reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wątek zakupowy - wyprawka dla maluszków!

reklama
Myślę że kapturek jest zbędny żeby nie powiedzieć niebezpieczny wg mnie. Ale bardzo ładne wzorki tych które wstawilas.

Ja mam 3 opcje do spania. Zobaczymy co się dziecku najbardziej spodoba. Wtedy ewentualnie dokupie po sztuce dodatkowej. Mam jeden rożek, jeden otulacz dostałam w spadku, jeden spiworek kupiłam z metkami Georga za 30zł
1473756442016.jpg
1473756446341.jpg


Jestem w trakcie 31 tygodnia.
Z Polą spotkamy się ok 18 listopada [emoji175][emoji175][emoji175]
 

Załączniki

  • 1473756442016.jpg
    1473756442016.jpg
    44,4 KB · Wyświetleń: 255
  • 1473756446341.jpg
    1473756446341.jpg
    36,1 KB · Wyświetleń: 259
Skrzat, torba fajna :)
Karo, Twoje zakupy śliczne :)

Skrzat, szczerze, to wydaje mi się, że za ciepłe takie coś do spania w domu, chyba że masz niską temperaturę.
Akurat u mnie kapturki i czapeczki w domu zupełnie odpadają, nie jestem zwolenniczką i bardzo mi się spodobało to, co położna w szkole rodzenia powiedziała, jak chodziłam poprzednio, żeby nie przesadzać, bo my też w czapkach w domu nie chodzimy. Ani razu w domu czapeczki nie założyłam, w szpitalu też nie dawali choć wcześniaka miałam i dogrzewana była na początku, kapturek w domu uznaję tylko w ręczniku ;) Ale wiadomo, każda mama robi, jak jej instynkt podpowiada, może niektóre dzieci też wolą mieć bardzo ciepło w główkę.
 
Piękne te wasze zakupy :)
Dostałam wczoraj fotelik-leżaczek 3w1 z fisher price, miała któraś z nim styczność ?

Co do czapek, pamiętam U nas mama zakładała po kapaniu tylko ze względu ze musiała przejść z nagrzanego do kapania pomieszczenie przez całe mieszkanie i nie chciała żeby owialo, a w pokoju jak już dzidzia szła do łóżeczka to sciagala, tak było przynajmniej z bratem co zaobserwowalam. U nas raczej czapka będzie zbędna bo jeden pokój od wszystkiego ale kilka mam w razie w :)

Do spania mam rożek, ale wiem już gdzie są otulacze w razie w, a jak nie to mam taki cienki kocyk :)

Edit, wciąż czekam na przesyłkę z gemini liczyłam ze dziś będzie bo zamawialam chyba w czwartek... Max w piątek.
 
Mnie wlasnie tez ta kapoca niezbyt, z uwagi na bezpieczeństwo i uduszenie, Basia była bezczapkowa w domu ale wtedy było 37 stopni i lato, ja w ogóle nie uznaje ubrań dla noworodków z kapocami bo jak to biedne dziecko ma leżeć ciagle z czymś pod głowa, szyja, wiec np. Nie wiem kto projektuje takie bluzy. Ten otulaczek mi sie spodobał wlasnie ze ciut cieplejszy dzidzia by mogła spać w cienkim body a to bedzie jako kocyk, kołdrę to ja wyciągnę jak dziecko bedzie miało dobre pół roku jak nie wiecej:p puki co nawet nie szykuje pościeli oprócz prześcieradła i ewentualnie ochraniacza, chyba jest wersja tych wzorów bez tej kapocy co by mi bardziej odpowiadała. Ja fanka rożków nie jestem, Basi ani razu nie zawinelam. My mamy w domu ok 20 stopni.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Skrzat, no to zobaczysz, jak dziecku przypasuje, będzie dobrze spało, nie będzie się pociło, to ok, a jak coś nie tak, to zmienisz :)
Też żadnej pościeli oprócz prześcieradła nie szykuję, ochraniacz dam później dopiero, jak dziecko stanie się mocno ruchliwe, wcześniej chcę dobrze widzieć również z pozycji kanapy ;)
Mam 2 śpiworki frotte i jeden cienki bawełniany, ale będę raczej w pajaca ubierać na noc i dopiero śpiworek, bo tak to obawiam się, że jednak nóżki by marzły, w nocy w zimie tez mam ok. 20 st., a jak będzie za zimno, to wtedy coś cieplejszego założę małej. Naczytałam się i kocyków/kołderek dla takich małych dzieci się boję, co innego na spacer czy w ciągu dnia, jak mam dziecko na oku.
 
Przyszło w końcu zamówienie z gemini, zadowolona jestem :-)

Co do pościeli ja nic nie kupuje, zamierzam tylko prześcieradło teraz kupić. Nad ochraniaczem się jeszcze zastanawiam czy teraz czy później, no i pościel na pewno dopiero na następną zimę. :)
 
My używaliśmy czapeczek jakies 2-3 tygodnie, bo mały jako wcześniak miał problemy z termoregulacja. Zreszta nawet w szpitalu to stopki przez kilka dni mu okręcali watą i dopiero na to skarpetki, bo mu marzły.
Skrzat śpiworek to naprawdę fajna sprawa, tylko zeby nie był za gruby bo tam w środku naprawdę fajnie grzeje.


Jestem w 30tc, będzie syn[emoji7] TP29.11.2016[emoji4]
 
reklama
Milia my to chyba do tej samej szkoły chodzilyśmy hehe [emoji6] a tak serio to ja za czapkami w domu też nie jestem.. a spać będzie bez niczego albo w rozku no ale u nas ciepło w domu..

Jestem w 33 tygodniu ciąży[emoji2] będzie córeczka[emoji7] TP 06.11
 
Do góry