reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wątek kulinarny - nasze przepisy

W ten wątek wdarł się mały chaos... i czasem ciężko coś konkretnego znaleźć, ale myślę, że nie musimy zakładać nowego.
 
reklama
No i nałobuzowałam:zawstydzona/y:
Ale już się poprawiam i przepis na pączki umieszczę za chwilę w wątku kulinarnym. Poza tym apeluję o te obiadowe pomysły również tam:tak:
 
Przepis na pączki:

Składniki:
1 kg mąki
1 szklanka cukru
1 szklanka jajek:tak:
1 szklana margaryny Kasi rozpuszczonej
100g drożdży
2 łyżki spirytusu lub rumu
mleko
szczypta soli
do smażenia 1/2kg smalcu i 1/2l oleju

Przygotowanie
Drożdże rozpuścić w małej ilości ciepłego mleka, wymieszać z łyżką cukru, posypać po wierzchu łyżką mąki i odstawićdo wyrośnięcia.
Jajka ubić z cukrem na palniku i ostudzić.
Do drożdży wsypać mąkę przesianą przez sitko, dodać szczypte soli, margarynę, ubite jajka, mleko (tyle, żeby ciasto miało odpowiednią konsystencję- zwykle wlewam "na oko").
Wyrabiać ciasto tak długo, żeby odchodziło od ręki!
Na koniec dodać spirytus lub rum i wymieszać.
Pozostawić ciasto do wyrośnięcia.
A potem rozwałkowywać na stolnicy na grubośc ok 1 cm i wycinać krążki. Na środek krązków nałozyć dżem lub cośtam innego(np krem czekoladowy taki do smarowania kanapek) Przykryć takiego krążka drugim krążkiem i wyciąć jeszce raz mniejszą szklanką.
I takie surowe pączki pozostawić do wyrośnięcia, a potem smażyć w takiej dużej ilości tłuszczu jak napisałam. Tylko trzeba pilnować, żeby tłuszcz nie był za gorący, bo wtedy pączki nie pieką siędokładnie w środku! Gdy się przyrumieniają zbyt szybko, to znaczy, że jest za gorący. No nie wiem...kilka minut powinny się obsmażać z każdej strony...ciężko mi teraz powiedzieć ile dokładnie.
No i potem koniecznie trzeba wyjąć pączki na papier, żeby odsączyć z tłuszcu- ja na ręcznik papierowy wyjmuję. Można obtoczyć w cukrze pudrze wymieszanym z cukrem waniliowym.

O rany! Ale długi przepis mi wyszedł!

Smacznego!:tak:
 
Ostatnia edycja:
dmuchawiec dzięki za przepis na pączki na pewno wypróbuję, pewnie dopiero po weekendzie, ale na pewno spróbuję:tak::-D:tak::-D:tak:
 
Ja też uwielbiam pączki ,lecz wiadomo w dupke idzie.Jak wszystko zresztą:tak:;-)!!!

Ale uwielbiam ciasto francuskie.Robie rogaliki ,ciastecka z jabłkami.
PYCHHHHOTKA,mogłabym się nimi zajadać,aż brzuch by mi pękł!!!:-D:-p
 
Tak,tak JUSTYSIA tu mozesz sobie robic paczki i ciastka w tym temacie:-D:-):-pWidze ze sie poprawiłas:laugh2:A te ciacha francuskie tez uwielbiam,dzis robiłam z jabłkami,pychotka.ja kupuje to ciasto w biedronce i w nim nie ma jaj i mleka nie wiem jak w innych,ale to jest dla mnie ok,i taniocha cos koło 3 zeta.
Zawsze jak napieke i mam gosci to sie nimi zajadaja:-)
 
Tak,tak JUSTYSIA tu mozesz sobie robic paczki i ciastka w tym temacie:-D:-):-pWidze ze sie poprawiłas:laugh2:A te ciacha francuskie tez uwielbiam,dzis robiłam z jabłkami,pychotka.ja kupuje to ciasto w biedronce i w nim nie ma jaj i mleka nie wiem jak w innych,ale to jest dla mnie ok,i taniocha cos koło 3 zeta.
Zawsze jak napieke i mam gosci to sie nimi zajadaja:-)

:tak::tak::tak:ja też kupuje w biedronce,chociaż u nas podrożał,ostatno w tesco kupiłam.

A widzisz jestem zdolna uczennicą!!!:-p:-D
 
Widzę, że Panie zamieszały.... ;-):tak:
Oj, do okulisty trzeba faktycznie wysłać. Albo tylko bardziej się zaznajomić z naszymi wszystkimi wątkami. :-)
Buziaki Lejdis.:laugh2:

Wrzucajcie jakieś ciekawe przepisy:-):-):-):-):-)

i w chwili wolnej (hihihi) wracajcie do początku tego tematu. Na prawdę jest tu kilka dobrych, sprawdzonych przepisów! Szczerze polecam!!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry