby, Basie niosłam, ale mysle ze jak sie Młoda urodzi to sie umówię na prywatna lekcje, bo jednak kilka lat minęło i nie pamietam dokładnie jak wiązać, albo wybierzemy sie na jakieś warsztatu:)
Taka mam dokładnie:
1474381565-icuu0w.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Koalka do fotelika w takim nie wsadzisz jedynie wozek, ale bardzo ładny .

Joasia a czemu tak? W sensie apropo chusty ?

Oj tulę tez zachwalam :)) tez nosiłam do czasu ciazy cudowne:)

O to typowe wisiadlo :(

Tylko w kulkowych chyba nie nosi sie noworodków prawda ? Niezdrowe to znow chyba ze na krótka chwile.

Tez juz jestem dogadana z doradca chustowym po porodzie :) chusta juz czeka wyprana , wyprasowana :) A nie mam pojęcia jak dobrze wiązać takiego maluszka :)




2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Do góry