reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek zakupowy + wózki + wyprawka i torba

hejka:) ja jestem z kwietniówek ale czytam was namiętnie ponieważ pierwsza córę miałam termin na 10 kwietnia a urodziłam 22 marca a wiec i teraz szykuje się na poród w marcu.
Ja tez używałam kosmetyków Nivea i do tej pory używam np pozostał krem na każda pogodę, krem sos na wszelkie wypryski do tej pory skutkuje (nawet mąż używa), do kąpieli żel, na odparzenia nic nie skutkuje tak dobrze jak maść Linomag( a wszystko przetestowałam)
Oczywiście w pierwszej ciąży kupiłam wszystko ale teraz połowy z tej listy nie kupie np płatki kosmetyczne duże do niczego się nie przydają ponieważ te małe dobrej jakości(bez włosków) są bardziej poręczne do małej buzi:)
Np na początku kupiłam zwykła mała gruszkę do nosa ale to badziew wielki pózniej kupiłam wieksza ale tez sie nie sprawdziła az natrafiłam na zestaw frida i to jest rewelacja każdemu polecam.
Jeszcze z kosmetyków własnie polecam oliwke nivea ale nie uzywałam jej tak duzo. Lekaz pózniej doradził mi abym smarowała mała oliwa z oliwek co drugi dzień i to sie sprawdziło skura bez skazy do tej pory:) moja bratowa tez tak działa z ta olowa z oliwek a nic jej nie mówiłam- inny lekarz jej powiedział. Jej malutka ma 4 miesiace i skóra jak u niemowlaka:tak:
ale duzo napisałam
mam nadzieje że wam sie przyda
 
reklama
Modroklejka ty to jestes szczegolowa kobieta,i jaka zorganizowana-wszystko przed czasem!To juz nie pierwszy twoj spis:-)

Ja jestem chyba jakas dziwna bo chce ogranizyc sie do minimum akcesoriow dla dzidzi i polowe rzeczy bym wykreslila,a dokupywala pozniej w miare potrzeby.Zreszta w naszym malym mieszkaniu metrazu 42m2 to nie mozna zaszalec:tak:

Planowalam kupic kosmetyki dla dzidzi z najprostszych serii typu Bambino lub Linomag.Nie umiem jednak wypowiedziec sie czy sa najlepsze,mysle ze jedna dzidzia moze dostac alergii po tym,inna po tamtym,jednej zaczerwieniona pupka lepiej goi sie po tym,innej po tamtym.Wybor swoj poki co dokonalam po zapachach (takie neutralne ledwo wyczuwalne),cenie,opiniach i ugruntowanej pozycji na rynku od lat mimo konkurencji.Ale jeszcze nie kupilam wiec moze zmienie zdanie.

PS. a do kapieli Oilatum,wtedy odpadnie oliwka
 
w sumie fajnie bo czlowiek i tak w stresie bo np. w moim przypadku to pierwsza dzidzia a nigdy nie przewijalam dzidziusia a na dodatek one sa takie wiotkie glowka sie kiwa a tu ciach maluszka na to cos sie poloży i tylko sie zapina i nie trzeba mu jeszcze glowiki "przepychac" przez body. Ja moja mala ubiore w to cos(body?) spioszki, kombinezonik( na foto) i cala mala wloże do takie śpiworka co jest w zestawie z wozkiem no chyba ze bedzie bardzo zimno to jeszcze kocyk.
 

Załączniki

  • P1010114.JPG
    P1010114.JPG
    55,2 KB · Wyświetleń: 40
  • P1010115.JPG
    P1010115.JPG
    52,8 KB · Wyświetleń: 27
Leganza to jest body tzw.kopertowe jeżeli chcesz na wyjscie ubrać dzidzi takie body to potraktuj je jako koszulkę na to bluzeczko/kaftanik i spioszki chyba że pajacyk wtedy już bez kaftanika czy bluzeczki
 
teraz spojrzałam do szafy i okazalo sie ze mam 2 pary spioszkow z dlugim rekawkiem a tylko jedna taka klasyczna na "ramiączkach" dobrze wiedziec czlowiek nie ma doswiadczenia a skad ma sie dowiedziec. dzieki za rade:) Napewno dzieki niej moja malenka nie zmarznie:)
 
Ostatnia edycja:
spioszki maja stopki zakonczone tak jakby "skarpetka" skoro te z dlugim rekawkiem nazywaja sie pajacykiem to jak sie nazywa to co jest na zdjeciu. to sie robi coraz bardziej skomplikowane im glebiej sie w to wdrozyc:-D
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    39,7 KB · Wyświetleń: 25
reklama
Do góry