reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

Skrzat, no przykre, odkupiłabym ten materac, zamiast oddawać taki zasikany :(

Ja miałam przy Małgosi pożyczony cały wór ciuszków malutkich, opierałam się najpierw jak mi koleżanka zaproponowała, ale kilka razy powtórzyła, powiedziała, co ile kosztuje itp., no i wzięłam. Wór był mega i zniszczył się jeden pajac - zatrzask się urwał, chodziłam po pasmanteriach i nigdzie w takim kolorze nie mieli, więc spytałam ją w końcu, czy założyć jej jakiś inny czy odkupić, ale powiedziała, żebym dała sobie spokój, więc kupiłam chociaż coś dla jej synka na teraz, żeby jej to zrekompensować. Oddałam już te ciuszki, dlatego tyhc malutkich na początek mam już niedużo. Do tej pory nie przejrzałam wszystkiego, bo nie mam jak :( Tak od 68 mam więcej dopiero ubranek. Zostawiłam sobie od niej jeszcze tylko śpiworki, w tym jeden na wyjścia Lodger, bo Małgosi ani razu nie założyłam, 2 polarowe małe pajace i tyle.

Milagros, ja wszystko zapisywałam przy rozpakowywaniu :) 2 strony A4 drobno zapisane i to jeszcze opisywałam dokładnie, jaki kolor, sposób zapięcia, wzór, markę i rozmiar, bo bałam się, że jak zapiszę tylko "3 pajace next 62", to nie będę pamietała, bo jednak kilka używek też kupiłam na allegro ;)
 
reklama
Przykre z tymi pozyczkami. Po co ktos oferuje jak oczekuje ze w idealnym stanie wroca ciuszki? A jesli o wieksze gabaryty chodzi to chyba bym sie bala. Skrzat to ktos bliski ten materac zalatwil? Chyba kupilabym zwykły za 60zl i nie zwracała sobie glowy
Az strach lozeczko ogladac faktycznie

Jestem w 31. tygodniu ciąży <3
 
Netta, podeszłam do tego ambicjonalnie, bo strasznie się bałam, że pogubię gdzieś te rzeczy albo zapomnę, które to były ;) Nie należę do zbyt zorganizowanych osób, w szafce wszystko razem leżało, a jak mała wyrastała, to też lądowało we wspólnych kartonach, dopiero jak wydawało mi się, że wszystko co pożyczone zniknęło z szafki "na teraz", zaczęłam je odgrzebywać i spis baaardzo się przydał :)
 
Milia podziwiam, ja chyba nie nadaje się do takiego czegoś. Jestem za bardzo roztrzepana. :)
Wolałam pójść do lumpeksu i kupić. Mam jeszcze coś takiego jak emalka jakbym coś zniszczyła to bym blagala o wybaczenie hehehe :-) zaraz mam straszne wyrzuty sumienia bo staram się o wszystko dbać i pilnować ale mój mąż już inaczej jemu często zdarzają się wpadki ;)
 
Netta torba ta szara (zygzak) juz wysłali, do gondoli i tak prawie nie będę używać, bo po co zima, a potem chce grafitowy baby jogger city elite wiec bedzie pasować jak ulał ;)

No z pożyczaniem to niestety jest rożnie:/ zawsze trzeba sie liczyć ze ktos cos zniszczy, ale niekoniecznie bo do mnie gro rzeczy wróciło w stanie idealnym, ale wózek parasolka tez pożyczyłam i to najbliższej rodzinie to nawet nie raczyli wyprać:( ech jak ktos nie wydaje kasy to potem nie szanuje taka jest prawda.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Emka miałam dac Ci znać jak znajdę jakieś pieluchy. Zamówiłam na gemini od weber gramatura 140, wydaje mi się ze sa fajne grube ale średnio się znam :-)
 
Karosznurek a sugerowalas się tylko rozmiarem czy też wizualnie?
Bo ja mam dużo 62które sa 56, i 68 które są coś pomiędzy 56a 62. ;-)

Jestem w 33 tc :-)
 
Niby szybko, szybko ale moja Basia w 56 chodziła prawie 2,3 miesiące a ważyła 3200 przy porodzie. Młoda teraz z tych mniejszych ma 1700g, B w tym okresie ciąży miała wg usg 2000g wiec ja sie kolosa nie spodziewam. Musze wlasnie jakieś body 56 dokupić, chyba te z h&m kopertowe, wyślę mojego jak wróci niech cos kupi;)

A tak apropo przy moim nudnym leżeniu poczytałam wczoraj bloga "sroka o" jest dużo postów o kosmetykach i analizy ich składu. Heh i tak wyczytali, ze np. cała seria ziajki ma np sporo syfu w składzie a tanie kosmetyki z rosmanna babydream maja składniki naturalne, wiadomo nie koniecznie mowię tu o ich stosowaniu dla świeżo urodzonych, Oilatum i emolium tez niezbyt wg analizy składu. Warto poczytać i sie zastanowić:) z bepanthenu poleca jeśli chodzi o składniki jakaś maść extra i do pupy krem linomag ale tez jakiś konkretny, bo producenci wkładają w te kosmetyki dla dzieci niestety sporo chemiczny substancji. Ja sie aż tak nie znam po nazwie co jest szkodliwe a co nie ale wychodzi na to ze czasami "chemiczna nazywa" to produkt naturalny, roślinny lub bezpieczny. Jak ktos ma czas warto chyba sobie poczytać i zastanowić sie czym tego noworodka potraktować:)
Ja naprawdę polecam Wam olej kokosowy:)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Doświadczone mamusie jaki płyn do kąpieli polecacie od 1dnia życia? Czy warto zakupować od razu lek ma kólki żeby pózniej nie latać biegiem do apteki? Jaki polecacie? I pytanie ostatnie jeśli chodzi o witaminę D3?jaka najlepsza i najrozsądniejsza?
 
Do góry