reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wahania - czy próbować zachodzić w ciążę po poronieniu

reklama
A więc, byłam na scanie. Widać jedynie pęcherzyk, wszystko wskazuje na 5 tydzień, a nie początek 7. Oczywiście usłyszałam, że owulacja mogła się przesunąć i mam przyjść za ok 10 dni ponownie. Pani dr stwierdziła, że dopiero 21 dni po pierwszym pozytywnym teście można zauważyć coś na USG. U mnie jest ok 15 dni. Wydaje mi się to zupełnie nie możliwe, aby to był 5 tydzień.
15/08 ostatnia miesiączka
18/09 ledwo widoczna kreska
22/09 beta 533 wskazująca na 5 tydzień..
Co prawda kreski robiły się coraz ciemniejsze, ale beta z września jasno wskazuje że na tamten moment był 5 tydzień.
Więc znowu porażka.. pocieszające jest, że tym razem chociażby pęcherzyk się pojawił..
A robiłaś przyrost bety?
Te wartości nie są to tak ważne jak właśnie przyrost. Nie ma co się stresować na zapas. Ja byłam na pierwszym usg to w tym samym dniu robiłam betę i ona była ok. 3000 a doktor mówiła, że pęcherzyk na ok. 4/5 tygodnia. Od pozytywnego testu na USG poszłam po 10 dniach i był właśnie taki pęcherzyk. Zaznaczę, że test wyszedł pozytywny w 40 dc i beta wtedy wyniosła 62. Aktualnie zaczyna mi się 15tc.
Masz regularne cykle? Ja mam długie cykle, więc od razu wiedziałam, że ciąża będzie sporo młodsza niż ta wyliczana z miesiączki.
 
A robiłaś przyrost bety?
Te wartości nie są to tak ważne jak właśnie przyrost. Nie ma co się stresować na zapas. Ja byłam na pierwszym usg to w tym samym dniu robiłam betę i ona była ok. 3000 a doktor mówiła, że pęcherzyk na ok. 4/5 tygodnia. Od pozytywnego testu na USG poszłam po 10 dniach i był właśnie taki pęcherzyk. Zaznaczę, że test wyszedł pozytywny w 40 dc i beta wtedy wyniosła 62. Aktualnie zaczyna mi się 15tc.
Masz regularne cykle? Ja mam długie cykle, więc od razu wiedziałam, że ciąża będzie sporo młodsza niż ta wyliczana z miesiączki.


Ja wiem, że wszystko jest możliwe. Ale widząc betę z 22/09 wskazująca na 5 tydzień i dzisiejszy pęcherzyk również wskazujący na 5 tydzień, jakoś nie mam nadziei.
W poniedziałek będę dzwonić do lekarza z prośbą o betę, nie mogę wykonać badania prywatnie. Hmm jedyny przyrost jaki widzę, to ciemniejsze kreski na teście, więc słabo 🤦🤦🤦
Cykle w miarę regularne ok 29/30 dni. Chociaż owulacja mogła się przesunąć.

Cieszę się, że opowiedziałaś jak to było w Twoim przypadku, to pewnie daje nadzieję. Ale.. ja wiem, że jeśli będę żyła nadzieja to się nie pozbieram 🤦 myślę raczej racjonalnie.
 

Załączniki

  • IMG_20200920_151114.jpg
    IMG_20200920_151114.jpg
    890,9 KB · Wyświetleń: 35
  • IMG_20200927_170024.jpg
    IMG_20200927_170024.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 40
Ja wiem, że wszystko jest możliwe. Ale widząc betę z 22/09 wskazująca na 5 tydzień i dzisiejszy pęcherzyk również wskazujący na 5 tydzień, jakoś nie mam nadziei.
W poniedziałek będę dzwonić do lekarza z prośbą o betę, nie mogę wykonać badania prywatnie. Hmm jedyny przyrost jaki widzę, to ciemniejsze kreski na teście, więc słabo 🤦🤦🤦
Cykle w miarę regularne ok 29/30 dni. Chociaż owulacja mogła się przesunąć.

Cieszę się, że opowiedziałaś jak to było w Twoim przypadku, to pewnie daje nadzieję. Ale.. ja wiem, że jeśli będę żyła nadzieja to się nie pozbieram 🤦 myślę raczej racjonalnie.
Będzie dobrze ❤️ trzymam kciuki ✊
 
Wybacz, przez to siedzenie w domu nie wiem jaki dzień tygodnia 🤦‍♀️ Wszystko mi się pomieszało 🤷‍♀️
Pewnie chwilę po przyjęciu w niedzielę dostaniesz leki.... Może się uda, że w poniedziałek wieczorem Cię wypuszczą. Myślę, że najpóźniej we wtorek.
Tym, że tak sobie chodzisz to się nie przejmuj, choć sama chodziłam z pustym jajem ponad 3 tygodnie więc wiem jak taka świadomość bycia w ciąży -nie będąc w ciąży obciąża psychikę...
Wydaje mi się, że i tak nieźle się trzymasz, mimo wszystko....

Jestem w podobnym wieku do Ciebie i lekarze, z którymi miałam do czynienia twierdzą, że to jeszcze nie jest przeszkoda. Pozostaje wierzyć, że mają rację i że to nasze dzieci z jakiś przyczyn opóźniają moment pojawienia się na świecie....
Jutro ma być ładna pogoda, wystaw buźkę na słoneczko, jeśli będziesz miała możliwość i postaraj się choć na chwilkę nie myśleć o tym co jest i o niedzieli....
Myślę ciągle o Tobie, trzymaj się 🍀

Dziękuję za pozytywne słowo 8-)
Jeszcze chwila i wyjdziecie na wolność. Na spacer i mam nadzieję że uda się to w takiej aurze jak dzisiaj !
My dzisiaj 4 godziny na dworze i 3 różne place zabaw 8-)
kasztany. Żołędzie. Liście. Mamy całą kolekcję :-D
I jeszcze skoczyliśmy do biedy po Fajniaka :-)
Mamy Dobromira.

Co do macierzyństwa. Nie umiem w głowie powiedzieć nie.
Ale fakt, że trace nadzieję, że będę jeszcze Mama.
Może do mnie z czasem wróci.


.....

Bardzo mi pomaga bycie tutaj z Wami.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja wiem, że wszystko jest możliwe. Ale widząc betę z 22/09 wskazująca na 5 tydzień i dzisiejszy pęcherzyk również wskazujący na 5 tydzień, jakoś nie mam nadziei.
W poniedziałek będę dzwonić do lekarza z prośbą o betę, nie mogę wykonać badania prywatnie. Hmm jedyny przyrost jaki widzę, to ciemniejsze kreski na teście, więc słabo 🤦🤦🤦
Cykle w miarę regularne ok 29/30 dni. Chociaż owulacja mogła się przesunąć.

Cieszę się, że opowiedziałaś jak to było w Twoim przypadku, to pewnie daje nadzieję. Ale.. ja wiem, że jeśli będę żyła nadzieja to się nie pozbieram 🤦 myślę raczej racjonalnie.


Racjonalne myślenie ma sens
A wszystko jest możliwe.
Nie wiemy kiedy doszło do zapłodnienia.
I tego się trzymaj.
Chodzi mi o to, że negatywne myśli też nie są dobrym doradcą. Wiem, że to łatwo się mowi ale spróbuj przez te pare dni się wyluzować
Mniej analizować.
Będziesz Mama.
Jak nie teraz to później.
Tak sobie mów.
Będę Mama.
 
Do góry