reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

Hej dziewczyny :)
Mój Seba też za wiele nie mówi, śmiejemy się że poszedł w fizyczność, bo właśnie szybko chodził... Chciałabym żeby juz gadał, ale to dla swojego świętego spokoju ;)
Chociaż dzisiaj było długie zdanie w jego języku: "mama tam bam brum ijoijo apa" co miało znaczyć "mamo tam spadł samochód pomóż podnieść" :D w szoku byłam, bo pierwszy raz tak sensownie, mimo że po swojemu, sklecił słowa :D
zimnoooo :D
 
reklama
Hej
Rosi od mojej znajomej syn nie mówil totalnie nic do 3 roku zycia.... no może mama powiedział... Chodziła z nim po neurologach psychologach i nic.....w końcu sam ruszył z mową... nie mówi wyraźnie ale ważne że w ogóle mówi. Także tak jak dziewczyny piszą spokojnie :):)
Moje dzieci też późno zaczeły chodzić, ale wydaje mi sie że Sebuś wiecej mówił jak był w wieku Kubusia, choć on dużo mówi... ale to może tylko mi sie wydaje...

Dziś wolne jutro wolne..... oh, jak mi dobrze.. :) Jutro jade z dziećmi do okulisty..
Do szkoły dopiero 18-19 luty, także mam ferie :)
wkleiłam Wam coś na grupę ;p
 
Ostatnia edycja:
Hej!
Co chcę ostatnio coś napisać, to mi się jakieś dziwactwa wklejają i sobie odpuszczam. U nas po staremu. Co do mówienia, to moja wreszcie ruszyła z gadaniem i mówi coraz więcej, ale po swojemu. W sumie nadal nie ma tego dużo, ale coś tam jest, więc się nie martwię. Najważniejsze dla mnie, że mówi "tak", a nie ciągle "nie" - łatwo się z nią żyje.
Poza tym w ogóle już nie śpi w dzień, za to kładę ją do łóżka o 19.30, cmokam i idę, a ona śpi do rana :-)
Rosi79, ja myślę, że jeśli mówi 5 słów, to znaczy, że mówi. Gorzej jakby nie pojawiło się nic. Każde dziecko ma swoje tempo rozwoju i tyle. Jak ostatnio przeczytałam, że dziecko 20miesięcy liczy do 3 po polsku i po angielsku oraz nazywa w tych językach kilkadziesiąt rzeczy, to zwątpiłam... Ale sobie myślę, że może mama ciut fakty nagina, a poza tym - nie dajmy się zwariować, moje dziecko i tak jest najcudowniejsze i już :-)
An
 
Ostatnia edycja:
Witam:)
Bartolini z wielkim bólem zasnoł o 13.30 buntował sie i płakał.To siedzenie w domu nas dobija zimno jest ja chce juz wiosne.Nocke zaliczam do udanych do godz 4 bo potem co chwile pobudki przyszedł do mnie po 7.
Mój cos tam mowi ale wiecej po swojemu takze kazde dziecko sie inaczej rozwija do 3 roku maja czas gadulac a jak zaczną to sie im buzia nie bedzie zamykac.Mój nawet przez sen cos tam gada i sie smieje;)
Kawką drugą sie delektuje i paczka se zjadłam a dupsko rosnie:/

To kobitki miłego dzionka:)
 
A ja dzisiaj jestem normalnie w szoku:szok:
Moja niuńka odkad skonczyla roczek to nie chciala spac juz w dzien.A dzisiaj.Poszalm z nia ok 11 godziny do sklepu.Nie chcialo mi sie brac wozka bo potem na pietro taszczyc i zakupy to mi sie nie usmiecha.Uzanalam ze sklep blisko to przejdzie sie.Mrozek okropny.Brrrrrr
Grzeczna z niej dziewuszka bo pilnie szla,nawet nie pisnela,nosek juz czerwony i poliki ale idzie.W sklepei to samo.Nie plakala na raczki ,tylko szla.Wrocilismy.A ona..............siadla mi w przedpokoju i wstac nie chce.Zmeczyla sie biedulka.Wkoncu ja rozebralam,wypila mleczko i oczka patrze sie zamykaja.:-)
Spi jeszcze..................ale cisza i spokoj,jak fajniutko.Zapomnialam juz jak to jest jak dziecko spi w dzien...........
Moge wkoncu normalnie sie wykompac i kawke wypic i obiadek zrobic:rofl2:
 
moja mała zmieniła sobie rytm dnia. w dzień ma drzemki po ok. pół godziny. Wieczorem za to zasypia wcześniej bo ok. 20.30.
Gaduła z niej niesamowita i wszystko wie najlepiej, a jak czegoś nie wie to pyta: cio to?


Śmieszna jest bardzo. Zaczeła mieć wyobraźnię i gotuje mi zupki, nalewa kawę (na niby). Ostatnio mówi: mama nie siadaj tam, nie widzisz, że Ola tam siedzi?:-D (oczywiście kanapa była pusta). w czwratek kończymy dwa latka a w następnym tygodniu idziemy na bilans dwulatka - ciekawe jak to wygląda.
 
Pati widzialam to co wkeilas i garuluje :-)

Moje dziecko wlasnie zasypia,wiec bede miala troche ciszy ...zupaka zrobiona wiec jak dzieciaki przyjda ze szkoly to im tylko ja podgrzeje bo napewno wystygnie ...

Rosi jak ja wychodze z moim na spacer to on ucieka w inna strone niz cel naszej podrozy a i tak jest bardzo wygodnicki bo jak nozki go zabola to chce na rece wiec wozek zawsze mam w pogotowiu :-p


Rossa na bilansie zmierza,zwaza,popytaja sie itd i to bedzie wszystko,w gruncie rzeczy to nic szczegolnego ;-)
 
Aleee jestem w szoku:szok: Sie tloczno zrobilo, ze ho, ho:-DFajnie:tak:
Mnie najlepiej sie pdoba jak oja mowi: "Kochlam cie mamusiu badzio":-)
Super to jest.
Madzia mi tez dupsko rosnie:-D:-DOstatnio kupilam ciastka takie jak musli czy cus a moaj mala sie na nie napalila. Ale jak szybko wziela tak szybko wyplula - kluly ja w zeby:-D
Tygrynko to masz wesolo z mama:-)
Edi i jka Twoja lazienka?;-)
Rossa to Twoja juz duzo i ladnie mowi tak calymi zdaniami:szok:
Rosi Ty sie kochana nieprzejmuj - jak zacznie mowic to sie od malej nieopedzisz:-) Fajnie, ze tak Ci usnela masz zasluzony relax:tak:
An a moja niechce ostatnio po niemiecku mowic (tzn powtarzac)
Pati wypoczywaj na feriach, wypoczywaj.

Dzisiaj mialam dzein otwartych drzwi:-DCiagle ktos byl. Jak tylko odpalilam kompa to dzwonek:sorry:
Ale teraz mala spi i pisze szybko i drugie danko montuje:-)
Milego dzionka:*****
 
hej Laski!:-)Faktycznie tłoczno;)Nie dałam rady Was przeczytać:)U nas średnio.Zuzia z cyckiem się nie ma zamiaru rozstać:-(Obiecałam sobie że do konca tego miesiaca i koniec z cyckowaniem w nocy- a jutro jest 1 dzień:szok: A ja nie wiem jak to zrobić.czy przestać jej dawac w dzień na początku a potem w nocy czy odrazu jej zarać:((:)-:)-:)-:)-(To takie trudne!!!Na pomoc nie moge liczyc niczyją.Ani M. ani siostry ani tesciowej (od niej to najmniej)
Dobrze że w tym tyg. sie przeprowadzamy na nowe Mieszkanie:-D
Zuzia tez nie gada!Tylko po swojemu.Ostatni hit to OJO (ogórek):))))A łaaaa to jest UWAGA.:) Masie -to jest proszę.Masz mówi, też.I tyle Dużo tego nie jesst, ale wszystko pokaze co chce:)
My 17 lutego 2 latka - boże jak ten czas leci!!!Przecierz był nie dawno roczek:(((Miłej nocy Wam życzę!
Ja cały obolały kregosłup bo zuzia cmoka mnie w nocy po 5-6razy!!!!Koszmar! Niewyspana jestem non stop.A jak jej nie dam to się drze.Muszę ją tez wyeksmitowac do swojego łozka bo spanie z mama to juz jest męczące.Najgorsze to, że ja kompletnie nie wiem jak ją odstawic:((((paaaaa i radzcie mi coś;))))
 
reklama
Edzia ja na Twoim miejscu odstawilabym od razu,zeby mala wiedziala ze juz nie dostanie cyca...moze jak bedzie chciala cycusia to powiedz jej ze sa chore i nie mozesz jej dac,okrec sie bandarzem aby mala widziala ze nie da sie go sciagnac :tak: i musisz byc konsekwentna w tym co robisz,bo inaczej to sie nie uda :no: napewno troche poplacze ale jak zobaczy ze jej nie ulegniesz to bedzie wiedziala ze nie zartujesz i ze cyca nie dostanie ,wiem ze jest to wydaje sie drastyczne,ale w gruncie rzeczy takie nie jest...powodzenia ;-)


Monia remont bedzie w lato szwagier przyjedzie do nas z moim siostrzencem na 3 tyg i nam zrobi remont lazienki zaoszczedze polowe kasy,a i tak bedziemy mieli troche wydatkow bo jesli sie uda to chcemy kupic dwa mieszkania w PL ,mam nadzieje ze wszystko pojdzie po naszej mysli...narazie jestesmy w trakcie zapoznawania sie z kruczkami prawnymi itd...

Dobranoc laseczki
 
Ostatnia edycja:
Do góry