reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wahania - czy próbować zachodzić w ciążę po poronieniu

Kurka, chyba przesadziłam 🤷🏻‍♀️
Wybralam się dzisiaj do Rossmanna kupić proszek i płyn do płukania Lovela, aby zacząć prac ciuszki wyprawkowe dla Małego :) a co, już chyba trzeba zaczynać :)
Wyciągnęłam wszystkie te nowe w rozmiarze 56 i 62, posegregowalam kolorami, powycinałam metki, uparłam.... i prania na dwie suszarki....
Nawet nie wiem kiedy ja to zdążyłam kupić 🤷🏻‍♀️ Tyle ciuchów nie zabiorę do szpitala, ale tez nie mogę się zdecydować, które wziąć a których nie... a plan był prosty. 3 komplety w rozm. 56 i 3 komplety w rozm. 62.
Juz plecy mnie bolą na sama myśl o prasowaniu tego wszystkiego....
 
reklama
Ja już po wizycie :)
Mały z usg zdrowy, przepływy wszystkie dobre, serce jak dzwon :)
AFI niestety 25.9cm, czyli większe o 1.2cm niż 10 dni temu, ale podobno mam się nie martwić, bo nie widza przyczyny tego przyrostu, a sam przyrost nie jest niewiadomo jak szybki.
Ale kontrolować trzeba, zatem cotygodniowe kontrole podtrzymane
Super wieści. Będzie dobrze kochana ❤️.

Kurka, chyba przesadziłam 🤷🏻‍♀️
Wybralam się dzisiaj do Rossmanna kupić proszek i płyn do płukania Lovela, aby zacząć prac ciuszki wyprawkowe dla Małego :) a co, już chyba trzeba zaczynać :)
Wyciągnęłam wszystkie te nowe w rozmiarze 56 i 62, posegregowalam kolorami, powycinałam metki, uparłam.... i prania na dwie suszarki....
Nawet nie wiem kiedy ja to zdążyłam kupić 🤷🏻‍♀️ Tyle ciuchów nie zabiorę do szpitala, ale tez nie mogę się zdecydować, które wziąć a których nie... a plan był prosty. 3 komplety w rozm. 56 i 3 komplety w rozm. 62.
Juz plecy mnie bolą na sama myśl o prasowaniu tego wszystkiego....
Haha no tak to jest. Oj ja też nie znoszę prasować i ogólnie nic nie prasuję, chyba że już coś muszę 😜.
Wylosuj, które weźmiesz 🤣
 
Hej.
Dzisiaj sprawdziłam wyniki badań. I nie wiem jak je interpretować 🤔 tydzień temu na USG wyszło, że jest to 10 TC, wszystko było dobrze, serduszko biło. A dzisiaj patrzę a beta taka niska... i dziwny wynik PAPPA 🤦
 

Załączniki

  • IMG_20201102_170332.jpg
    IMG_20201102_170332.jpg
    43,8 KB · Wyświetleń: 39
Hmm przyznam szczerze, że nie wiem. Prenatalne chyba między 11-13 tc, a ja miałam 10.. chociaż w karcie biorąc pod uwagę miesiączkę 11 🤔
Na USG na prenatalne czekam. Ale czy to co zmienia względem wyniku?
 
Hmm przyznam szczerze, że nie wiem. Prenatalne chyba między 11-13 tc, a ja miałam 10.. chociaż w karcie biorąc pod uwagę miesiączkę 11 🤔
Na USG na prenatalne czekam. Ale czy to co zmienia względem wyniku?
Bo z tego co się orientuję, to test PAPPA-A r i wolne bhcg robi się do prenatalnych i wtedy te wyniki interpretuje się z parametrami z USG. Lekarz wrzuca to w system i jest liczone ryzyko wad. Samych tych wyników się nie interpretuję. Chyba, że jeszcze po coś innego te wyniki się robi, nie mam pojęcia...
 
Bo z tego co się orientuję, to test PAPPA-A r i wolne bhcg robi się do prenatalnych i wtedy te wyniki interpretuje się z parametrami z USG. Lekarz wrzuca to w system i jest liczone ryzyko wad. Samych tych wyników się nie interpretuję. Chyba, że jeszcze po coś innego te wyniki się robi, nie mam pojęcia...
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź 🌺 Usiedzieć nie mogę, bo te liczby jakieś takie niskie.
Gdy zaczęłam czytać to różne dziwne interpretacje 🤦 bardzo słuszna uwaga, zapewne tak też jest jak mówisz. W takim razie lekarz zbyt szybko zlecił badanie, bo nie będzie współmierne z USG, na którego wyznaczenie daty czekam 🤔
 
reklama
@CiemnaMasa jest tak jak mówi @Zabulinka_86
Wyniki, które przesłałas są do pierwszych prenatalnych i ich interpretacja jest możliwa dopiero z I usg prenatalnym. Wolna podjednostkę bhcg określa się w innych jednostkach niż ta betę, która robimy, aby dowiedzieć się czy jesteśmy w ciąży i który to mniej więcej tydzień. Ta beta z PAPPA nie służy do określenia wieku ciążowego :)
 
Do góry