reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

Rosi, mozesz sprobowac. Jak masz pochodzenie to jest latwiej, bo trzeba sie gdzies zameldowac (u znajomych np) i starac sie w "socjalu" o zasilek a pozniej szukac pracy itd. Jak jest male dziecko to odarzu dostajesz rodzinne i wychowawcze i pewnie jakies tam jeszcze pieniazki np na czynszitp. Ale jak nie masz pochodzenia to jest trudniej mimo to, ze PL w Unii jest. Wtedy Ci socjal raczej nie pomoze niestety ale niewiem napewno. Chyba , ze Twoj M mialby prace tam i oplacalibyscie wszystkie skladki, podatki i takie tam...

Mowicie, 65 zl rodzinnego? To duzo sie niezmienilo przez te 5 lat jak mnie w PL nie ma. Ja pobieralam na synka 45 zl wtedy...
Tutaj rodzinne wystarcza nam , zeby ubrac dzieci i wyprawke do szkoly zrobic, a pamietam jak jeszcze nam socjal na poczatku pomagal to i za wyprawke do 1klasy synowi zwrocili.Calkiem inne zycie tutaj...
 
reklama
Monikasia a co znaczy-pochodzenie-?czy musze miec w rodzie niemca?czy wystarczy jakas kolezanka np.?ktora by mnie tam zameldowala?a jakbym pojechala tam z dzieckiem np.szukac pracy,to tez bym kase dostala?albo jakbym znalazla legalną prace a meldunku nie miala?a moze lepiej poszukam sobie za meza niemca:-D.Ale na powaznie to niezly pomysł skoro tam tyle placo.W sumie tutaj mnie nic nie trzyma:-)
 
Pochodzenie tzn ze np masz niemnieckie "korzenie" ja musialam udowodnic to do mojego pradziadka (metryki itd). wtedy starasz sie o zameldowanie u np kolezanki tak jak my to zrobilismy (u znajomych) i rejestrujesz sie w socjalu i oni maja obowiazek utrzymywac sie dopoki nie znajdziesz pracy( albo zakonczysz wychowawczy)
Tak bez "papierow" to musialabys dac dziecko do zlobka czy przedszkola i sama do pracy ale tego niewiem napewno...
Ale najlepiej poszukac meza niemca i masz problem z glowy hehe
 
Witajcie
a my rodzinką z dzieciatymi przyjaciółmi :-)byliśmy w Świeradowie trochę poczłapać. Trochę mżało, ale krótko i potem było pochmurnie ale ciepło. Hania oczywiście tradycyjnie darła się w wózku. Więc większość wycieczki spędziła zadowolona w ramionach taty.:-) Czekamy na nosidło jak na zbawienie...:-)
Jutro jedziemy do Lubawki do naszego przyjaciela księdza, pochwalić się Hanią:-) i razem gdzieś skoczymy w górki.I przy okazji jedziemy do Chełmska Śląskiego pooglądać piękne, stare domy tkaczy-unikat europejski. To ja się odmeldowuję i lecę się kąpać, pa do miłego:-)
 
A co to dzisiaj tutaj tak pusto?
U nas wczoraj byli znajomi i troche sie wkoncu wyyluzowalam uff. Padalo wiec siedzielismy w domku ale bylo milo.
Dzisiaj idziemy nakolacyjke do cioci naszej. Mala co dzien to fajniejsza.
milego dnia.
 
Witajcie Kochane!!!!
U nas majówka minęła średnio gdyby nie ta pogoda to było by o wiele lepiej :(((
Przynajmniej byliśmy na koncercie Paulli..... Chociaż tyle...Seba sie wybawił a my tez w domu nie siedzieliśmy:)))
Kochane jak tam u Was dzieciaczki???
 
hej hej my też się witamy
Pati jak wiesz moja majówka do bani....... w ogóle nie ma o czym gadac.... bleee
Mati dobrze.. rośnie sobie i rośnie... boję się że za dużo je..... standardowo je jakies 200- 250 ml co 3-4 godziny..... ale sa tez takie dni jak wczoraj kiedy opacholił 200ml i za godzine sie darł bo głodny i zjadł 80tke.... hmmmmmm

u nas znowu pochmurno.... masakra jakas przytłacza mnie juz ta pogoda...
 
hehhehehehehe :D:D:D
mnie zawsze opierdziela pediatra, ale położna mówi że w cale za dużo dziubek nie waży bo on sie wielki urodził i ładnie rośnie i dobrze waży i żeby się nie przejmowac:D:D:D
 
reklama
hehhehehehehe :D:D:D
mnie zawsze opierdziela pediatra, ale położna mówi że w cale za dużo dziubek nie waży bo on sie wielki urodził i ładnie rośnie i dobrze waży i żeby się nie przejmowac:D:D:D
Ja sie też tym nie przejmuje Bo Seba był chudziutki całe zycie a Kubuś jest taki papuśny.....
Pozatym jak zacznie biegac to mu zejdzie dużo także poki co nie mam sie o co martwić :)))
 
Do góry