reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Teraz jestem w 14tc już przytyłam około 5kg. W sumie nie wiem czy to dobrze czy źle. Mentalnie przygotowuję się na to, że mogę przybrac nawet 15kg ale przeraża mnie to strasznie:szok:
Jak narazie przybrałam w piersiach, pupie i udach ale zauważam, że już zaczyna mi rosnąć brzuch i raczej to jeszcze nie jest moj Malutek a raczej tłuszcz:-(



 
reklama
a ja jestem w 8 tyg i nic nie przytyłam a czuje jakby przybyło mi z 5 kg!!! to straszne i brzuch jakis taki wzdęty, no zobaczymy co bedzie później
 
przy 1 dziecku w sumie 8 kg przytyłam;)
a teraz jestem w 6 msc i narazie 2kg wiec dopiero sie zacznie heheh a piersi to łOOOOOOOOOOOOOO takie ;) hehehhe ale to każda z nas to ma;]
 
Nie ma co sie sugerowac waga innych.. co ciaza/kobieta to inaczej to wszystko wyglada... mi sie wydawalo ze nie przytyje duzo. Praktycznie do 8 miesiaca mialam tylko 7kg na plusie... Teraz jestem 5 dni przed terminem i mam ladne 16kg na plusie.
 
A ja jestem w 19 tyg. i nie przytyłam ani kilograma-brzuszek mam dość duży,dziecko rozwija się prawidłowo i jest prawidłowa ilośc wód płodowych:tak:,wyniki tez bardzo dobre,hemoglobina prawidłowa,ale po prostu sama w sobie schudłam w ciągu 1szych miesięcy-wymioty do 3go miesiąca,dlatego waga stoi w miejscu,mimo,że dzidziuś i brzuszek rośnie:-).Tak w ogóle to wiadomo,że nie jest dobrze przytyć zbyt dużo,ani za mało,na pewno przytyć trzeba,bo dziecko waży,wody płodowe też,płyny ustrojowe-których jest więcej w ciąży,łożysko,piersi też się powiekszają.Ciąża to nie czas na odchudzanie,ale tez nie powód do objadania się w nadmiarze :tak: to każdy wie.
To ile każda z nas przytyje zalezy od indywidualnych cech każdej z nas-chocby od budowy ciała,wzrostu itd.:-)
 
Ja póki co na 26 tydzień ciąży przytyłam 7 kg :-p
nie jest źle - wsumie najbardziej te kg widac na twarzy i oczywiście na brzuszku :)
Brzuszek już spory więc troszkę pewnie waży :)
Do 20 tygodnia utyłam z 2 kg a potem jakoś się juz pokulało :-D:-D:-D

mam nadzieje że nie przytyje do rozwiązania więcej niż 13 kg :) to mój taki idealny przyrościk wagi :)
10 kg zejdzie przy porodzie a 3 pozostałe kg zrzucić chyba nie będzie tak ciężko :)
 
reklama
hej kobietki ja jestem w 14 tygodniu ciąży i szczerze mowiac schudłam juz 8 kg z tym ze od 2 miesiecy wymiotuje lekarz twierdzi ze samo przejdzie. Ale ja juz nie mam siły nie mam apetytu wciskam w siebie jedzenie ktore i tak mi nie smakuje. wyniki mam w porzadku ale i tak mnie to niepokoi. Lekarz twierdzi ze jest wszystko ok dzidzia rosnie i rozwija sie prawidlowo. Moze zmienic lekarza?? pozdrawiam Was wszystkie trzymajcie sie cieplutko.
 
Do góry