reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

Moja koleżanka parę dni temu urodziła córcie 4kg i 63 długa,sama jest taka drobniutka ojciec dzidzi jest spory facet w każdym bądź razie ciuszki w rozmiarze 56 jej sie nie przydały a miała tego pełno wiec chyba nie warto tak dużo kupować w tak małym rozmiarze :-)

chyba ze mama ma 160cm tata 170cm teściowie w sumie 170cm:-) jedynie moi rodzice 188 i 164
 
reklama
Wiem ze nie nalezy kupowac za wiele malutkich ubranek,bo dzidzia moze urodzic sie wieksza.Tylko ze tu w IE sa takie oznaczenia NEWBORN czyli nowo narodzone i 0-3m,3-6m i tak dalej i badz tu madry czlowieku jakie to sa rozmiary.
Ja mysle ze te NB to sa dla takich bardzo malutkich dzieci,bo sa male jak narazie kupilam 3pajacyki i 3 pary bodow.
W rozmiarze 0-3m kupilam chyba 3pajacyki,body,spodnie koszulki.Jeszcze musze dokupic ubranek ale chyba w rozmiarze 0-3 /???
W wolnej chwili zrobie fotki.
 
Byliśmy z mężem na zakupach przedwczoraj i doznałam szoku w normalnym sklepie z dziecięcymi ciuszkami czy w h&m czy cubusie są ciuszki od rozmiaru 44 co u nas nie jest popularne u nas chyba zaczynają się od 50.Fajnie że tu się myśli o tych najmniejszych ja urodziłam synka 41 cm długiego wiec takie przydały by sie bardzo a tak topił się w 56 bo wtedy nawet 50 nie było:-)
 
na początek wystarczy po kilka sztuk pajacyków, śpioszków i body, kaftaników używałam na początku, jak jeszcze pępuś nie odpadł... potem o wiele wygodniejsze są body, najlepiej rozpinane z przodu na całej długości - tylko nie na pleckach, bo nie dość że trudno ubrać to jeszcze dziecko leży na tych zatrzaskach :-( - to samo pajacyki - rozpinane z przodu są wygodniejsze
ja od razu kupowałam rozmiar 62, zważywszy na mój wzrost i męża (181 i 186cm) oraz to że ja miałam 57cm, mój brat 63cm - także nie było raczej możliwości, aby moje dziecko było jakąś kruszynką ;-)
 
Ola_o a no ja do koszykarzy nie naleze 158cm:no:moj m ponad 180cm tak wiec trudno wyczuc do kogo dzidzia sie wrodzi z dlugosci.Sama rozumiesz mam maly dylemat-trudno wyczuc.
Wiem ze najlepsze pajace,body czy inne ubranka najlepsze zapinane z przodu,a i ubranka bez kapturkow.
Najgozej bedzie jak nie dostane tutaj zadych kaftanikow i spiszkow,bo jescze nie widzialam najwyzej w samych pajacach dzidzia bedzie smigac,bo co zrobie OKA SOBIE NIE WYJME:-)

A pod pajacyka zaklada sie tez body,bo nie jestem pewna?sorki za pytanie
 
nie, nie trzeba pod pajacyk nic zakładać - najwyżej coś na wierzch, jeżeli jest chłodno... ale z drugiej strony, jeśli pajacyk trochę za duży to wtedy jak założysz body, będzie lepiej pieluszkę trzymało
 
Dzieki dziewczyny.
Mnie tez tak sie wydawalo ze powinno sie zakladac body pod pajacyka,wtedy i maluszkowi jest cieplej noi pampers bardziej sie trzyma:-):-):-).
Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce,juz nie dlugo...:tak:
 
reklama
Ja na samym początku zakładałam body z krótkim rękawem pod pajacyka. Potem pajacyki używałam przede wszystkim do spania i wtedy bez body.
Fajnym rozwiązaniem są tez półśpiochy. Tylko nie na noworodka, żeby brzuszka ściągacz nie uciskał. Ja właśnie w środę po USG kupiłam dla bąbelka dwie pary w H&M (na 2-4 m-ce). Nie mają cienkiej gumki tylko właśnie szeroki ściągacz. To dużo wygodniejsze dla dzidziusia.
 
Do góry