reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Watek Kulinarny - nasze przepisy :-)

elifit wydaje mi sie, że większość ludzi cukier wanilinowy uważa za waniliowy - ja osobiście też :-D
wiem jaka jest prawda, ale wolę tą niepoprawną wersję :-)
 
reklama
Też mówię waniliowy, tak już z przyzwyczajenia.

Ale od jakiegoś roku zamiast zrobiłam sobie ekstrakt z wanilii - super sprawa. Wystarczy zalać z 2-3 nacięte laski wanilii szklanką alkoholu - może być wódka, może być rum. Odstawia się w ciemne miejsce na 2 miesiące, co jakiś czas potrząsnąć. Do ciast i kremów rewelacja - inny smak mają niż po cukrze wanilinowym. W dodatku jest bardzo wydajny, a jak się ma ku końcowi wystarczy dolać alkohol
 
na serkach homo też pisze wanilinowy :D całe życie mowilam waniliowy,nawet jak przeczytasz poprawnie to dziwnie brzmi.... :p lud sie przyzwyczaił, wiec tak sie mówi,ale i tak duża cześć myśli że tam pisze smak od "wanilii" :-):-)
 
Ja wlasnie wcinam ciasto marchewkowe mileczki :) bardzo smaczne!


Ja tez mowie waniliowy - chyba powinni nazwe zmienic bo prawie nikt sie prawidlowa nie posluguje :-D
 
reklama
zrobiłam wczoraj szarlotkę wg podanego przepisu tylko dałam jabłka prażone z Lidla ( nie trzeba ich obrabiać ) a słoik 900g kosztuje chyba z 5 PLN i do tych jabłek dodałam jeszcze rodzynki :-p

wyszło super, ciasto cieńcie i kruche a jabłuszka przepyszne :-)
 
Do góry