reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

CZEŚĆ!!
U mnie powoli do przodu...mdłości są ale naprawdę da się je wytrzymać i szybko mijają więc fajnie :tak:
Brzuch coraz większy...zwłaszcza wieczorami. Musiałam sobie kupić spodnie ciążowe bo już w tylko jedną parę jeansów wchodziłam :baffled:.....
Po 7 sierpnia mamy oglądać mieszkanie bo chcemy zmienić na większe. Mamy 1 bedroom(czyli mieszkanie 2 pokojowe) ale pokoje są małe i cieżko będzie w czwórkę się pomieścić...więc szukamy jakiegoś 2 bedroom z ogródkiem. Oby nam się udało znaleźć coś fajnego.
No a dokładnie za tydzień mam pierwsze usg :-D:-D:-D
Odliczam dni....
Cieszę się że u was ok...
Madziu to sytuacja dokladnie jak u mnie...tyle ze ja jeszcze przed zajsciem w ciąże powiedzialam mężowi ze musimy sie przeprowadzic zanim pojawi sie drugi dzidzius....i mieszkanie sprzedalismy od razu a dom znaleźliśmy poźniej...ale taki jak chcielismy: 4 pokoje i cale poddasze plus ogrodek w cichej okolicy :)))))
Jestesmy bardzo szczesliwi...tyle ze zanim wykonczymy ten dom, musimy chwilę pomieszkac u moich rodzicow....ale co tam ważne ze wszystko idzie ku dobremu :)
Wiec zycze powodzenia Madziu:tak::tak:

zaczełam sprawdzać ceny pokoi nad morzem w polsce i to jest jakiś koszmar w tej samej cenie to ja zamówie hotel 4* w portugalii
nie chcieliśmy teraz jechac nigdzie daleko a nad bałtykiem to lata nie byłam więc stwierdziliśmy z W że tym razem darujemy sobie dalekie wojaże i zostaniemy w kraju ale w tej sytuacji to ja nie jestem już tak do tego przekonana :baffled: szukam dalej urlopik już za tydzien trzeba coś wymyślić
Julisia- mam podobne zdanie ...i za tydzien lece do Grecji...troche sie boje pozdróży ale ginka mi powiedziala ze moge leciec..wiec jej zaufałam.

Buu ale coś mało dziewczyny piszeice dzis.. ja już prawie spakowana teraz obiadek gotuje ;) aa i udało się załatwic wizytę u ginka zaraz po przyjezdzie do Polski czyli pojutrze ;))))) a no i dziękuję wszystkim za troskę napewno będę na siebie uważa w drodze :) biegnę pilnowac obiadku ;) miłego popołudnia Śnieżynki;)))
Hunjord- a nie lepiej bylo by samolotem poleciec? Przynajmniej bylo by krócej......
Udanej podróży Kochana


Dziewczynki a u nas dzis szaro i pochmurnie...
o tyle dobrze ze upalu nie ma...choc mi i tak jakoś duszno!
Poza tym coś mnie pobolewa podbrzusze ale to pewnie od rosnącej macicy.....ehhh
 
reklama
Zrobiłam obiad, cisto się chłodzi w lodówce, musi sobie poleżeć tak jeszcze ze 20 minut , nawet zrobiłam 4 słoiczki ogórków korniszonów bo mój je uwielbia.
Miałam wyjść na spacer a tu pada i pada. Jak się odrobinę przejaśni muszę jeszcze raz iść do sklepu bo nie kupiłam worków na śmieci.
za ten czas przeszperam net, może znajdę sobie coś do włosów do koka. Najlepsza by była sztuczna orchidea albo gałązka z kwiatami wiśni. mama płaszcz w japońskim stylu ten od ślubu siostry, mam sukienkę mieć skromną ale też taki prosty fason. wiec do tego nie pasuje mi żaden kapelusz ani toczek. Chciałabym moje włosy lekko pokręcić podpiąć (są już długie poniżej łopatek)i wpiąć w niego jeden kwiat.
 
witam serdecznie wszystkie lutowe mamusie
ja tylko na chwilkę do jednej z Waszych koleżanek
"MAMO SÓWKO" kochana to bardzo nie ładnie że aby dowiedzieć się co u Ciebie muszę ganiać po innych forach ale było warto i bardzo się cieszę że wszystko w porządku i niech zdrowo rośnie mała Sóweczka
wpadnij do nas choć na chwilkę dziewczyny się zastanawiaja co u ciebie


pozdrowienia dla wszystkich Was z lutowego forum niech wasze dzidziusie zdrowo rosna i nie pchają się za szybko na świat
 
Cześć Śnieżynki :-D

Widzę że dużo mamek się wybiera dopiero na wakacje, a my dopiero co wróciliśmy a ja już mam ochotę gdzieś pojechać...

Dzisiaj wg Pregnancy progress - How many weeks pregnant am I? zaczęłam drugi trymestr :rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2: jupiii !!!
A w czwartek idę na USG :-) Dzisiaj odebrałam wyniki badań i mam RDW sporo przekroczone... Norma jest 11,5-14,5 a ja mam 29,7. Czy któraś z Was też miała podwyższone RDW ? Nawet nie wiem co to oznacza...


Miłego dzionka Brzuchatki:tak::tak:

 
ja sie nie znam na tych oznaczeniach,ale poszperaj na necie i napewno znajdziesz:)

nei martw sie napewno jest wszytsko dobrze
 
Znalazłam... :-(

wg Wikipedii:
Rozpiętość rozkładu objętości erytrocytów (ang. red blood cell distribution width, RDW) to wskaźnik rozrzutu zmierzonej objętości poszczególnych krwinek czerwonych wokół wartości średniej (MCV). Wyraża się go w %. Prawidłowo wynosi 11,5-14,5%. Podwyższona wartość RDW może wystąpić w niedokrwistości z niedoboru żelaza, a także po przetoczeniu krwi.

Zdaje się że znowu będę się mordowała z niedokrwistością... ech...
 
Hunjord- a nie lepiej bylo by samolotem poleciec? Przynajmniej bylo by krócej......
Udanej podróży Kochana


oczywiscie ze byłoby lepiej, bo wiele szybciej, ale ja nigdy nie leciałam samolotem i napewno nie chciałabym zeby ten pierwszy raz odbył sie własnie teraz kiedy jestem w ciąży .. bo nawet nie wiem jak bym zareagowała na taka podróż wiec mysle ze bezpieczniej bedzie jak pojade samochodem ;))))
 
Dzisiaj odebrałam wyniki badań i mam RDW sporo przekroczone... Norma jest 11,5-14,5 a ja mam 29,7. Czy któraś z Was też miała podwyższone RDW ? Nawet nie wiem co to oznacza...


Miłego dzionka Brzuchatki:tak::tak:

Witaj shingle po wakacjach. Juz się martwiłam że się tak długo nie odzywałaś. :-)
A ja wypoczywam na wsi, tylko teraz wpadłam do Krakowa na kilka dni z powodu jutrzejszego badania, no a w niedzielę jadę nad Jezioro Białe na tydzień. Mam nadzieję że pogoda dopisze.

Z tego co czytam w necie to wysokie RDW to może być anemia - brak żelaza. W ciąży często są tego typu braki, ale nic sie nie martw - jak idziesz w czwartek do lekarza to z pewnością doradzi Ci co masz robić: brać tabletki lub moze dodatkowo jakaś dieta mięsna i z dużą ilością żelaza.
 
Cześć Śnieżynki :-D

Widzę że dużo mamek się wybiera dopiero na wakacje, a my dopiero co wróciliśmy a ja już mam ochotę gdzieś pojechać...

Dzisiaj wg Pregnancy progress - How many weeks pregnant am I? zaczęłam drugi trymestr :rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2: jupiii !!!
A w czwartek idę na USG :-) Dzisiaj odebrałam wyniki badań i mam RDW sporo przekroczone... Norma jest 11,5-14,5 a ja mam 29,7. Czy któraś z Was też miała podwyższone RDW ? Nawet nie wiem co to oznacza...


Miłego dzionka Brzuchatki:tak::tak:

Shingle dzięki za objasnienie ja mam RDW 17,5 ehhh też nie za dobrze.
 
reklama
Ggosia miło mi że o mnie pamiętałaś :elvis::rofl2:

W ciąży z moim kochanym synkiem miałam anemię - brałam Sorbifer ( do tej pory pamiętam nazwę :-p). Ale nie mogłam sobie poradzić z niedokrwistością i jeszcze rok po porodzie miałam malutką anemię.
Lekarz mi powiedział żebym brała od początku kompleks witamin żeby uniknąć anemii i chyba się nie udało.... :-(
 
Do góry