reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

Ja tam kapalam w oilatum a teraz bede w emolium
Olej kokosowy mam czasem do smazenia uzywam albo sie nasmaruje ale denerwuje mnie to ze pozniek wszystko wkolo jest tluste

Staniki- mialam z alles i takie zwykle-polecam i do karmienia bawełniane bez fiszbin jakosc naprawde bardzo ok i cena do przezycia. Ja w kontri teraz bede zamawiać często z konkretnego rozmiaru mozna promo wyrwac

Sab simplex kupie. Nam pomagal jak jakies problemy z brzuszkiem byly a on nie wnika do organizmu wiec jak ma pomoc to czemu nie. Babcia(dacie wiare ze moich dzieci prababcia ma 65 lat?) i teść beda z Niemiec jechac akurat na 1 listopada to kupia bo tam i sporo taniej i tutaj czesto jakies czeskie sprzedają.

Ja sroka o przeczytalam i wzielam do siebie ale wielu rzeczy uzywam takich jakie mi odpowiadaja-np chusteczki mokre linteo 2,79 a dla nas najlepsze.

Jestem w 31. tygodniu ciąży <3
 
reklama
W wlasnie w temacie d3 dziewczyny duzo taniej kupowalam w kropelkach na recepte i latwiej jednak podawac. A ostatnio tez spray widzialam :d

Jestem w 31. tygodniu ciąży <3
 
Na Gemini do koszyka wrzucilam d3+k w spreju... ale u Niko używałam twist off i na szczęście nigdy mi nie wpadło do jego buźki ale jak był większy to czasem wypchnal języczkiem albo zdążył szybki obrócić go główkę.. że sprejem myślę że będzie łatwiej [emoji6]

Netta o ile dobrze kojarze to jeśli oczywiście jest kp to Wit.k podaje się 3mies.

Jestem w 33 tygodniu ciąży[emoji2] będzie córeczka[emoji7] TP 06.11
 
Dziewczyny mam takie dosyć pilne pytanie bo kompletuję koszyk w Smyku i będę dziś zamawiać bo nmają akurat dostawę za darmo. Wiem, że dużo z Was kupowało ciuszki z w Smyku. Napiszcie proszę, czy u Was też rozmiar pajacyków 56 to w rzeczywistości 62? Zamówiłam już kilka pajacy od nich i wg mnie wszystkie będą za wielkie za noworodka. Chciałam zamówić coś u nich na te pierwsze dni i nie wiem, czy mam barć 50, czy 56. Czy ze wszystkimi ciuszkami jest taki problem z rozmiarówką, czy tylko ja miałam pecha???


Co do kosmetyków to napiszę tylko szybciutko, że dla mnie oliwka to zapach wspomnień i jak tylko będę mogła to będę smarowała nią maluszka.Nawet wczoraj rozmawialiśmy na ten temat z moim małżonem bo zamawiam właśnie kosmetyki i na samo wspomnienie tego zapachu zrobiło mi się jakoś tak słodko i przyjemnie. Najstarszą córkę i synka smarowałam oliwką Nivea i dla mnie zapach dzidziusia posmarowanego tym kosmetykiem po kąpieli jest najcudowniejszy na świecie i bezcenny. Jak tylko synek nie będzie alergikiem to na pewno będę z tego korzystałam.
Przy córach było tylko Oilatum, a u Emilki później nawet i to poszło w odstawkę i kąpała się w mące ziemniaczanej ew. nadmanganianie potasu bo miała bardzo dużą alergię.

Abstrahując trochę od tematu ostatnio czytałam, że już nie pielęgnuje się pępka tak jak dawniej. Przy najstarszych używałam spirytusu, później okazało się , że odchodzi się od niego więc używałam przy młodszej Octeniseptu, a teraz podobno obowiązuje sucha pielęgnacja pępka, czy w zasadzie tylko wietrzenia, a tylko w razie zabrudzenia np. moczem przemywanie go wodą z mydłem. Świat idzie do przodu... A Wy na jaką pięlgnację pepuszka stawiacie?
 
Mama 4 ja przy większości dzieci używałam spirytusu bo tak było zawsze mama mówiła i było dobrze :) przy Jasiu cudowny octenisept polecał wiec nim niby szybko kikut odpadł ale bardzo wszystko pod nim było zgnojone jedna ropa goilo się i goilo wysieki jakieś miał ciągle , teraz jak dawniej spirytus i tyle
 
Mamo czwórki, moim zdaniem Smyk ma rzeczywiście dużą rozmiarówkę, ale tych najmniejszych ciuszków nie kupowałam nigdy u nich, wiec ciężko mi powiedzieć. Za to 62 od nich to wg mnie 68 i tak dalej...

Półtora roku temu do pielęgnacji pępka octeniseptu używałam i bardzo ładnie się zagoił, nie znam aktualnych wskzań, octenisept mam, a jeszcze pamietam, że na ranę po cc mi psikali nim następnego dnia. Mam też koleżanki, które używały w tym samym czasie spirytusu do pielegnacji pępka i też były zadowolone.
 
Mamo 4 ja ostatnio kupilam body na 50 moge ci wymiary podac jesli chcesz. Wg mnie takie jak 56 z innych firm

Jestem w 31. tygodniu ciąży <3
 
reklama
Pare dni temu na mamach z rzeszowa ktoś pytał o rozmiarówkę smyka. Na Zuze pasuje idealnie zgodnie z wiekiem i jeszcze jakaś jedna mama napisała tak jak ja, a reszta, że duża rozmiarówka. Ale to chyba nie ma co porównywać, bo każde dziecko inne. Ja 56 ze smyka nawet nie kupowałam teraz. Pierwsze tygodnie będę używać po Zuzi.

Jestem w 33 tygodniu ciąży
 
Do góry