reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Watek Kulinarny - nasze przepisy :-)

ilonka - ja przy Milenie na początku leciałam na zupach typu krupnik, rosół no i mięso na parze :tak: więc mam przygotowane porcję na zupy, i posiekane do tego już warzywa ( wyciągasz i wrzucasz do wody ) porcję mięska :-) pokupowane makarony i kaszę :tak:

Mój chłop zup nie lubi ale niestety przy mnie musi jeść
bo ja i Milena bardzo lubimy, ja nie mam gotowych porcji
ale mam zawsze por, marchewke i pietruszke potartą
w woreczkach albo pojemniczkach zamrożoną
tak samo jak poporcjowanego kurczaka czy jakieś mięsko ...
ryż i makarony też mam zawsze w domu bo lubimy zapiekanki czy risotta

Hej ja dzisiaj pierwszy raz ciasto zrobiłam i wyszło! a jakie pyszne ojj polecaaam! :-)
robiłam dokładnie wg. tego przepisu Ciasto zebra - sprawdzony przepis myslalam zeby moze jutro zrobic znowu bo bardzo szybko znika z talerzy :) ale boje sie ,ze z kanapy to sie niedługo nie podniose ;-)

ja też robie już x lat takie ciasto ... bardzo dobre jak ktoś lubi ciasta babkowe,
można zrobić polewę czy pudrem posypać ...
daje wodę gazowaną zamiast oranżady


mi najgorzej będzie się rozstać z kawą i wodą gazowaną po porodzie
nie umiem się napić żadnymi sokami ani niczym niegazowanym ...
dziennie wypijam butelke wody z bąbelkami i nie umiem jej niczym zastąpić :zawstydzona/y:
 
reklama
monysia - ja piję wodę średnio-gazowaną i mam nadzieję, że po porodzie też będę ją pić bo niegazowana jakoś mi nie wchodzi a soki to sam cukier :dry:
 
Czemu gazowana woda jest niewskazana? Myślałam, że jak piszą, że "napoje gazowane są niewskazane" to raczej chodzi im o te słodkie lepiki typu cocacola albo fanta i to właśnie ze względu na cukry.
 
w ciąży nie jest nie wskazana, z tym że gazowanej wypija się mniej niż nie gazowanej a w ciąży powinno się duużo pić.
ponoć gazowanej nie powinno się pić podczas karmienia piersią bo powoduje kolki i wzdęcia



zupa cebulowa którą ja robię:
http://www.kuron.com.pl/przepisy/art1658.html
(ja część cebuli po usmażeniu rozdrabniam blenderem)
 
Ostatnia edycja:
A ja robię tak:

5 dużych cebul
1 1/2 litra bulionu lub wywaru z warzyw lub rosołu
2 ząbki czosnku
1 łyżeczka suszonego tymianku jak nie ma to też nic takiego
sól i pieprz
śmietana

Cebulę obrać i pokroić w kostkę lub plasterki. Czosnek przecisnąć przez praskę.
Wszystko zeszklić na patelni na margarynie lub masełku.
Przelać do gotującego się rosołu, zmiksować,
doprawić solą pieprzem, zabielić śmietaną.

Można rozpuścić w wywarze serek topiony,
można podawać z groszkiem ptysiowym lub grzaneczkami
i jak ktoś lubi posypać natka ..
 
ja nie mam problemu z wodą bo pije tylko nie gazowana saguaro z Lidla naprawde mi smakuje, czasami tez kupuje piwniczankę zielona ona ma trochę słodki smak , jest lekko gazowana .
Ja też już trochę warzyw pomroziłam żeby mieć na szybkie zupki, muszę jeszcze tylko kupić sporo kaszy hehe, mam tez nadzieje że moja teściowa będzie mi przynosić obiady co trzy dni, tak robiła jak urodziłam Nadusię!!!
 
reklama
Do góry