reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wakacje!!!!wczasy!!!!ferie!!!

a kiedy sie wybieracie bo juz nie pamietam??ja tez bym skoczyla ale jak wiesz auta szukam hehe..poza tym chyba kupimy nowszy model tego co mamy hehe czyli sportowe auto ciag dalszy:-)

No prosze... sportowe najlepsze :))) My jedziemy 2 sierpnia bo 1 jestesmy w Gorzowie na chrzcinach i na drugi dzień jedziemy. Chcemy być tak koło tygodnia...
 
reklama
Hej dziewczyny. Dawno nie udzielałam sie na forum, ale mam nadzieje, że mimo wszystko mi pomożecie.

Mam pytanie do dziewczyn, ktore latają z maluchami i wózkami. Planuje podróż (chyba lufthansa) i nie wiem jak to jest z wózkiem na pokładzie. Mam casualplay'a S4, czyli terenówke, ktora waży ok 11kg.

To co pisze na ten temat przewoźnik:
"Infants aged under two years have a free allowance of one bag plus a fully collapsible pushchair; under the 'Weight Concept' one bag with a maximum weight of 10 kg".

Czy z terenówką wpuszczą mnie w ogole na pokład (jeżeli np zdejme koła i bedzie ważył 10kg), czy lepiej w składaną parasolke? Najlepiej oczywiście zadzwonić do linii i się dowiedzieć i planuje to zrobic, ale chciałam się dowiedziec jakie macie doświadczenia w tej kwestii.

A drugie pytanie jest takie: Ile czekałyście (w Polsce) na wyrobienie paszportu dla niemowlęcia?
 
Czy z terenówką wpuszczą mnie w ogole na pokład (jeżeli np zdejme koła i bedzie ważył 10kg), czy lepiej w składaną parasolke? Najlepiej oczywiście zadzwonić do linii i się dowiedzieć i planuje to zrobic, ale chciałam się dowiedziec jakie macie doświadczenia w tej kwestii.

A drugie pytanie jest takie: Ile czekałyście (w Polsce) na wyrobienie paszportu dla niemowlęcia?

ja bym zabrała parasolke

podpinam się pod pytanie o paszport
a może któraś z was wpisywała dziecko w swój paszport jak to wygląda??
 
ja bym zabrała parasolke

podpinam się pod pytanie o paszport
a może któraś z was wpisywała dziecko w swój paszport jak to wygląda??

A jakbys nie miala parasolki? Kupować 'na szybko' bym nie chciała. :/

Z tego co wiem, nie ma juz wpisywania w paszport rodzica, tylko maleństwo musi miec swoj oddzielny dokument.
 
A jakbys nie miala parasolki? Kupować 'na szybko' bym nie chciała. :/

Z tego co wiem, nie ma juz wpisywania w paszport rodzica, tylko maleństwo musi miec swoj oddzielny dokument.

a to nie to w takim wypadku zabrała bym terenówę chyba że bym i tak i tak miała w planach kupno parasolki
wiesz Kingula lata i zabiera ze sobą wózek a ma Mutsy więc chyba nie ma problemu

co do paszportu to nie wiedziałam
 
Babeczki kochane nie ma juz czegos takiego jak wpis dziecka do paszportu matki.z tego co wiem teraz dziecko do 5lat czy jakos tak dostaje paszport na rok..a czeka sie na dokument ok mca...przynajmniej u mnie...tez bede malemu wyrabiac teraz:-)

nefere co do wozka to mysle ze mozesz spokojnie wziasc swojego czolga..widzialam jak niektorzy lataja z wielkimi wozkami z gondola...a gdzie sie wybierasz??
 
Babeczki kochane nie ma juz czegos takiego jak wpis dziecka do paszportu matki.z tego co wiem teraz dziecko do 5lat czy jakos tak dostaje paszport na rok..a czeka sie na dokument ok mca...przynajmniej u mnie...tez bede malemu wyrabiac teraz:-)

nefere co do wozka to mysle ze mozesz spokojnie wziasc swojego czolga..widzialam jak niektorzy lataja z wielkimi wozkami z gondola...a gdzie sie wybierasz??

Gosia na rok na pewno nie
 
Gosia na rok na pewno nie
oj na rok teraz daja...bo przeciez takie dziecko male sie bardzo szybko zmienia..moja Maja ma na 5lat ale to bylo wyrabiane 3lata temu...z tym ze zdjecie ma w paszporcie jak miala pol roku wiec troche to dziwne jak takie duze dziecko idzie do odprwy a w paszporcie zdjecie niemowlaka..
 
reklama
takie coś znalazłam:http://www.rodzice.pl/niemowle/rozwoj/Paszport-i-w-droge.html
"Dziecko może przekroczyć granice krajów Unii Europejskiej, posiadając swój dowód osobisty (tak, można wyrobić go już niemowlakowi). Niestety, do nowych paszportów rodzice nie mogą już wpisać swojej pociechy. Dzieciom do 5. roku życia przysługuje tzw. paszport tymczasowy, który ważny jest przez rok. Ale na prośbę rodziców czas ten może zostać wydłużony do 5 lat."

kurde na rok to bez sensu...
 
Do góry