reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasza wizja nowego związku i marzenia o nim ...

reklama
Bardzo długo mnie nie było ... Ale wróciłem :) Miałem remonty w domu i takie tam osobiste problemy. Wszystko jednak wraca już tam gdzie powinno wiec znów bede .... Jeszcze moze raz tylko na krótko zniknę, ale to jeszcze nie teraz :) ...
A o wizji nowego związku ... mówmy ... mówmy .... mówmy .... Podejscia martunia415 moze nie zmienisz, ale moze je za Ciebie zmienic sytuacja :) Ciągle w Tobie mało optymizmu ... jak kiedyś ...
I nie zmieni się to. Optymizmu nie można w sobie odnaleźć wstając rano z łóżka. Jestem pesymistką i to jest jakas moja cecha której nie da się zmienić od tak i nie chce życ ciągle tylko z nadzieją że może kiedyś się coś zmieni. NIe zmieni się i nie ma co sobie wmawiać czegoś co jest nie możliwe
 
No jakoś w to nie wierzę. Ale dobrze niech będzie że kiedyś coś się może zmienic tylko że ja już nie chce zmiany. Nie mam na to siły.Jest mi dobrze tak jak jest.Wiem że sama musze sobie poradzić i nie ma co liczyć na kogoś bo można się potknąć
 
No jakoś w to nie wierzę. Ale dobrze niech będzie że kiedyś coś się może zmienic tylko że ja już nie chce zmiany. Nie mam na to siły.Jest mi dobrze tak jak jest.Wiem że sama musze sobie poradzić i nie ma co liczyć na kogoś bo można się potknąć


Trzeba liczyc na siebie ... a pózniej byc mile zaskoczonym ... Ja od dawna licze juz tylko na siebie (nie licząc pomocy jaką mam u rodziców)
Ale to nie dotyczy wizji związku ..
 
martunia415 - bardzo się mylisz. Cechę taką jak pesymizm da się s sobie zmienić. I ja jestem tego doskonałym przykładem. Trzeba tylko chcieć. A może trzeba się znaleźć na samym dnie tego pesymizmu, żeby mieć się od czego odbić. Uwierz droga do zmiany swojego podejścia jest trudna i czasem a nawet często na początku trzeba robić coś wbrew sobie....
Ja też nie twierdzę, że trzeba być bezgranicznym optymistą, który wierzy, że nic nie trzeba w życiu robić a jakiś cud przyjdzie z nieba... Mówię tutaj o pozytywnym racjonalnym podejściu i dostrzeganiu pewnych szans ;))). Masz rację trzeba liczyć przede wszystkim na siebie- ale trzeba też umieć prosić o pomoc gdy się jej potrzebuje.

W każdym razie dla Ciebie specjalnie filmik z coachem o tym jak przekonania wpływają na nasze życie.

Przekonania :)


A ja wlasnie mysle, ze osobie, ktora potrafi sie przeciwstawic i postawic na swoim to trudniej jest znalezc kogos. Bo wszyscy chca ugodowe, zeby lataly kolo faceta, a ja kurde nie umiem ;/ tak nadskakiwac

Podobno faceci boją się kobiet, które wiedzą czego chcą, są niezależne i sobie radzą.
Nigdy tego nie rozgryzałam bo stwierdziłam, że skoro taki "gość" boi się takich cech to nie ma czego szukać w moim życiu.

tak,dokladnie tak jak piszesz:) z mojej strony to nei czepialstwo ale ze strony faceta tak sie wydaje:)

Fikusku to są dwie opcje albo trafiasz na facetów, którzy twierdzą, że są idealni i nie bardzo chcą coś w sobie zmienić dla dobra związku albo źle komunikujesz ..... A komunikacja to 50% sukcesu w każdym związku ;)).


Każdy chce być ok w stosunku do każdego, konflikty rodzą sie póxniej - niewiadomo czemu.


Nie wiadomo czemu??? Myślę, że z braku komunikacji i jasnego stawiania od początku swoich oczekiwań. Nagle po kilku latach dowiadujemy się, że spędziliśmy ten czas z osobą , której tak naprawdę nie znamy. Niestety ludzie często kreują się na kogoś innego niż są bo wiedzą, że partner oczekuje własnie takich cech czy podejścia. A często też to tylko zaślepienie. A być razem to "nie patrzeć na siebie ale patrzeć w tym samym kierunku"....

anne.ges ... wszyscy Cie słuchamy ... jak jakiegoś guru, bo mądra kobieta jestes i fajnie piszesz ... A wogóle podziwiałem jak udzielałaś rad w sprawie dodatkowej pracy ...

No proszę Cię....

Zostawiam Wam dzisiaj filmik mojej ulubionej Gawędziarki o związkach - kobieta pracowała kilka lat nad badaniem dlaczego jednym się udaje a drugim nie.... film trochę długi ale wart obejrzenia :)))

Związki- potęga wrażliwości :))
 
Nadejdzie czas, gdy uznasz, że wszystko skończone. I to będzie początek.
Louis L'Amour

Ten jest dobry naprawdę żeby coś nowego zacząć trzeba coś zakończyć, pogodzić się z tym przeboleć i wtedy otwiera się task naprawdę nowy rozdział.......
 
Nadejdzie czas, gdy uznasz, że wszystko skończone. I to będzie początek.
Louis L'Amour

Ten jest dobry naprawdę żeby coś nowego zacząć trzeba coś zakończyć, pogodzić się z tym przeboleć i wtedy otwiera się task naprawdę nowy rozdział.......

Bardzo mądre słowa.Też tak uważam i stosuje:)
 
reklama
martunia415 jedyną osobą która może Ciebie naprawdę zmienić jesteś ty sama, to ty musisz kiedyś wstać z łóżka i chcieć i odnależć w sobie siłę choć teraz myślisz że jej nie masz, masz tylko musisz chcieć, to pierwszy krok do zmiany Ja zawsze widziałam tylko co może pójść nie tak, co może nie wyjść, śmiałam się że zawsze muszę mieć plan zapasowy, teraz koniec chcę oczekiwać najlepszego, a jak coś złego się zdarzy to i tak będę jakoś musiała z tego wybrnąć to po co nad tym rozmyślać kiedyś się pomyśli, teraz jest tylko dziś....
 
Do góry