reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

carolin- ale Szymonowi głowa wystaje i nogi i cały zgarbiony jest już w tym starym nosidełku...sama nie wiem, ale przeciez ten fotelik można ustawić na pozycje półleżącą-to tak samo jak w tych malutkich nosidełkach

ATsonia, a jaki masz teraz dla Szymusia? do 13 kg? jakiej firmy?
moja mała waży ponad 7 kg i nóżki faktycznie prawie wystają ale główka jeszcze nie. a moja ma 65 cm długości.

Faktycznie jak malutki jest zgarbiony to fotelik jest za mały to też niebezpiecznie.
Trudno mi Tobie coś doradzić, ale mnie ten artykuł przekonuje, aby dziecko jak najdłużej tyłem jeździło.

ja chyba jednak nie przerzucałabym sie jeszcze na większy fotelik.
Nie odbierz tego, że się mądrze, ale jeszcze chyba za wcześnie.
 
reklama
carolin- widzisz sama nie wiem, mój Szymon waży 8250g i ma 74 cm...no to jest różnica:-( narazie sie tylko rozglądam...zanim kupię to jeszcze minie z miesiąc....tylko w sobotę jedziemy do olsztyna 180 km i tak sie boję ze jemu jest nie wygodnie i ciasno....
 
carolin- widzisz sama nie wiem, mój Szymon waży 8250g i ma 74 cm...no to jest różnica:-( narazie sie tylko rozglądam...zanim kupię to jeszcze minie z miesiąc....tylko w sobotę jedziemy do olsztyna 180 km i tak sie boję ze jemu jest nie wygodnie i ciasno....

ATsonia, ale masz chłopa, to faktycznie moja kruszynka;)
a masz fotelik do 13 kg? jakiej firmy?
moja koleżanka ma synka który ma też jakoś 74 i wozi bez problemu w Maxi Cosi Cabrio.

no to faktycznie czeka Was podróż
 
carolin- nie, my nie mamy takiego fajnego nosidełka, tylko taki zwykły jakis, który odziedziczylismy po męża chrześniaczce, dlatego między innymi spieszy mi się żeby kupić nowy, porządny fotelik.
 
Ostatnia edycja:
ATsonia, a nie boisz sie, ze na taki fotelik Twoj maluszek jeszcze za maly? chodzi mi o to, ze fotelik jest juz raczej dla siedzacego dziecka. w aukcji jest napisane od 9 kg, ale tez od 9 m-cy.
niedawno czytalam artykul, zeby jak najdluzej wozic nasze maluszki w fotelikach tylem, jest to dla ich dobra.
oto i on
fotelik.info :: Od kiedy fotelik przodem do kierunku ruchu? -

i jeszcze jeden
fotelik.info :: Fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy -
tutaj jest tekst m.in. o nóżkach

"Może i powinien świadomie, najdłużej jak to tylko jest możliwe, używać pierwszego fotelika, który sprawił swojemu dziecku - montowanego tyłem do kierunku ruchu nosidełka - kołyski. Obowiązującymi tutaj kryteriami są: przekroczenie limitu wagi lub wystawanie głowy dziecka powyżej górnej krawędzi fotelika. Uwaga: absolutnie bez znaczenia dla bezpieczeństwa dziecka jest to, że jego nogi opierają się o oparcie fotela samochodowego"

W Norwegii jest tak ze trzeba bodajze do 5 r.z. dziecka wozic go tylem do kierunku jazdy:tak: te wieksze foteliki tez sie tak montuje;-)
ale jak dla mnie to jest przesada bo dziecko ma caly czas zgiete nozki bo jest oparcie od foteli.. no ale tutaj jest takie prawo i juz..

a co do fotelika to poki dziecko nie siedzi nie powinno sie go wymieniac na te wieksze chyba ze zamienic na od 0 do 18kg a nie od 9 do...(ilus tam) ;P
 
Ostatnia edycja:
W Norwegii jest tak ze trzeba bodajze do 5 r.z. dziecka wozic go tylem do kierunku jazdy:tak: te wieksze foteliki tez sie tak montuje;-)
ale jak dla mnie to jest przesada bo dziecko ma caly czas zgiete nozki bo jest oparcie od foteli.. no ale tutaj jest takie prawo i juz..

a co do fotelika to poki dziecko nie siedzi nie powinno sie go wymieniac na te wieksze chyba ze zamienic na od 0 do 13kg a nie od 9 do...(ilus tam) ;P

a o tym tez czytalam w tym artykule, ktory zalaczylam powyzej., faktycznie 5rż to przesada.
 
ATsonia jesli chodzi o fotelik to może w twoim starym można wyjąć podkładkę ... tzn np w maxi cosi można wyjąć z niemowlęcej wkładki taka gąbkę i dziecko siedzi głębiej a i tak ma ten swój ochraniacz na głowę. a z fotelikiem monotowanym do przodu uważaj, bo nasze maluchy niezależnie od tego ile ważą i ile mierzą nie mają pełnej kontroli nad głową. i o to tu chodzi przede wszystkim przy uderzeniu przy 50 km na godzinę głowka dziecka leci do przodu z takim impetem że maluch jej ne utrzyma... tzn jeszcze jest za duża w stosunku do may ciała i najczęściej SAMA wylatuje przez przednia szybę... niestety. dlatego dzieci muszą jeździć tyłem. a jak kupujesz fotelik to zwroć uwagę nie tylko na to czy ma dopuszczenie do jazdy (tzn mają je w zasadzie wszystkie foteliki, ale pamiętajcie dziewczyny, że chodzi o zderzenie czołowe przy 50 km na godzinę - czy któraś z was jeździ z taką prędkością???) ale tez czy ma zabezpieczenia boczne!! producenci się tym cchwalą więc przy zakupie zapytaj sprzedawcę. wtedy dziecko jest zabezpieczone tez przed bocznym uderzeniem. ale też przy 50 km. niestety.
badania wykazały, że wiele z fotelików, które nie mają tych zabezpieczeń przy bocznym uderzeniu zachowuje się jak łódeczki.. tzn dziecko po prostu wypada bokiem - choc z pozoru wydaje się to niemożliwe
 
reklama
dziewczyny!

skad wy macie te pczuszki hippa? bo ja wypełniłam mase ankiet w szpitalu i w necie i jak dotad dostałam tylko paczuszke z bobowity z fajnym poradnikiem zywienia, jednym słoiczkiem i saszetka kaszki, herbatki i mleczka...i nic poza tym-a naprawde wypełniałam sumiennie wszystkie ankiety...

a co do wozeczka bee...to jest swietny! nam sie podobał tez cameleon z tej samej firmy, ale odpadły oba ze względu cenę i na małe koła przednie :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry