reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

Mi się 56 ze smyka wydaje ok, porównując z innymi, długość ok ale szerokie.

Co do pępka. U nas na szkole była mowa o octanisepcie, na patyczek wycierac wokół między skóra a kikutem, w razie jakby octanisept sobie nie radzil położna mówiła o spirytusie 75%(?)
Mówiła też ze dzieci kapane codziennie wg niej szybciej pozbywają się tego kikuta.


Jestem w 33 tc :-)
 
reklama
Nam też w szpitalu mowili octenisept i trwało to wieki. Położna środowiskowa kazała rozrobić spirytus w proporcji chyba 1:4 (juz nie pamiętam) i spirytusem ostatecznie szybko się go pozbyliśmy.

Jestem w 33 tygodniu ciąży
 
Joasia nam coś mówiła, trzy nakretki wody i jedną spirytusu czy odwrotnie nie pamiętam. Ale dobrze że powiedzialyscie, kupie i niech stoi to grosze kosztuje.

Jestem w 33 tc :-)
 
Podejrzewam że najwięcej będzie używał mąż bo to taka sierota ze jakby mógł to by palca kartka zaciętego bandazowal :D wszystko trzeba mu dezynfekowac tak go nauczyli, a najlepiej żebym jego ciuchy też prala w płynie dla dzieci, nowe też i prasowala żeby zarazki wytepic [emoji23]

Jestem w 33 tc :-)
 
Dzięki za odpowiedzi. Zamówiłam jednak 50. Żeby nie być gołosłowną to wrzucę fotę dla porównania ubranek ze Smyka- Cool Club(po prawej) i po lewej polskiej firmy Pinokio- wszystkie ciuszki w rozmiarze 56. Jak dla mnie to różnica jest widoczna gołym okiem.
w4nj7.jpg

1zq6n0o.jpg
 
Emolium Oilatum ja używałam teraz tez zamierzam !
Olej kokosowy tez do smażenia tylko ale i tak wole masło klarowane :p

Sab simplex tylko niemiecki :)

A kp nie jest zależne od tego co jemy, mleko robi sie z krwi :)

Milką wyślesz mi w pw te pieluszki no juz nie wiem gdzie sie cofać do tego?

Pępek ocaniseptem koniecznie jednak trzeba odkazić , nam w ogole miesiąc odpadał kikut ... I potem tormentiol nawet położna kazała używać .




2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
Mamo 4 rzeczywiście duza różnica w rozmiarze. Ja mam body 56 ze smyka i wydawały mi się małe. Ale w tych pajacach jednak widać różnice.

Jestem w trakcie 32 tygodnia.
Z Polą spotkamy się ok 18 listopada [emoji176][emoji176][emoji176]
 
reklama
Z tym pępkiem jest tak, że już od kilku lat są zalecenia Krajowego Nadzoru w Dziedzinie Neonatologii , że najlepsza jest sucha pielęgnacja tj. mycie wodą z mydłem, osuszanie i wietrzenie ale mało kto się do tego stosuje. Położne i szpitale też mają swoje przyzwyczajenia i kobiety robią tak jak zaleci im to położna więc raczej nie na sucho. Ja też przez tyle lat byłam nauczona odkażania pępuszka , że ciężko mi się od tego powstrzymać. Dla bardziej dociekliwych wklejam link do badań na ten temat. Generalnie w skrócie wynika z nich, że średni czas od urodzenia do odpadnięcia kikuta pępka przy suchej pielęgnacji jest znacznie krótszy niż przy używaniu spirytusu lub octeniseptu. I tak przy suchej pielęgnacji wynosi 13dni, przy octenicepcie 17 , a przy spirytusie 24dni. Odsetek komplikacji w gojeniu odpowiednio dla suchej pielęgnacji 15%, octenicept-20% i 31% spirytus.
Każda i tak zrobi po swojemu ale taka wiedza raczej nie zaszkodzi;-) ;)
http://www.ptmp.com.pl/png/png6z2_2013/PNG62-06-Rzanny.pdf
 
Ostatnia edycja:
Do góry