reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

a ja przytyłamw ciazy ponad 18 kg.
ale jak córcia skończyła 3 miesiace tak ja poleciałam w dół z wagą,bez zadnej diety itp.
teraz ważę tak jak przed ciążą i wchodza w swoje ulubione dzinsy ! :D
 
reklama
Patrycja24berlin nie trać majątku na kremy z górnej półki tylko smaruj brzuch zwykłą dziecięcą oliwką minimum 2 razy na dzień. Nie mam po niej żadnych rozstępów. A co do wagi dwa miesiące po porodzie iałam już 2 kg mniej niż przed ciążą i tak już trzymam.
 
dzieki Madzia:):)...od dwovh dni zaczelam stosowac oliwke..ale co juz mi sie narobilo to sie narobilo...byle tylko nie bylo "tego"wiecej...pozdrawiam wszystkie mamunie:)
 
Patrycja te kremy jeśli nie są dla kobiet w ciąży to sobie lepiej pozostaw na potem. One mają różny skład i nie wiadomo nigdy czy nie szkodzą dzidzi - w ciąży powinnyśmy uzywać tych specjalnie dla nas (tzn. jeśli chodzi o te na rozstępy to pewnie są dla kobiet w ciąży ale nie byłam pewna czy nie masz na myśli antycellulitisowych - z tymi może być różnie i lepiej na razie sobie je darować - tak też mówiła nam położna)
 
CZESC DZIEWCZYNY JESTEM TU NOWA , DZIDZIA MA 28 TYGODNI I 5 DNI DO TEJ PORY PRZYTYLO MI SIE 20 KILO TROCHE JESTEM TYM PODLAMANA BO WCZESNIEJ BYLAM DOSYC SZCZUPLUTKA PEWNIE DOJDZIE MI JESZCZE JAKIES 10 KILO.NO COZ SAMA JESTEM SOBIE WINNA POPROSTU NIE MOGE SOBIE ODMOWIC SLODKOSCI NO NIE MOGE .STARAM SIE JEDNAK PATRZEC NA TO OPTYMISTYCZNIE I MAM NADZIEJE ZE PODCZAS KARMIENIA DZIDZIA WYCIAGNIE ZE MNIE KILOGRAMY ;D
 
Metafora, ja przez pierwsze 6 miesięcy przytyłam 15kg. Waga leciała jak oszalała mimo, że starałam się nad sobą panować. Przestałam też jeść słodycze, które po prostu uwielbiam. Ponad miesiąc temu olałam sprawę i jem wszystko: czekoladki, batoniki, lody a waga stanęła w miejscu! Nie wiem o co chodzi, ale mam nadzieję, że może tak już zostanie. Przed ciążą miałam ok 8kg niedowagi i teraz też mimo że tak przytyłam wyglądam zabawnie, bo jedyne co mi zdecydowanie urosło to brzuch, do którego mam doklejone dwie cienkie nogi. przyjaciółka śmieje się ze mnie że wyglądam jak najedzony kleszcz.
Myślę, że powinnaś dać sobie spokój z martwieniem się wagą - po stresach z tym związanych dochodzę do wniosku, że choćbyś padła to kwestia ile przytyjesz w ogóle nie zależy od Ciebie.
 
ja juz na finiszu prawie :) i mam 11,5 kg na plusie :) spodziewalam sie ze wiecej przytyje bo mam tendencje do tycia a tu taka niespodzianka ::)
 
Ja w pierwszej ciąży przytyłam ok. 20 kg. Piszę ok. bo waga wahała sie w zależności od tego jak bardzo danego dnia byłam spuchnięta(końcówka ciąży przypadła na wrzesień). W trzy miesiące po porodzie (karmiłam piersia), miałam jeszcze pięc kilo za duzo i dopiero z ta drobną nadwagą miałam mały problem, ale też zrzuciłam bez specjalnych wyrzeczeń. karmienie piersią wymusza diete i to jest najważniejsze!
 
ja przytylam 26kg. Mialam zatrucie ciazowe i wygladalam jak nadety balon. W pierwszych tyg stracilam 16kg,teraz walecze z pozostalymi 10kg. ;D Cala ciaze mialam zachcianki na slodkie jedzonko, nalesniki, miesa na slodko no i teraz sa efekty :)
 
reklama
Do góry