reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Cześć.
w pierwszej ciąży przytyłam 21 kilogramów(schudłam rok po porodzie 20 kilo) . Strasznej diety nie stosowałam, jadłam wszystko co chciałam licząc kalorie do 1300. Pięć miesięcy temu urodziłam drugiego synka a przytyłam 23 kg, nie mogę odchudzać się narazie, bo jeszcze karmię piersią ale nie bawem muszę się wziąć za siebie, bo gruba jestem bardzo.
 
reklama
Ja w pierwszej ciązy przytyłam 22 kg (jadłam sporo słodyczy) - zrzuciłam 17.
Teraz znów jestem w ciązy i postaram się aby tak nie przytyć (stawiam na zdrowe jedzonko)
 
Jeśli chodzi o drugą ciążę, to też obiecywałam sobie tak nie przytyć ale jak się okazało w rzeczywistości przytyłam jeszcze więcej. W końcu jest to czas kiedy można sobie trochę pofolgować. :laugh:
 
Wtajcie
Mam pytanko jestem teraz w 18 tygodniu ciąży.Czy możecie mi powiedzieć ile przeciętnie powinno się przytyć miesięcznie.Bo ja na początku przytyłam 3 klio  po klio za każdy miesiąc a obecnie zacznie mi się 4 miesiąc i  dalej waże 66 kg.Będę wdzięczna za odpowiedzi.Pozdrawiam  Początkujaca Kasanga
 
ja na poczatku tylam srednio 2 kg miesiecznie.kazdy ma inaczej to chyba zalezy od budowy itp.ja teraz lacznie przytylam 11.5 kg a mojej kolezanki znajoma jest w tym samym miesiacu i 24 kg wiec sama widzisz
 
Ja przez pierwsze trzy miesiące przytyłam okolo 1,5 kilograma. a potem to było różnie raz było kilogram na miesiąc raz dwa. W sumie przytyłam jakieś 10 kg.
Wydaje mi się że każda kobieta w ciąży tyje własnym tępem. :laugh:



 
Najwiecej przytyłam w pierwszym trymestrze i to w newralgicznych punktach czyli uda i bioderka (ok3-4 kg) a potem to już ok 1-2 kg na miesiąc a w 9 miesiącym schudłam 0,5 kg:) w sumie przytyłam 16 kg z czego teraz (4 msc po porodzie) zostały mi tylko te 4 w biodrach i udach. A to najgorzej zrzucic niestety. Ale tycie w ciąży jest bardzo indywidualną kwestią i z reguły lekarz to kontroluje. Zbyt szybki lub wolny przyrost wagi powinien lekarz zmobilizowaćdo myślenia dlaczego tak się dzieje i co jest tego przyczyną. Pozdrawiam
 
Każda inaczej tyje. Wiem jedynie, że więcej jak 16 kilo nie powinno się przytyć. Obecnie jestem w 6 miesiacu i tyje od samego początku 1 kilo miesięcznie. Mam nadzieję, że nie długo moja waga wzrośnie bo nie chce by moja dziecinka była chudziutka.
 
Ja przytyłam w ciąży 17 kg z czego 4 kg w 1 trymestrze, ale u mnie był problem z zatrzymywaniem się wody w organiźmie. Tyłam średnio 3 kg na miesiąc, a w 3 trymestrze znowu 4kg mi przybyło. Tuż po porodzie byłam lżejsza o 11 kg(sam synek 4kg).
Po 4 miesiącach od porodu byłam już o 3 kg lżejsza niż przed ciążą!(spacerki, karminie piersią i nocne wstawanie zrobiły swoje) ;)
 
reklama
Ja srednio co wizyte a była co 3 tygodnie przybieralam od 1,5-2 kg i na koncu przybrałam 21kg a wazyłam przed ciaza 44kg.
I wiekszosc juz zrzucone zostało tylko 6 kg ale to juz sobie zostawiam ;D bo by mnie juz wcale nie było widac ;D
 
Do góry